Kokia oro temperatūra Jums maloniausia?

Dienos anekdotas

Naujųjų metų rytas. Baloje snūduriuoja gerokai prigėrusi moteriškė. Prisistato policininkas:
- Ponia, kas Jūs ir ką čia veikiate?
Moteriškė vos pajudindama galvą...
- Snieguolė aš... Tirpstu...

Komentaras

Faktas su klausimiuku :): "Vokišką Gebelsą tai teisė Niurnbergo tribunolas ir nuteisė myriop. O koks teismas teistų ir kaip nuteistų "Anykščių Gebelsą" ?"

Skaityti komentarus (3)
Tiesiant dešinįjį Šventosios upės taką, kuris driekiasi per Anykščių regioninio parko teritoriją, iškirsta 16 medžių.

Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų–dviračių tako  įrengimo Šventosios upės dešiniajame krante techniniam projektui jau prireikė korekcijų, nors projektas parengtas tik prieš dvejus metus.
UAB „Plėtros partneriai“, kuri ir parengė pirminį projekto variantą, Anykščių rajono savivaldybė už korekcijas sumokės 7 381 Eur.
Net savivaldybės administracijoje dirbantys architektai nustebę, kad projektuotojai iš anksto nenumatė, kad Šventosios upės dešiniojo tako tiesimui gali trukdyti augantys medžiai.

 Koją kiša inžineriniai tinklai

„Manau, kad vykdant sudėtingų konstrukcijų projektą, sudėtingoje teritorijoje, kuri tiesiog knibždėte knibžda inžinerinių tinklų, visada turbūt iškyla klausimų, ar viskas taip jau vyksta sklandžiai. Visada būna kažkokių nesklandumų“, - tai, kad prireikė koreguoti projektą, kalbėjo Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti vedėjos pareigas Vida Jakniūnienė.
Techninio projekto korektūros užduotyje numatyta keisti pėsčiųjų ir dviračių tako trajektoriją, nes siekiama išsaugoti Šventosios upės pakrantėje augančius medžius.
Dėl projekto techninių klaidų keisis ir pirminė apžvalgos aikštelės su vaizdu į bažnyčią statybos vieta, taip pat jos pamatų konstrukciniai sprendiniai. Bus taisoma ir nusileidimo tako nuolydžio projektavimo bei kitos klaidos.

Medžių išsaugoti neįmanoma

Dešiniajame Šventosios upės krante, vykdant projektą, jau išpjauta 16 medžių.
„Dėl medžių, manau, kad projektuotojai kažką pražiūrėjo šiek tiek. Iš kitos pusės, norint išsaugoti medį, turime įvertinti, kad net ir norint tą medį išsaugoti, darbų metu bus pažeistos kažkokios jo kapiliarinės šaknys ir ilgainiui tas medis pradės nykti“, - apie galimybę išsaugoti Anykščių regioninio parko teritorijoje augančius medžius kalbėjo V.Jakniūnienė,
Architektai tikina, kad toliau tęsiant projektą dešiniajame Šventosios upės krante medžiai nebebus pjaunami.

Tikina, kad darbai vyksta sklandžiai

Projektą prižiūrinti savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Dalė Vileitienė „Anykštai“ teigė, kad projektas dešiniajame Šventosios upės krante vyksta „pakankamai sklandžiai“.
„Esminių sprendinių koreguoti nereikia. Tako trajektorija keičiasi, iki metro nukrypimas. Pasislinko vienoje dalyje 68 cm, nes reikėjo apeiti medį“, - lakoniškai apie projektuotojų klaidas kalbėjo D.Vileitienė.

Architektų konkursas nesudomino

Prieš pradedant šį projektą, 2016 metais Anykščių rajono savivaldybė pakvietė architektus dalyvauti atvirame projekto konkurse. Pagrindinis konkurso tikslas buvo iš konkursui pateiktų projektų išrinkti geriausią Anykščių miesto viešųjų erdvių: apžvalgos aikštelės su infoterminalu, pėsčiųjų dviračių tako dešiniajame Šventosios upės krante tarp dviejų tiltų koncepcijos ir tarpusavio jungties sukūrimo projektą, tačiau jis neįvyko.
„Savivaldybės administracija organizavo konkursą, tačiau  neatsiradus dalyvių, konkursas neįvyko ir projektavimo – rangos darbų pirkimas įvyko įstatymų nustatyta tvarka. Parengus techninę specifikaciją, buvo skelbiamas konkursas rangovui eiline tvarka, kaip eiliniam projektui“, - sakė Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus  vyriausioji specialistė, laikinai einanti vedėjos pareigas V. Jakniūnienė.
Kas yra viso šio projekto architektas, „Anykštai“ iš savivaldybės specialistų sužinoti nepavyko. V.Jakniūnienė tik  minėjo, kad projekto vadovas yra Darius Franckevičius, o prie jo sukūrimo esą dirbo grupė specialistų.

