Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vėlų rudenį, susėdo alkoholikai prie šiaudų kupetos ir geria. Po kiek laiko jiems pasidarė šalta, ir vienas iš jų padegė tą kupetą. Tai išvydę, kaimo žmonės nutarė nubėgti pažiūrėti, kas vyksta. Pamatęs atbėgančius kaimo žmones, vienas alkoholikas sako:
- Kai padegti, tai niekas nepadėjo, o kai šildytis tai visi susirenka.

Komentaras

Anykštėnas:„Ar galima nors vieną kartą Garbės piliečio vardą suteikti išskirtinai kultūros srities pažibai. Kas garsina Anykščius rimtuose kultūros ir menų projektuose, kieno vardas skamba už Anykščių rajono ar užsienio plotmėje, kas neša žinią apie Anykščių kraštą kaip apie ryškų kultūrai kraštą. Jau laikas būtų pažiūrėti itin profesionaliai į tokios nominacijos skyrimą, o ne saviems išsidalinti, ypač iš biudžeto gyvenantiems."

Komentuoti
Kino dirbtuvės - darbų pabaiga po vieno pirmųjų projektų.

Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje veikia „Kino klubas“.  Apie „Kino klubo“ veiklą Jaunųjų žurnalistų mokyklos moksleivei Dianai JUZĖNAITEI pasakojo klubo vadovė, J.Biliūno gimnazijos bibliotekininkė Renata MIŠKINIENĖ.

- Kas vyksta per „Kino klubo“ užsiėmimus?
- Kiekvienas „Kino klubo“ užsiėmimas būna skirtingas – tai priklauso nuo kino renginių, vykstančių Anykščiuose, įvairiausių projektų, kuriuose kino klubo nariai dalyvauja, nuo kino aktualijų.
- Kieno mintis buvo įkurti „Kino klubą“? Kaip gimė ši idėja?
- „Kino klubas“ susikūrė prieš 5 metus. Viskas prasidėjo, kai į Jono Biliūno gimnaziją atvyko kino edukologė Reda Višinskytė ir parodė moksleiviams filmą „Akvariumas“, o po filmo pasiūlė moksleiviams parašyti kino scenarijų ir sudalyvauti konkurse. Bet ji pasakė, kad bandymams likusi tik viena diena... Tačiau dvi merginos: Radvilė Talačkaitė ir Benita Kiliutė - laimėjo kino scenarijaus konkursą, kurio dėka į gimnaziją atvažiavo kino dirbtuvės. Visą savaitę kino dirbtuvėse dirbome su tikrais kino profesionalais: dviem kino režisieriais, dviem operatoriais, garso režisieriumi, apšvietimo režisieriumi, montažo režisiere.
Visą savaitę kūrėm filmą, o po tos savaitės mokiniai pasakė: „Renata, mes nesiskirstom, kuriame „Kino klubą“.
- Ką šiemet veikiate „Kino klube“
-Dalyvaujame tarptautiniame kino projekte „Kinas, 100 metų jaunystės“, kurį inicijavo Paryžiuje įsikūrusi Cinemateka. Šiame projekte dalyvauja daugelis Prancūzijos mokyklų, taip pat mokyklos iš Ispanijos, Portugalijos, Meksikos, Kosto Rikos, Suomijos. Iš Lietuvos dalyvauja vienintelė Anykščių Jono Biliūno gimnazija. Šiame projekte mes turime savo jausmams, išgyvenimams rasti tinkamą kino sprendimą ir tai susieti su meteorologinėmis oro sąlygomis: vėju, lietumi, sniegu ir kt.
Projektas truks visus mokslo metus. Mokymus ir kino dirbtuves veda kinotyrininkė Gintė Žulytė ir kino režisierė Marija Kavtaradzė. Visus šių metų sudėtingus kūrybinius ieškojimus užbaigs vaidybinio filmo kūrimas. Galiausiai mokiniai keliaus į Paryžių.
- Kokie klubo svarbiausi pasiekimai?
- 2012 m., Anykščiams tapus Lietuvos kultūros sostine, „Kino klubas“ apleistame senajame knygyne įkūrė „Kino knygyną“, kuriame pristatė savo kino kūrybą ir surengė susitikimą su kino režisiere Jūrate Samulionyte. Jie specialiai tai erdvei sukūrė judesio, elektroninės muzikos bei vaizdo spektaklį „Kinas juda“. Šis spektaklis buvo įvertintas ir mokinių teatrų konkurse „Šimtakojis 2013“. 2014 m. Anykščių miesto šventės metu po pagrindiniu miesto tiltu „Kino klubas“ pristatė alternatyvų, asociatyvų tarpdisciplininį spektaklį „LaužanTabu. Atspindžiai“. Jame jaunimas sujungė į vientisą produktą upės tėkmę, minimalistinį garsą, vaizdo projekcijas bei judesio išraišką. Šis projekto vaizdo montažas laimėjo pagrindinį apdovanojimą kino festivalyje „REC“.
Kiekvienais metais klubas pristato savo kūrybą tarptautiniame „E‘DOX“ dokumentinių filmų festivalyje Anykščiuose, ne kartą titravo filmus kino festivalyje „Nepatogus kinas“.
Šiemet klubo narys Steponas Vetkinas dalyvavo Lietuvos kino centro mokinių kino festivalyje ir su eksperimentiniu filmu „Rutina“ laimėjo pirmąją vietą. Šis filmas buvo įvertintas ir mokinių fino festivalyje „REC 2015” pirmąja vieta.

Diana JUZĖNAITĖ Anykščių Jono Biliūno gimnazijos IV klasės mokinė

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta