Ką manote apie Anykščių pilies statybas?

Dienos anekdotas

Iš laiško žurnalo redakcijai: „...o jūsų kryžiažodžiai žemina žmogaus orumą! Bandydamas juos išspręsti pasijuntu tikru idiotu!“

Komentaras

Mergaitė dailia krūtine:„2017 01 01 buvo 27892 gyventojai. Dabar 27001. Per mėnesį netenkam bevek 100 gyventojų. Anykščiams liko tik 27 metai. Gal nebestatom pilaitės? Pastatom didesnę autobusų stotį su tiesioginiais reisais į Vilniaus ir Kauno aerouostus ir praplečiam kapinių teritoriją. O gal valdininkų pamažinam per pusę?"

Komentuoti
Anykščių miškų urėdijos urėdas Sigitas Kinderis guodėsi, kad bent jau miškininiams nereikia bijoti, kad lietus, kaip žemdirbiams, sunaikins pajamas, tačiau keliai itin apsunkino miško darbininkų darbą. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Vos ne pelke daugelį laukų pavertęs ir dalį derliaus šį rudenį paskandinęs lietus problemų kelia ir miškininkams. „Dirbame sunkiai, ekstremaliomis sąlygomis“, - sako miškininkai.

„Ne lengvesnė situacija ir pas mus. Šlapia, šlapia, šlapia. Ne tik kad keliai permirkę, miškai sunkiai įvažiuojami. Tik tiek, kad mes dar galime laukti, o žemdirbiai su derliumi laukti negali“, - apie tai, kad nuo bene rekordinio lietaus kiekio kenčia ir miškininkai, kalbėjo Anykščių miškų urėdijos urėdas Sigitas Kinderis.
Nors miško keliais judančios technikos svoriui, kaip dažnai būna pavasarį tirpstant sniegui, apribojimų nėra, tačiau, pasak urėdo, pati gamta padarė taip, kad sunkus medieną vežantis transportas jau nebeišvažiuotų: „Šimonių, Romuldavos masyvuose situacija šiek tiek geresnė, ten greičiau vanduo susigeria, tačiau Troškūnų, Dabužių, Kavarsko, Juostininkų miškuose, visoje toje urėdijos dalyje, situacija ypač sudėtinga. Medieną labai sunku išvežti iš miško iki sandėlio. Dirbame labai ekstremaliomis sąlygomis. Negalime išvystyti tų pajėgumų, kurie būdavo, išvežimo našumas labai kritęs“, - apie situaciją Anykščių urėdijos miškuose kalbėjo S.Kinderis.
Tačiau lietūs apsunkino ne tik medienos išvežimą iš miško, bet ir miško darbininkų darbą: „Kiek žmogus gali išdirbti lietuje? O kai lietus lijo ne tai kad valandą kitą, o nuolat, be perstojo, visą parą - miško kirtimas sulėtėjo. Su technika, medkirte – jau kitos sąlygos, bet sunku įvažiuoti, nes šlapios dirvos“, - kad nuo lietaus kentėjo ir miško darbininkai, pasakojo urėdas.
Skaičiavimų, kokius nuostolius dėl lietaus patyrė urėdija, kol kas nėra, tačiau, pasak S.Kinderio, jie išaiškės, kai miškininkai turės sutvarkyti sugadintus miško kelius.
„Gamtinės sąlygos šiek tiek sulėtino prekybą. Mūsų technika medžius iš miško iki kelio išvežti gali ir sunkesnėmis sąlygomis, bet labiausiai kenčiame dėl kelių būklės, pirkėjai neįvažiuoja“, - pripažino miškininkas vildamasis, kad lietus baigsis ir mediena iš miško vėl pajudės.
„Kol kas truputį atsiliekame nuo planų, bet tikimės iki Naujųjų metų pirkėjam paruošti reikiamą kiekį medienos“, - kokią įtaką lietus daro prekybai mediena, „Anykštai“ pasakojo urėdas.
„Nežinau, kaip Dzūkijoje, bet Panevėžyje, Ukmergėje, Kėdainiuose, Raseiniuose – Vidurio Lietuvos lygumoje, dalyje mūsų krašto, lietus stipriai pakoregavo mūsų veiklą“, - kad lietus apsunkino miškininkų veiklą, kalbėjo S.Kinderis.

 

Rytis KULBOKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta