Orai

Džiaugiuosi - dalinuosi

Tado NORKAUS nuotr. - 8.6%
Rūtos VILKIENĖS nuotr. - 2.9%
Eglės TAU nuotr. - 2.9%
Vlado BANIO nuotr. - 57.1%
Linos DAPKIENĖS nuotr. - 25.7%
Karolinos ROMARAITĖS nuotr. - 2.9%

Viso balsų: 35
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 16, 2021

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Gėda:„skaityti tokius pasiteisinimus, kad kvėpavimo aparatams nėra lėšų. Tai ko iš viso važiuoti į gaisrą, jeigu ugniagesiai neaprūpinti reikiama įranga? Reikia spausti rajono valdžią, tarybos narius, kad biudžete tokiems svarbiems dalykams atsirastų pinigų. Budriuose tai ugniagesiai galėjo privažiuoti prie ežero vandens. O kaip būtų kitose kaimo vietovėse? Priešgaisrinių tvenkinių nuo kolūkmečio nebelikę, visokių balų ir tvenkinių prikasiota, bet jie aptverti tvoromis, be privažiavimų, kai kur net nėra vandens. Kodėl apie tai niekas negalvokja?"

Skaityti komentarus (5)
Klounas – „Lenino keliu“ kolūkio narys, J. Skadas. Jis pasikinkė savo žirgą į ratus, nes, girdi, sužinojęs, kad bus sniego. A.Šližio nuotr.

Senuosiuose „Kolektyvinio darbo“ laikraščiuose, kaip ir šiuolaikiniuose, buvo skiltis, skirta sporto naujienoms. Šį kartą – 1964 metų „Kolektyvinio darbo“ sporto naujienos.

Žirgų lenktynės ant Alaušo

1964 metų 14-ame numeryje rašoma apie žirgų lenktynes: „Žirgų lenktynės ant Alaušo“.
„Lietuvių liaudies dainose nuo seno skamba posmai apie greitakojį žirgą. Žirgų lenktynės tapo puikia, visų mėgstama tradicija. Taip ir praeitą sekmadienį Svėdasuose, ant Alaušo ežero, gausiai rinkosi žmonės pažiūrėti tarprajoninių žirgų lenktynių.
Anykščių gamybinės valdybos viršininko pavaduotojas P. Marciukas atidarė šventę ir pasveikino lenktynių dalyvius, palinkėdamas geriausios sėkmės. Lenktynininkai apvažiuoja garbės ratą. Pirmas skrieja „Svėdasų“ kolūkio važiuotojas A. Kirdeikis su kumele „Stirna“, praeitais metais respublikinėse žirgų lenktynėse ant Sartų ežero užėmusia pirmą vietą.
Pagal tradiciją praeitų metų nugalėtojui suteikiama garbė pakelti vėliavą. Lenktynės pradedamos.
Vėl pirmuoju baigė distanciją A. Kirdeikis su „Stirna“. Jo laikas 2 min. 37 sek. Antruoju atvažiavo Ukmergės rajono Puškino vardo kolūkio važiuotojas Alf. Žarnauskas su žirgu „Kedras“, o trečiuoju – Utenos rajono „Draugystės keliu“ kolūkio važiuotojas L. Varatinskas.
Devyni lenktynių dalyviai buvo apdovanoti Garbės raštais ir piniginėmis premijomis“.

Šaunūs Anykščių
imtynininkai

Tų pačių metų  20-ajame numeryje skelbiamas  J. Malelės tekstas „Garbinga pergalė“, kuriame rašoma apie imtynininkų pergales ir pralaimėjimus.
„Neseniai Anykščių jaunieji klasikinių imtynių mėgėjai buvo išvykę į Vilnių draugiškoms varžyboms. „Pergalės“ kino teatre vyko susitikimas tarp Kauno, Vilniaus ir Anykščių komandų.
Pirmieji į kovą stoja Vilniaus ir Anykščių jaunieji imtynininkai. Pradžia mūsiškiams nekokia: už dalyvio neišstatymą pirmoje svorio kategorijoje komanda be kovos praranda 4 brangius taškus. Ir vis tik anykštėnai kovojo atkakliai. Iš devynių susitikimų, penkis laimėjo anykštėnai, keturis – vilniečiai. Vilniečių pergalę rezultatu 25:24 nulėmė taškai, mūsiškių prarasti už neišstatytą dalyvį.
Vilniaus ir Kauno komandų kova pasibaigė lygiomis.
Paskutiniam susitikimui išeina Anykščių ir Kauno komandos. Jėgų santykis dar labiau pasikeitė Anykščių nenaudai: susirgus anykštėnui Adomaičiui, kauniečiai stoja į kovą jau su nemaža taškų atsarga – 8. Tačiau anykštėnai kovoja pakiliai. Pergales pasiekia Rutkauskas, E. Dulevičius, Asačiovas, ir rezultatas 12:11 mūsų naudai. Paskutinius du susitikimus vėl laimi mūsų imtynininkai. Rezultatu 24:23 mūsiškiai iškovojo sunkią, bet garbingą pergalę“.

