Ar savo noru nešiosite veido kaukę?

Dienos anekdotas

Labai jauna mergina klausia mamos:
- Mama, o galima aš su Jonu draugausiu?
- Galima, bet su prezervatyvu!

Komentaras

Nei jo, nei majo...:„Argi būtina Anykščiuose išterlioti dar ir tiltą?"

Komentuoti
Tapytoja Rita Juodelienė atsakė į portalo lankytojų užduotus klausimus.

Rasa: Kokių dailininkų darbus esate "įsileidusi" į savo namus?  

 

Rita Juodelienė (R.J.): Namų erdvė yra privati erdvė, todėl kitų kūrybą stebiu kitose erdvėse.Šiuo metu joje tik mano darbai (matomose vietose).


 

Vytas: Ką jums davė ir duoda meninis išsilavinimas? Ar įtakoja požiūrį į pasaulį?  

 

R.J.: Išsilavinimas, koks jis bebūtų, visada vienaip ar kitaip žmogų veda, keičia.

 

Anykštėnė: Labai įdomūs darbai, tapykite ir daugiau, oPINX-e ir dabar man atrodo karaliauja menas,nesvarbu, kad be paveikslų.

 

R.J.: Ačiū.

Regina: Rit, dabartiniai tavo darbai, mano manymu, labai skiriasi nuo ankstesnių, kuriuose buvo daugiau realybes. Dabar gal iš tikro skamba muzika...Įdomu, o kokie kiti dailininkai įtakojo pačios kūrybą? Nes dažnai vis tik žavimasi ir kt. autoritetais, nesąmoningai jais sekama. Ačiū.

 

R.J.:Yra nemažai dailininkų, kūrusių anksčiau, kurie žavi- M.K.Čiurlionis,P.Picasso,P.Gauguin, O.Renoir,A.Matisse,E.Manet, V.van Gogh,  M.Chagall,…galima vardinti ir vardinti.Tačiau mano spalvos rikiuojasi nuo mano minčių…

 

Violeta: Nuostabus ir šiltas žmogus yra Rita. Nuostabūs ir šilti jos darbai. Ačiū, Rita, Jums, kad esate ir dalinatės gėriu bei šiluma su kitais.  

 

R.J.: Ačiū ir Jums, kad esate.

 

Nostalgija: Pinx buvo geras , jaukus kampelis. Prisimenu po šiai dienai. Gal būtų galima atgaivinti ? Lėšų rajono valdžia manau , kad rastų.

 

R.J.: Ačiū.Ir man kelis metus Pinx sapnavosi.O dėl atgaivinimo, manau, kiekvienas pakartojimas tai ir būtų jau tik pakartojimas.Gyvenimas yra kaip ratas- viskas sukasi, keičiasi, juda… 

 

Saulė: Sakotė, kad kuriate, ką jaučia siela... O iš kur žinote ką ji jaučia? kaip žinoti ką turi daryti, o svarbiausia- ką daryti...  

 

R.J.: Tik sustoti. Sustoti,kad įsiklausyti, išklausyti…SAVE.Jei mes skubame, dažniausiai bėgime nebegirdime, ne tik saves,bet ir kitų.Arba, kartais išgirstame kitą, paguodžiame ar pamokome kaip gyventi, ką daryti. O su savimi? Man padeda TYLA, GAMTA, MUZIKA…

 

Vanda: Esu mačiusi Jūsų tapytas mandalas... Ką menininkui reiškia rytietiškų formų atradimai? Mandala jeigu neklystu atėjo iš budizmo...  

 

R.J.: Pats žodis mandala kilęs iš sanskrito kalbos, kuris reiškia ratą,apskritimą su centru. Tačiau mandala yra kur kas daugiau. Tai visa Visata.Ta pati sandara .Tai kiekvieno gyvenimo ratas.Tai galų gale mūsų protėvių kūryba- verpstės, prieverpstės, papuošalai- daug kur galima sutikti tą patį- ratą su centru,su simboliais, ratą su visa ko pradžią.Ir galų gale ar mes esame kitokie,jei gyvename skirtingose pasaulio dalyse? Kiekvienas iš mūsų esame žmonės, visa žmonija gyvena toje pačioje Žemėje, mūsų planeta yra viena iš  Galaktikos…

 

 

Skaitytoja: Esu bendruomenės "Anykščių vaivorykštė" viename renginyje girdėjusi jus gtojant šamaniškais būgnelias, variniais indais... Ką duoda jums (ir klausytojui) toks muzikavimas?
Kur mokėtės tokio egzotiško grojimo?  