Projektą žada užbaigti kitų metų vasarą

Rangos darbų sutartis dėl naujo pėsčiųjų-dviračių tako su priklausiniais (terasomis, poilsio aikštelėmis bei visa būtina mažąja architektūra: suoliukais, šiukšliadėžėmis ir t. t.) palei Žvejų gatvę, Šventosios upės dešiniajame krante, tarp Būgos ir Birutės gatvių tilto bei tilto ties Šventosios upės užtvanka įrengimo bei miesto apžvalgos aikštelės A.Vienuolio gatvėje su būtina parkavimo infrastruktūra ir  nusileidimo taku į Žvejų gatvę  įrengimo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos su UAB „Jungtiniai projektai“ buvo pasirašyta šių metų balandį.
Anykščių rajono savivaldybė skelbia, kad bendra Anykščių miesto apžvalgos aikštelės ir pėsčiųjų-dviračių tako Šventosios upės dešiniajame krante, apjungiant su upės kairiojo kranto infrastruktūra, darbų atlikimo sutarties kaina yra 1 mln. 89 tūkst. Eur. Europos Sąjungos finansinės paramos lėšos šiame projekte sudaro didžiąją dalį - 1 mln. 77 tūkst. 868 Eur, Anykščių rajono savivaldybė iš rajono biudžeto šiam projektui skyrė 11 tūkst. 132 Eur.
Rangos darbai pradėti vykdyti šių metų gegužės mėnesio pradžioje. Projektą tikimasi užbaigti iki 2019 metų birželio pabaigos.

Turistams – takeliai, o gyventojams – nieko

Žvejų gatvės gyventojas, rašytojas Rimantas Vanagas sakė, kad šios gatvės gyventojams dabar jau iškirsti medžiai turėjo didelę reikšmę.
„Jie tuos medžius sodino savo atminimui. Sodino beržus, egles, ąžuolus, o dabar liniuote nubrėžus tiesią liniją, visa tai nurėžta. Medžiai ne lygūs medžiams. Tai ne šiaip kažkada išdygę medžiai. Kažkada kalbėjomės, kad Žvejų gatvė galėtų vadintis Žaliąja pakrante“, - kalbėjo R.Vanagas.
Rašytojas R.Vanagas taip pat stebėjosi, kad tiesiant dešinįjį Šventosios upės taką, tuo pačiu neatliekama Žvejų gatvės rekonstrukcija.
„Galėjo būti vienas kasimas, vienas vertimas, viena kančia. Daromi takeliai prie upės, tačiau nenumatyta, kur Žvejų gatvėje žmonėms statyti mašinas. Turistams takeliai, o gyventojams – praktiškai nieko“, - pastebėjo R.Vanagas.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • pas mus

  Nuoroda

  daug kur dvigubi standartai

  Prieš 5 mėnesių
 • toks kuklus pastebėjimas

  Nuoroda

  o kaip gi dabar, save laikančių teisuolių valdžioje tokie žiaurūs miestui nusižengimai daromi ir nepastebima??? Kas čia dabar???

  Prieš 5 mėnesių
 • mat kaip

  Nuoroda

  šiaip tai projektą turėjo derinti ir savivaldybės architektai. Tai ir jie medžių nepastebėjo? Ir vadai pasirašę sutartis dėl projektavimo ir rangos darbų? Dabar mat, visi nustebę. Reikėtų tiems nustebusiems per kišenę trinktelėti, kad ir tuos 7 tūkstančius už korekcijas, tada atsakingiau į savo pareigas žiūrėtų.

  Prieš 5 mėnesių
 • Už tai

  Nuoroda

  projektuotojus reikia nubausti ir atimti iš jų licencijas

  Prieš 5 mėnesių
 • dar

  Nuoroda

  gerai, kad takas pakrante suprojektuotas. Nieko nebestebintų, kad būtų nepastebėję ir taką pačia upe būtų numatę nutiesti. Visgi tobulėjam ...... į kitą pusę?:)

  Prieš 5 mėnesių
 • Vinca

  Nuoroda

  Kaip tau pastebes tuos medzius ,jeigu kaip eja tai zingsnis priekin buva a du kairen ir vel zingsnis priekin du desinen tai ir prasilinke su tais medzeis , tai da gerai kad iki gala nuveja ir takas tai bus vingiuotas su visakeis islinkimais

  Prieš 5 mėnesių