„Kolektyvinio darbo“
organizuotos krepšinio
varžybos

22-ajame numeryje A. Žižiūnas rašo apie krepšinio varžybas „Kolektyvinio darbo“ taurei laimėti. „Taurės varžybose“ – taip pavadintas tekstas.
„J. Biliūno vardo vidurinės mokyklos sporto salėje toliau vyksta atkakli krepšininkų kova dėl tradicinės laikraščio „Kolektyvinis darbas“ taurės.
Buvo susitikę Anykščių vidurinės mokyklos I ir „Anykščių vyno“ vyrų ekipos. Visą žaidimo laiką persvarą turėjo „Anykščių vyno“ komanda. Ji ir laimėjo rungtynes rezultatu 80:57.
Sekančią dieną teisėjo švilpukas paskelbė „Anykščių vyno“ ir gamybinės valdybos komandų susitikimo pradžią.
Žaidimo pradžia sėkminga gamybinės valdybos komandos žaidėjams. Tačiau po kelių metimų „Anykščių vyno“ ekipa pasekmę išlygina ir net 22:24 persveria savo naudai.
Po pertraukos gamybinės valdybos komandos vyrai perima iniciatyvą ir išlygina rezultatą. Likus iki varžybų pabaigos 6 minutėms, „Anykščių vyno“ komandos žaidėjai šiek tiek sumažina žaidimo tempą. Tuo pasinaudoja varžovai ir pasekme 66:49 laimi susitikimą“.

Drabužių naujienos
sportininkams

Štai 47-ajame numeryje skiriama dėmesio ir sportininkų aprangai: „Drabužiai sporto mėgėjams“ – skelbia teksto antraštė.
„Vilniaus modelių namų kolektyvas paruošė drabužių komplektus žvejams, medžiotojams ir turistams. Šie drabužiai labai praktiški, lengvi ir dailūs. Dirbtinės medžiagos žymiai atpigina jų savikainą. Šiemet parduotuvėse pasirodys pirmieji tokių drabužių komplektai“.

Rankininkai – vis geriau
pasiruošę

64-ajame numeryje V. Kurcikevičius, Repšėnų aštuonmetės mokyklos direktorius, tekste „Rankinio pirmenybės“ rašo apie moksleivių rankinio pirmenybes.
„Prieš keletą dienų Anykščių J. Biliūno vardo vidurinės mokyklos sporto aikštyne įvyko finalinės mūsų rajono aštuonmečių mokyklų rankinio pirmenybės. Į šias pirmenybes pateko Kunigiškių, Repšėnų, Žviliūnų, Surdegio berniukų ir Juostininkų, Andrioniškio, Repšėnų, Kunigiškių mergaičių komandos. Pirmąją vietą iškovojo Repšėnų aštuonmetės mokyklos abi jaunųjų rankininkių komandos. Antroji vieta atiteko Kunigiškių berniukų komandai ir Andrioniškio žaidėjoms. Neblogai pirmenybėse pasirodė Surdegio mokyklos berniukai ir Juostininkų jaunosios rankininkės.
Palyginus su praeitų metų rankinio pirmenybėmis, šiemet komandos buvo žymiai geriau pasiruošusios varžyboms. Tai rodo, kad eilės mokyklų fizinio lavinimo mokytojai nemažai dirbo su jaunaisiais rankininkais. Tačiau daugelio komandų žaidėjų netvarkinga apranga visiems paliko blogą įspūdį. Reikėtų, kad kai kurių mokyklų vadovai bei fizinio lavinimo mokytojai atkreiptų dėmesį ne tik į technišką sportininkų pasiruošimą, bet pasirūpintų ir jų atitinkama apranga“.

Įtemptos futbolo rungtynės

70-ajame numeryje A. Nemickas rašo apie futbolo čempionatą – „Nemuno“ taurė – vairiečiams“.
„Trečiadienį daugiau kaip tūkstantis futbolo mėgėjų susirinko į miesto stadioną pažiūrėti rajono „Nemuno“ taurės futbolo rungtynių, kurias žaidė vietos „Puntuko“ ir „Vairo“ futbolininkai.
Dar neprasidėjus žaidimui, žiūrovų tarpe kilo ginčai, spėjimai, kuri komanda laimės.
Į žaliąją veją išbėga abi komandos. Jų kapitonai pasikeičia gyvų gėlių puokštėmis. Iš pat pirmųjų minučių spręsti apie rezultatą nebuvo galima, kadangi tiek „Vairo“, tiek ir „Puntuko“ futbolininkai apšaudo vartus, bet įvarčių pasiekti nepavyksta. Įpusėjus pirmajam kėliniui, „Puntuko“ komanda su dar didesne energija pradėjo pulti ir apšaudyti „Vairo“ komandos vartus. Tačiau dėl netikslių smūgių vartininkui Šiaučiūnui pirmajame kėlinyje neteko išimti kamuolio iš tinklo. Kėlinys baigėsi lygiomis 0:0.
Prasidėjus antrajam kėliniui, žaidimas vyko tiek prie „Vairo“, tiek prie „Puntuko“ komandų vartų, bet rezultatų pasiekti nepavyko. Likus žaisti 15 minučių, „Puntuko“ komandos futbolininkas prasižengė savo baudos aikštelėje. Teisėjas paskyrė baudos smūgį, o „Vairo“ komandos puolėjas Styra gražiai pakelia kamuolį prie „Puntuko“ vartų ir puolėjas Peslekas nestipriu smūgiu nukreipia kamuolį į vartus. Rajono „Nemuno“ taurės futbolo rungtynes rezultatu 1:0 laimėjo „Vairo“ futbolininkai.
Po rungtynių Anykščių rajono sporto tarybos pirmininkas J. Pajarskas „Vairo“ komandai įteikė „Nemuno“ taurę ir diplomą“.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta