Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vėlų rudenį, susėdo alkoholikai prie šiaudų kupetos ir geria. Po kiek laiko jiems pasidarė šalta, ir vienas iš jų padegė tą kupetą. Tai išvydę, kaimo žmonės nutarė nubėgti pažiūrėti, kas vyksta. Pamatęs atbėgančius kaimo žmones, vienas alkoholikas sako:
- Kai padegti, tai niekas nepadėjo, o kai šildytis tai visi susirenka.

Komentaras

Verčiau:„medžiotojai pasitarnautų visuomei.Labai jau priviso kaimuose valkataujančių, šeimininkų neprižiūrimų palaidų šunų. Jau praeiti kaimo gatve neaplotas, neapkandžiotas nebegali, paštininkai tik dujomis atsigina. Gal mdžiotojai galėtų specialiais nepavojingais šoviniais tokius šunis užmigdyti ir juos nugabenti saugiai į gyvūnų globos namus? O iš apsileidėlių šeimininkų būtų galima Medžiotojų klubams išsireikalauti pinigų. Tai bent būtų geras ir naudingas darbas atliktas."

Komentuoti
Anykštėno medžio drožėjo – žalvarinių papuošalų meistro Roberto Matiuko rankose medis prabyla dvasingom skulptūrom, o žalvaris virsta žilą senovę menančiais papuošalais. Autorius dar nėra surengęs savo personalinės parodos, tačiau kūrinių turėtų bent keliom. Jo paskutinė medžio skulptūra Šv. Nepomukas ką tik iškeliavo į Nepomuką (Čekija).

-         Kiek laiko vidutiniškai užtrunka vienos skulptūros drožimas?

 

-         Viskas priklauso nuo to, kokio didžio ir sudėtingumo skulptūra. Galima drožti ir dvi valandas ir dvi savaites...


 

-         Ar dažnai žmonai dovanojate savo sukurtus papuošalus?

 

-         Visada dovanoju tai, kas jai patinka.

 

-         Ar nekeisite ateityje žalvario į auksą, kiek žinau auksiniai papuošalai daug brangesni kaip ir darbas su jais?

 

-         Man ir dabar tenka dirbti su auksu ir su sidabru, tačiau žalvario kaina žymiai mažesnė ir lengviau jo galima nusipirkti.

 

-         Kiek laiko Jums užtrunka padaryti pavyzdžiui, segę ar apyrankę?

 

-         Padarymo laikas, kaip jau minėjau, priklauso nuo gaminio sudėtingumo. Galima daryti vieną valandą ar net visą savaitę.

 

-         Gerbiamas Robertai, ar Jūs tik kuriate gaminius ar galima pas Jūs kreiptis ir dėl papuošalų remonto, pvz. nutrukusios grandinėlės ar iš žiedo iškritusios akies? Jeigu taisote, tai gal galėtumėte paskelbti kaip galima būtų su Jumis susisiekti.

 

-         Taip. Aš kuriu ir remontuoju juvelyrinius gaminius. Dirbu Arklio muziejuje, amatų dirbtuvėse, kalvės patalpose. Kviečiu apsilankyti.

 

-         Ar nesunku nusipirkti žalvario dėl gamybos. Kiek dabar kainuoja 1kg?

 

-         Žalvaris nėra deficitinis metalas. Jo nusipirkti galima visur kur tik prekiauja spalvotais metalais. Bet pigiau pasigaminti pačiam. Žalvario kaina nuo 25 iki 30 litų už kilogramą , priklauso iš kokio tiekėjo pirksi.

 

-         Kur toliausiai Jūsų žiniomis iškeliavo koks nors Jūsų kūrinys?

 

-         Toliausiai nukeliavo į JAV. Yra iškeliavusių į Prancūziją, Vokietiją, Čekiją, Rusiją.

 

-         Kas labiau patinka – darbas su medžiu ar su metalu?

 

-         Norint pagaminti gaminį iš medžio ar metalo, tenka dirbti dar ir su plastilinu ar moliu, kad pasidaryti maketą. O jeigu smulkiau, tai viskas įdomu ir patinka. Kartais tenka priderinti ir akmenis ar gintarą prie metalo.

 

-         Gal kas žinot , kaip su šiuo nuostabiu meistru susisiekti? Kur galima įsigyti jo darbų ?

 

-         Arklio muziejuje, amatų dirbtuvėse. Kviečiu apsilankyti darbo laiku.

 

-         Ar žmona ir dukros žavisi Jūsų darbais. Gal kuri padeda ?

 

-         Taip. Joms mano darbai patinka ir mėgsta jais puoštis. Kur surasi geresnius modelius...

 

-         Kada sulauksime personalinės parodos?

 

-         Dar truputi padirbėsiu ir planuoju antroje vasaros pusėje surengti.

 

-         Kas viršiau - medis ar žalvaris?

 

-         „VIRŠIAU“ ta meno rūšis, kurioje pirma gimsta kūrybinė mintis. Kartais pradedu kurti iš medžio ir pereinu prie papuošalų, o vėliau vėl grįžtu užbaigti medžio darbą. Tai manęs neblaško.

 

-         Įdomūs ir originalūs darbai. Norėtųsi žinoti ar galima būtų kokį papuošalą nusipirkti, ir kur?

 

-         Maloniai kviečiu atvykti į amatų dirbtuves Arklio muziejuje.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta