Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Stomotologinė. Ateina naujasis rusas. Dantistas tikrina jo dantis ir pamato, kad jo visi dantys auksiniai, o plombos deimantinės. Stomotologas klausia:
- Ko tu atėjai, jei tavo visi dantys sveiki?
O jis atsako:
- Žinau, kad sveiki. Tik norėjau signalizaciją įsidėti.

Komentaras

123:„Tai kiauliu maras, tai pauksciu gripas, tai korono virusas stpresnis nei kiturt.Pasiziuriu kaip baltarusijoj, jokiu maru, kiaules augina visada istisi kaimai, pauksciu gripo nera, o karantinas, po parduotuves vaiksto su kaukem, bet visos parduotuves, istaigos dirba.Kuo mes cia taip opesni?"

Skaityti komentarus (2)
Profesionaliam laivavedžiui nepavyko pademonstruoti, kaip amfibija šienauja upę. Tiksliau - pavyko pademonstruoti, kaip ji upės nepajėgia šienauti.

Pirmasis bandymas beveik 75 tūkst. eurų kainavusia, buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio komandos pirkta amfibija  šienauti Šventosios upės vagą baigėsi visišku fiasko. Panašu, kad daugiau žolės nurauta nei nupjauta ir jau  per eksperimentinį bandymą nulaužyti amfibijos dalgio dantys. Vikšrinį traktorių primenančią amfibiją antradienį, liepos antrąją,  per pirmąjį jos bandymą vairavo jos pardavėjų deleguotas profesionalas.

Neplaukiančiojo laivo
kapitonas...

,,Nelabai kas gaunasi“, - pirmąjį upės šienavimą įvertino UAB Anykščių komunalinis ūkis laikinasis vadovas Linas Pravilionis. Šiai Anykščių savivaldybės valdomai bendrovei pavesta amfibijos eksploatacija. ,,Tiekėjas ją reguliuos, vešis pas save. Tas žmogus, kuris išbandė, sakė, kad ji per daug jautri. Išsivežė jie ir dalgį remontui“, - ,,Anykštai“ sakė L.Pravilionis.
Vilčių, jog iki liepos pabaigoje vyksiančios miesto šventės pavyks nušienauti Šventosios upės vagą Anykščiuose - nėra. ,,Pasimatė, kad ir varžtai atsipalaiduoja. Ją reikės perrinkti“, - aiškino komunalininkų vadovas.
Net jeigu amfibija būtų sėkmingai šienavusi upės vagą - jos Anykščiuose vairuoti nėra kam. Šis vandens paviršiuje galintis plūduriuoti traktorius yra prilyginamas laivui, kurį vairuoti gali tik laivavedžio kursus baigę asmenys. Per šiuos kursus reikia išklausyti 132 valandas teorinių paskaitų bei atlikti praktiką, o procesas gali išsitęsti iki metų. ,,Greičiausiai reikės ieškoti žmogaus ir siųsti į kursus. Iš dabartinių įmonės darbuotojų niekas nenori tapti laivavedžiu“,- dėstė L.Pravilionis.

Pirkinio paskirtis nėra visai
aiški

Amfibija - šienapjovė buvo nupirkta pernai. Didžioji dalis lėšų iš beveik 75 tūkstančių eurų, kuriuos ji kainavo, buvo skirta iš Europos regionų plėtros fondo. Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Veneta Veršulytė trečiadienį ,,Anykštai“ sakė, kad meras Sigutis Obelevičius po nesėkmingo amfibijos bandymo nurodė administracijos vadovėms peržiūrėti viešųjų pirkimų dokumentus. V.Veršulytė dėstė, jog, peržiūrėjus amfibijos specifikaciją, jai kyla abejonių, ar šis įrenginys apskritai yra skirtas vandens telkiniams šienauti. ,,Plaukti vandeniu ji gali, šienauti - gali, bet neaišku, ar ta technika gali šienauti žoles, esančias po vandeniu - kyla abejonių. Gal amfibija skirta tik pakrančių šienavimui?“ - svarstė V.Veršulytė. Pasak administracijos direktorės pavaduotojos, yra akivaizdu, kad reikia gilesnės pirkinio analizės.
Pagal gamtosauginius reikalavimus vandens telkinyje nupjautą žolę būtina sugrėbti. Komunalininkų amfibija turi specialų grėblį, tačiau ar tas grėblys pajėgus sugaudyti tekančiame vandenyje nušienautą žolę - kyla abejonių.

Įžvelgia kriminalą

Liberalas, Anykščių rajono tarybos narys Lukas Pakeltis mano, kad Anykščių amfibija taps pajuokos objektu ,,ant visos Lietuvos“. ,,Amfibija – pavyzdys, kaip nekompetentingai, nemokšiškai buvo valdomas rajonas. Už 75 tūkstančius eurų nupirktas daiktas, jo laukta kaip išganymo. Bet paaiškėjo, kad nupirktas visiškai netinkamas daiktas. Jau iš ekspozicinio važiavimo, kai buvo suvažiavę gamintojų atstovai, pastebėta, kad ta amfibija negali paplaukti prieš srovę, kad iškart dalgio dantukai nulūžo. Čia baisus aplaidumo pavyzdys. Klausimas, kaip tą situaciją reikės išspręsti? Ką su ja daryti? Suprantu, kad tas įrenginys atitinka pirkimo užduotis. Jei būtų kitaip - tai būtų nepriėmę. Kas tas užduotis formavo? Viešųjų pirkimų komisijos pirmininku tada buvo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas. Kodėl taip buvo padaryta, reikėtų jo paties paklausti“, - pyko L.Pakeltis. Politikas kalbėjo, kad gali atsitikti taip, jog, kol amfibija bus pritaikyta upei šienauti, jos kaina dvigubai išaugs.
,,Neplanuoju šio klausimo palikti kaip niekur nieko. Buvęs meras bando aiškinti, kokie jie buvo šventi ir teisingi, ir kelia ,,burbulus“, o patys paliko mums daug ,,tiksinčių bombų“. Neatmetu varianto, kad čia reikia ir teisėsaugos institucijų įsikišimo“, - apie tai, kad bandys aiškintis iki pabaigos, kalbėjo Rajono tarybos narys.

Kasdien amfibijas perkam!

Pagal K.Tubio visuomeninio komiteto sąrašą į Anykščių rajono tarybą išrinktas buvęs Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R.Blazarėnas ,,Anykštai“ sakė, kad amfibijos viešąjį pirkimą jis organizavęs tinkamai. ,,Pirkimo užduotis pateikė Investicijų ir projektų valdymo skyrius, mes tik prižiūrėjome pirkimo procedūras“, - aiškinosi R.Blazarėnas.
,,Ar jūs pats matėt, kaip ta amfibija dirba?“ - žurnalisto paklausė politikas. Kai jam atsakėme, jog savo akimis matėme amfibijos nesėkmės, R.Blazarėnas svarstė, jog dėl to nebūtinai kalta technika, jog ,,gali būti ir žmogiškasis faktorius“. Tiesa, jis nesispyrė, kad esąs užtikrintas, jog gerą daiktą nupirko. ,,Na, aišku, kasdien mes amfibijas perkame ir viską apie jas išmanome“, - ironizavo buvęs Savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos vadovas.

Už 75 tūkstančius nusipirko ... grėblį

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius trečiadienį ,,Anykštai“ sakė, jog panašu, kad Savivaldybė nusipirko ne amfibiją - šienapjovę, o amfibiją - grėblį. ,,Iš principo tas aparatas nėra tinkamas upės šienavimui. Panašu, kad jį teks naudoti tik kaip grėblį - mes eisime su dalgiais, kaip anksčiau, ir pjausime, o jis grėbs“, - kalbėjo rajono meras. Žurnalisto perklaustas, rimtai kalbąs ar juokaująs, meras tikino, kad neironizuoja. ,,Viena vertus - gerai, kad už amfibiją mokėta europinėmis lėšomis, tačiau kita vertus - mes dabar turime įpareigojimą tą amfibiją iššlaikyti penkerius metus. Jos, net ir netinkamos naudojimui, mes negalime parduoti“, - ,,Anykštai“ sakė meras S.Obelevičius.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • kas netingi, tas vaidina:

  Nuoroda
  Prieš metus
 • naujas

  Nuoroda

  class kombainas ,maziau kainuoja,bet visi tyli ir ,kodel juk tai nusikaltimas pries zmones,juk ju pinigus tasko

  Prieš metus
 • kas nuostolius

  Nuoroda

  atlygins,gana demogogijos

  Prieš metus
 • na

  atsakymas į: kas nuostolius Nuoroda

  turetu Blazarenas,ir uz traukini,kazkaip zmogui nesisekti pradejo,o tokio gero zmogaus ivaizdi buvo uzsitarnaves

  Prieš metus
 • šiaip

  atsakymas į: na Nuoroda

  traukinį reikia patikrinti. ar jis atitiko pirkimo sąlygas. bent vienas dalykas kelia abejones.

  Prieš metus
 • augis

  Nuoroda

  nuo kada meras mergas ismaine i masinas-liaudies tautosaka sako kad bernuzeliai pjove -merguzeles grebe

  Prieš metus
 • augis

  Nuoroda

  ka tik blynus abu kepe o dabar jau nepazystami -lauk is politikos supuvelius

  Prieš metus
 • ramiai

  atsakymas į: augis Nuoroda

  Rugpjūčio 21 dieną įvyks teismas. Prokurorai žada 5 metų time-out.

  Prieš metus
 • Teismu praktika

  atsakymas į: ramiai Nuoroda

  apsiribos bauda. Tai nera kriminalinis nusikaltimas. Tai yprasta praktika bauda už gerus darbus. Kas nėra teistas tas nėra politikas.

  Prieš metus