Orai

Džiaugiuosi - dalinuosi

Dienos anekdotas

Akcija: Įsigykite turistinę kelionę į Italiją mažiausia kaina, ir gaukite dovanų - dvi savaites papildomo poilsio namuose.

Komentaras

Jurate:„Padetis nera dziuginanti ,gal reiketu Ziogeliui rajone ivest didesniue eismo apribojimus tarp miesteliu ir kaimu ir i kolektyvinius sodus ,nes is ten garantuotai plinta infekcija."

Skaityti komentarus (1)

Anykščių koplyčioje atidaryta iš Anykščių krašto kilusio keramiko, profesoriaus Juozo Adomonio keramikos ir stiklo darbų paroda „Varsos“.

 

 J.Adomonis gimė 1932m Seirijuose, nuo 1936 m. augo, vaikystę ir jaunystę praleido Skiemonyse. Mokėsi Skiemonių pradžios mokykloje, 1947 m. baigė Skiemonių progimnaziją, Anykščių vidurinę mokyklą.

1957–1961 m. J. Adomonis dirbo Lietuvos lengvosios pramonės valdyboje dailininku, 1961–1962 m. – Vilniaus modelių namų dailininku.

1962–1974 m. buvo Vilniaus dailės instituto vyresnysis dėstytojas, 1974–1984 m. – docentas. 1974–1986 m. J. Adomonis buvo Vilniaus dailės instituto mokslo ir mokymo reikalų prorektorius, 1976–2000 m. – Vilniaus dailės akademijos Keramikos katedros vedėjas.

Nuo 1984 m. iki šiol jis yra Vilniaus dailės akademijos profesorius.

Nuo 1957 m. J. Adomonis yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1957 m. jis dalyvauja parodose Lietuvoje, Čekijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Italijoje, Kanadoje, JAV ir kitur, surengė kelias personalines parodas.

Lietuvos dailės istorijoje J. Adomonis yra laikomas naujos tendencijos, orientavusios lietuvių keramikos meną nuo utilitarumo dekoratyvumo link, pradininku. Jis yra vienas pirmųjų lietuvių keramikų, kuriems XX a. 7-ajame dešimtmetyje neberūpėjo jų kūrinių funkcionalumas.

J. Adomonio keramika perėmė skulptūros, tapybos, grafikos principus, kūriniai tapo asociatyvūs, persmelkti gyvosios gamtos motyvų.

Dailininkas taip pat sukūrė dekoratyvinės keramikos darbų eksterjerui ir interjerui, vazų, lėkščių, servizų, židinių ir šviestuvų komplektus.

J. Adomonis parašė ir išleido 10 knygų, per 60 straipsnių taikomosios dailės klausimais, surengė 16 personalinių parodų., paskelbė atsiminimų. J. Adomonis yra Lietuvos nusipelnęs meno veikėjas, apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Jis buvo apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos ir Dailės fondo premija, už vadovėlį "Nuo taško iki sintezės" aukštojo mokslo vadovėlių konkurse jis pelnė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos premiją, už vadovėlį "Keramikos menas" – antrąją premiją. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui jam skirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija (2004 m.).

 

Klausimus menininkui Juozui Adomoniui užduokite komentarų skiltyje.

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Darius

  Nuoroda

  Ir antras klausimas. Sakoma , kad muzikuoti vaikus reikia pradėti mokyti kuo anksčiau , o piešti kuo vėliau. Kokia Jūsų nuomonė?

  Prieš 6 metų
 • Darius

  Nuoroda

  Prašom papasakoti kokie žmonės labiausiai veikė Jūsų asmenyę ir meną?

  Prieš 6 metų
 • Diana

  Nuoroda

  Anykštėnai karts nuo karto pakalba kad reikėtų iš Anykščių centro iškelti V. Vildžiūno sukurtą paminklą Laisvei , kad centrinė miesto aikštė yra chaotiška o paminklas toks kaip yra ten nedera . Kaip Jūs vertintumėte tokį rajono vyr. architektės norą? Kas Jums patinka ar negražu Anykščių viešosiose erdvėse?

  Prieš 6 metų
 • ona

  Nuoroda

  Gerbiamas Profesoriau, būtų įdomu sužinoti ar menu reikėtų laikyti tautodailę? Visokius medinius šventuosius daromus pagal užsakymus...

  Prieš 6 metų
 • Vytautas

  Nuoroda

  Pagarba.
  Ar Jums žinomi Prano ir Vytauto Brazdžių palikti darbai Lietuvos keramikos istorijoje ir kaip tai reikšmingai susiję su Anykščiais ?
  Pagarbiai.

  Prieš 6 metų
 • Ar dovanojate kam nors savo kūrinius? kaip žmones juos priima?

  Prieš 6 metų
 • taip

  Nuoroda

  Teko karta bendrauti su profesorium- labai siltas zmogus. Klausimas- ar kuryba daro zmogu sviesesniu, ar tik sviesesnius zmones kuryba pritraukia?

  Prieš 6 metų
 • vel

  Nuoroda

  Kaip gimsta Jūsų darbai?

  Prieš 6 metų
 • dar

  Nuoroda

  Dirbate su jaunimu, ką galėtumėte pasakyti apie šių laikų jaunus menininkus?

  Prieš 6 metų
 • JO

  Nuoroda

  Esate laikomas anykštėnu, nors gimėte Dzūkijoje. O jūs pats kuo save laikote?

  Prieš 6 metų
Įkelti daugiau