 

R.J.: Mokiausi pas pasaulinio lygio meistrus- T.Czartoryski, D.Conreaux.Dalyvavau tarptautiniame Intuitive Singing Workshop’e. Mokiausi Garso masažo.Tai garsų terapija.Sau ir kitiems.

 

In corpore: Ar lankote Anykščių sakralinio meno centre, Anykščių kultūros centre veikiančias meno parodas?
Kaip manote, kodėl tiek nedaug žmonių į jas ateina?
Ką reikėtų daryti, kad meno parodos sutrauktų daugiau anykštėnų?  

 

R.J.:  Turim nuostabias parodines erdves, atvežamos geros, aukšto lygio parodos. O ateina, manau, tiek žmonių, kiek ateina. Ne visi juk domisi, ne visiems reikia.

 

Jonas: Daugelį metų Anykščių vaikus mokote piešti. Kokia nauda iš to vaikui? Ir apskritai ar galima išmokyti piešti?  

 

R.J.: Paklauskite bet kurio vaiko, lankiusio dailės mokyklą, kokia jam nauda iš to. O aš galvoju, kad tokie vaikai užaugs išprusę žymiai daugiau, nei tie, kurie nieko nelankė, slankiojo ar prasėdėdavo prie kompiuterio. Man svarbiausia, kad toks žmogus bus geras ir atjautus žmonėms, gamtai gyvūnams…

 

Jonas: ... Ir dar vienas klausimas: turėdama tokią didelę patirtį kada patartumėte vaiką pradėti mokyti dailės?  

 

Pradėti vaikutis gali jau nuo tada, kada jam norisi prisiliesti prie dailės priemonių.Bet tai turėtų būti tik žaidimo forma, kitaip mes jį galim palaužti, gali prasidėti kompleksai, kad to nemoku, ano nemoku. Be to,tai labai individualu, priklauso ir nuo paties vaiko.

 

Ina: Kaip vertinate viešąją Anykščių miesto erdvę? Ar Jums patinka pakeistas Anykščių kultūros centro fasadas? O A. Baranausko aikštė? Ką siūlytumėte tobulinti Anykščių mieste?  

 

R.J.: Mūsų miestas tikrai gražus.Turim puikių architektų, džiaukimės.

 

Ona: Labai profesionaliai atlikti Jūsų darbai? Prašau patikslinti kur ir kada studijavote? Kas buvo Jūsų didieji mokytojai?  

 

R.J.: 1987 m. baigiau Valstybinį dailės institutą.Vienas iš didžiausių mano mokytojų buvo prof.A.Gurskas.

 

Irena: Miela Rita, malonu būdavo užeiti į Jūsų dailės saloną - kavinę "Pinx". Lietuvos didmiesčiuose mažai buvo tokių vietų, kur sienas puošė profesionalūs darbai, o aptarnavo išprusę žmonės su kuriais galėjai pkalbėti ir apie kavą ir apie Kafką...
Kodėl atsisakėte idėjos menas + pokalbis+ kava? Ar dar yra vilties, kad Anykščiuose imsitės kada nors panašios veiklos?  

 

R.J.: Ačiū. Mažame miestelyje turėti panašaus pobūdžio erdvę gana sudėtinga- arba turi turėti tam asmeninių resursų, kad išlaikyti arba tave turi atleisti nuo visų mokesčių, kad išsilaikytum. Tai bene pagrindinė priežastis.

 

Renata: Ačiū Jums, Ritele, už šiltą, nuoširdų bendravimą.Visakeriopos sėkmės gyvenime, įkvėpimo kūryboje !  

 

R.J.: Ačiū.

 

Alfa: Tai kur būtų galima pamatyti darbus ir įsigyti? Labai norėčiau.  

 

R.J.: Rašykite, jei įdomu,  akrila@ gmail.com

 

Ortodoksas: Prisipažinsiu nesu didelis tapybos gerbėjas, bet peržiūrėjės "Anykštoje" pateiktus menininkės darbus galiu pasakyti - tikrai paliko įspūdį.  

 

Ačiū.

 

FX: Ar tik tapote, o gal dar kokia kita meno rusi praktikuojate?  

 

R.J.: Taip, groju, praktikuoju garsų terapiją.

 

Anykštėnas: Sveiki, kokius tapytojus išskirtumėte kaip mėgstamiausius?

R.J.: Skaitykite aukščiau.

 

 

R.J.: Dėkinga tiek dėmesio skirusiems mano personai.

Visiems linkiu Ramybės, Tylos, Įsiklausymo ir Meilės!

 

 

 

 

 

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta