Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)
Anykščių rajonas pagal kaimų gyventojų tankumą jau ne pirmi metai tarp rečiausiai apgyvendintų, bet nykimas vis tiek nelėtėja. Vien oficialiais statistikos departamento duomenimis, per paskutinius penkerius metus Anykščių rajone gyventojų dėl mirtingumo ir emigracijos sumažėjo 3 tūkstančiais. Ateities prognozės gerų permainų taip pat nežada. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Anykščių rajono gyventojų skaičiaus kitimo rodikliai stabiliai blogėja. Lietuvos socialinių tyrimų centras (LSTC) prabilo apie šalyje įsivyravusią depopuliaciją, kai gyventojų tankis toks mažas, kad teritorijos virsta dykromis.
Anykščių rajonas ir šioje statistikoje yra tarp rajonų, kuriuose situacija blogiausia.

Retai apgyvendinta teritorija laikoma tokia, kurioje gyventojų tankumas yra 12,5 gyventojo viename kvadratiniame kilometre. Pernai metų duomenimis, retai apgyvendinta teritorija galima vadinti beveik pusę Lietuvos – 45 procentai. Retai apgyvendintomis savivaldybėmis galima vadinti 22, kai 2001 metais jų buvo 7. Tačiau ir tarp jų yra „lyderiai“, kurie išsiskiria itin prastais gyventojų tankio rodikliais, lyginant su kitais. Tarp jų – Anykščių rajonas.


Jau 2001 metais Anykščių rajonas pateko tarp tų septynių rajonų, kuriuose kaimo gyventojų tankis buvo mažesnis nei 12,5 gyventojo kvadratiniam kilometrui, bet nuo ribos, skiriančios retai apgyvendintus rajonus nuo vidutiniškai, buvo netoli. Šiais metais už Anykščių rajoną rečiau gyvenamos buvo tik Rietavo, Zarasų, Ignalinos, Varėnos ir Švenčionių rajonų kaimiškos teritorijos. Anykščių rajone kaimo gyventojų teliko tik apie 8-is kvadratiniame kilometre.
„Akivaizdi tendencija: kuo mažesnis gyventojų tankumas, tuo prastesni demografiniai rodikliai, todėl 10 žmonių 1 kv. km galima laikyti kritine riba, kurią peržengus depopuliacijos procesas tampa negrįžtamas“, - „Lietuvos žinios“ cituoja LSTC vyresnįjį mokslo darbuotoją, daktarą Vidmantą Daugirdą.
„Prielaidų pasikeitimui nėra. Emigracija iškirpo didelę dalį reproduktyvių potencialiai gyventojų. Demografiniai rodikliai retai apgyvendintose teritorijose yra labai prasti. Itin mažas gimstamumas – nuo šalies vidurkio skiriasi tris kartus. Mirtingumas didelis, didesnis nei šalies vidurkis. Galima sakyti, vyksta išmirimas“, - V. Daugirdo mintį cituoja „Valstietis.lt“.
Statistikos departamento pateikiama statistika leidžia suprasti ir paaiškina, kodėl Anykščių rajono demografiniai rodikliai tokie neguodžiantys. Anykščių rajone 2016 metais gimė 201 kūdikis (duomenys pateikti, kaip išankstiniai), o mirė 509 gyventojai. Tad vien nuo gimusių – mirusių skirtumo rajono gyventojų tik per metus sumažėjo daugiau nei trimis šimtais, o blogiausia, kad pastaruosius penkerius metus panašus ir didesnis skirtumas tapo nuolatiniu.
Be daug metų besitęsiančio didesnio mirtingumo Anykščių rajone, pernai metais itin padaugėjo išsikeliančių kitur gyventi žmonių.
Paliekančių Anykščių rajoną tapo kaip niekada daug. Jei 2012 metais Anykščių rajoną paliko 290 žmonių daugiau, nei į jį atvyko, o 2013 metais šis skirtumas buvo 268, 2014 metais – 177 žmonės, 2015 metais – 278, tai pernai metais skaičiai išaugo drastiškai, kaip per 2014 – 2015 metus kartu paėmus – išvykti iš Anykščių rajono panoro 448 gyventojais daugiau, nei į jį persikelti. Tačiau neatmestina, kad toks didelis išvykusių skaičius gali būti kokių nors išvykimo deklaravimų pasikeitimų padarinys. Iš viso 2016 metais, statistikos departamento duomenimis, oficialiai Anykščių rajoną paliko 1 229 rajono gyventojai, o atvyko 781 žmogus.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • abra.

  Nuoroda

  vietoj gamyklų statykit pilis...

  Prieš 3 metų
 • Taigi

  Nuoroda

  Niekam čia nerūpi Lietuvos tuštėjimas, svarbiausia yra savo kišenes prisigrūsti. Reikės darbo rankų, tai iš Azijos ir Afrikos prisiveš, savo dvaruose tvoromis apsistatę, apsaugas iš valstybės turi.

  Prieš 3 metų
 • Jou

  Nuoroda

  Na ir ko gi tie anykštėnai tokie nepatenkinti ir bėga kitur? Lajų tako, kairiojo kranto, bažnyčios bokšto ir menų inkubatoriaus negana? Ai, dar yra susiaurintos gatvės ir suniokotas piliakalnis. Turėtų gyventi ir džiaugtis.

  Prieš 3 metų
 • Jonas

  Nuoroda

  Kur dingo patriotizmas ?

  Prieš 3 metų
 • pas mum

  Nuoroda

  tik valdininkai kaip triusiai dauginas

  Prieš 3 metų
 • durniu laivas

  Nuoroda

  ko jum nesuprasti seninijos plecesi.savivaldibe pucesi ....o zmoniu nebera tai ka jie ten veike galite man paiskinti.

  Prieš 3 metų