Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mokytoja sako:
- Mokiniai, tikiuosi, šiandien nepamatysiu, kaip nusirašinėjate kontrolinį darbą?
- Taip, mokytoja, mes irgi tikimės...

Komentaras

vairuotojas:„o gal galima kazkaip padaryt tvarka su 'Mieganciais " automobiliais salia daugiabuciu? stovi jau 3 men apsnigti ir trukdo dirrbancoims masinoms statyt.gal kur i aikstele tokias transporto priemones reit statyt"poilsiui".

Skaityti komentarus (1)
Hipodromo rekonstrukcija nėra baigta - trūksta tvoros ir drėkinimo sistemos.

Kuriozinių buvusios Anykščių rajono valdžios pirkinių analizė tęsiasi. Liepos mėnesio Anykščių rajono tarybos posėdyje vicemeras Dainius Žiogelis pranešė, kad į Niūronių hipodromą buvo atvežta 20 tūkst. eurų kainavusi beveik 10 metų senumo ,,bačka“.
Hipodromo rekonstrukcija jau kainavo per 100 tūkst. eurų, darbai dar nėra baigti, o kas juo naudosis ir ar apskritai kas nors juo naudosis, nėra aišku, bet vien už žirginio sporto kliūčių įrenginius yra sumokėta 15 tūkst. eurų.

,,Bačką“ išsiuntė namo

D.Žiogelis, liepos 25-osios Anykščių rajono tarybos posėdyje, pakrypus kalboms apie būtinybę taupyti rajono biudžeto lėšas, atskleidė, kad praėjusios kadencijos valdančiųjų noras Niūronių hipodromui nupirkti modernią laistymo įrangą virto protu nesuvokiamu nesusipratimu.
,,Sutaupymas 20 tūkst. eurų įvyksta per penkias minutes, kai atveža bačką laistyti hipodromui dešimties metų senumo ir bando sakyti, kad taip buvo sutarta, mes, užuot atvežę naują, atvežame naudotą. Tai labai greitai susirinko ir išsivežė. Sutarties nutraukimas vyksta ir šitos bačkos, kuri, protu nesuvokiama, buvo perkama ir dar tris mėnesius ją buvo vėluojama atvežti. Ir dar seną, su 2010 metų lipdukais...bandoma įkišti. Čia antra amfibija būtų buvusi, tik šiek tiek pigesnė“, - kalbėjo D.Žiogelis.
Į D.Žiogelio emocingą repliką netruko sureaguoti Anykščių rajono tarybos narys Ramūnas Blazarėnas, praėjusią kadenciją užėmęs Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo kėdę ir buvęs Viešųjų pirkimų komisijos pirmininku.
,,Toks vaizdas susidaro, kad kažkas čia buvo suderinę kažkokį bačkos atvežimą? Tai jeigu jūs turite informacijos, tai paviešinkite visą, nes dabar vėl viskas krinta ant Viešųjų pirkimų komisijos. Pasakykite iki galo, o ne užuominom“, - piktinosi R.Blazarėnas, pats kažkodėl įtarimų sukėlusio pirkinio įsigijimo aplinkybių plačiau pakomentuoti nepanoręs.
Viešųjų pirkimų dokumentuose pavasarį  buvo skelbiama, kad  Anykščių savivaldybės administracija už 19 999 Eur įsigijo grunto lyginimo ir priežiūros įrenginį su integruotu drėkinimu, kuris turėjo būti skirtas Niūronių hipodromui. Vokietijoje pagamintas įrenginys buvo  perkamas iš UAB „Sentios“. Perkamas įrenginys turėjo būti  su  2000 litrų laistymo talpa  bei važiuokle ir lyginimo įrenginiui specialiai pritaikyta integruota laistymo sistema  su kelių lygių vandens įpurškimu į gruntą tolygiai per visą plotį išdėstytais purkštukais. (,,Bačka“ - dar vienas įtartinas Kęstučio Tubio komandos pirkinys“ Robertas ALEKSIEJŪNAS, ,,Anykšta“ 2019 07 27).

Hipodromo pluoštą reikia
nuolat laistyti

Niūronių hipodromas padengtas specialia pluošo danga, kurią reikia nuolat drėkinti. Ant sausos dangos negali vykti jojimo varžybos ir treniruotės. Pasak specialistų, net ir neeksploatuojant hipodromo - dangą reikia nuolat laistyti, kitaip pluoštą vėjas išpūs į... Arklio muziejaus teritoriją.
Kalbėdamas su ,,Anykšta“ vicemeras D.Žiogelis aiškino, kad ankstesnės kadencijos rajono Taryba, kurioje dirbo ir jis pats, buvo apgauta. ,,Vienais metais buvo paaiškinta, kad hipodromo rekonstrukcija kainuos tik 50 tūkst. eurų. 20 tūkst. eurų skyrė Kūno kultūros ir sporto departamentas. Tad valio! Bet kitais metais reikėjo dar 120 tūkst. Tiesa, už ,,bačką“ liko nesumokėta“, - ,,Anykštai“ sakė D.Žiogelis. Šie pinigai dar ne pabaiga - hipodromas nėra aptvertas, nėra išspręsta dangos laistymo problema.
Anykščių rajone veikia net keturi žirginio sporto klubai. Rajono vadovai buvo susikvietę klubų atstovus kalbėtis apie hipodromo perspektyvas, tačiau vicemeras dėstė, kad konstruktyvaus pokalbio nebuvo. D.Žiogelis teigia, kad savivaldybė perleistų hipodromą žirginio sporto entuziastams nemokamai - tegul naudoja ir prižiūri. Pasak vicemero, savivaldybė turi vienintelį interesą - kiekvienais metais per ,,Bėk bėk, žirgeli“ šventę pusdienį pasinaudoti hipodromu ir surengti jame varžybas. Tačiau mero pavaduotojas kalbėjo, kad jojimo klubų atstovai noro perimti hipodromą nerodo. ,,Visi pradėjo aiškintis savo asmenines nuoskaudas ir tuo renginys baigėsi“, - kalbėjo D.Žiogelis. Jis aiškino, kad žirgininkai tvirtina, jog kiekvienam iš klubų hipodromo reikia tik po tris valandas per savaitę. Vicemero skaičiavimais, hipodromo išlaikymas per mėnesį kainuos bent 2000 eurų. Ir tai, matyt, yra paaiškinimas, kodėl niekam jo nereikia.

Visiems reikėjo...

Viešųjų pirkimų komisijai vadovavęs buvęs Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas ,,Anykštą“ tikino, kad dėl hipodromo rekonstrukcijos, ,,bačkų“ ir kitos įrangos pirkimo ,,šunų ant jo kabinti nereikėtų“. Pasak R.Blazarėno, šio projekto iniciatoriumi buvo tuometinis administracijos direktorius Audronius Gališanka, o pagrindiniu konsultantu - Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktorius Žilvinas Ovsiukas.
,,Anykštos“ pakalbintas, A. Gališanka dėstė, kad hipodromo rekonstrukcijai pritarė visi suinteresuoti asmenys. ,,Gal 2017 metais per ,,Bėk bėk, žirgeli“ šventę kalbėjomės su žirginio sporto federacijos atstovais - mums jie aiškino, kad gerų žirgų niekada Niūronyse nesulauksime, nes žolės danga yra pavojinga. Ž.Ovsiukas pritarė rekonstrukcijai, klubų atstovai irgi to norėjo. ,,Vilarto“ vadovė Vilmantė Veršulienė net sakė, jog jeigu savivaldybė nesiims projekto, tai jos klubas investuos“, - kodėl imtasi hipodromo rekonstrukcijos, aiškino A.Gališanka.

Sporto centras turi trenerį, bet neturi žirgo

Anykščių kūno kultūros ir sporto centras išlaiko žirginio sporto trenerio etatą. Tas etatas ,,pririštas“ prie personalijos - sporto centro treneriu dirba Stasys Uogela. Kadangi sporto centras neturi savo žirgų, treneris neišvengiamai turi dirbti ir privačiame klube. S.Uogela anksčiau dirbo su ,,Vilarto“ žirgais, dabar grįžo į brolio Virginijaus Uogelos klubą ,,Origonas“.
Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktorius Ž.Ovsiukas ,,Anykštai“ aiškino, kad jo įstaigai priskirta žirginio sporto veikla yra iš esmės keista.
Pasak direktoriaus, Lietuvoje yra tik dvi valdiškos įstaigos, kurios užsiima žirginiu sportu: viena jų - Anykščių kūno kultūros ir sporto centras.
,,Hipodromą planavo mums perduoti, bet kol kas neperdavė. Jis vis dar yra savivaldybės balanse. Jeigu privers sporto centrą perimti hipodromą, turėsime atsisakyti kitų sporto bazių. Kokiomis lėšomis mes galime hipodromą ekploatuoti? Sporto centrui finansavimo niekas nedidina, atvirkščiai - jis yra mažinamas“, - aiškino Ž.Ovsiukas.
Tiesa, sporto centras į savo balansą jau priėmė prieš pat ,,Bėk bėk, žirgeli“ atvežtas žirginio sporto kliūtis. Taigi dabar sporto centras turi trenerį, sportininkus ir kliūtis, bet neturi žirgų. Ž.Ovsiukas kalbėjo, kad žirginiam sportui būtinas žirgo ir sportininko duetas, o žirgo kaina per vienas varžybas gali išaugti kelis kartus ir jis tuoj pat gali būti parduotas.

Abejoja, ar žirgininkai gali
susivienyti

Žirginio sporto klubo ,,Vilartas“ vadovė V.Veršulienė, kalbėdama su ,,Anykšta“ sakė, kad rekonstruotas hipodromas yra sena jos svajonė. ,,Prašau, jog organizuotų žirginio sporto klubų atstovų susitikimą. Tačiau niekas jo neorganizuoja, mums nesiūlo jokių sąlygų. Atrodo, kad Ž.Ovsiukui žirginis sportas visai nerūpi“, - kalbėjo V.Veršulienė. Ji sakė, kad būtų logiška, kad savivaldybė inicijuotų Viešosios įstaigos steigimą, kurios dalininkais taptų visi Anykščių žirginio sporto klubai ir galbūt Anykščių savivaldybė. ,,Manau, kad mes galime sėsti prie bendro stalo ir susitarti“, - aiškino V.Veršulienė.
Tačiau kito klubo (,,Origonas“) vadovas V.Uogela neslėpė, kad tarp Anykščių žirgininkų perbėgo ne viena juoda katė, o visas kačių būrys. ,,Buvome šnekėtis. Bet šnekėjome daugiau vieni apie kitus, o ne apie hipodromą. Kiekvienas klubas žiūri tik savęs ir D.Žiogelis šią situaciją žino“, - aiškino V.Uogela. Jis sutiko, kad savivaldybės lėšomis finansuojamas trenerio etatas taip pat yra žirgininkų nesutarimo objektas, tačiau aiškino, kad jo brolis Stasys iš ,,Vilarto“ ne pabėgo, o buvo išvytas.
Panašu, kad į savivaldybės finansuojamus trenerių etatus gali pretenduoti V.Veršulienės dukra ir V.Uogelos sūnus, o tai dar labiau didina įtampą tarp sporto klubų. ,,Kol buvo Stasys pas juos ir buvo jiems reikalingas, buvo viskas gerai. Dabar vėl intrigos“, - klubų vienybės perspektyva tikėti nebuvo linkęs V.Uogela.

Įžvelgia klaidas

Vicemeras D.Žiogelis pakraupęs, kad tiekėjai atvežė dėvėtą ,,bačką“ už 20 tūkst. eurų. O V.Veršulienė ,,Anykštai“ kalbėjo, kad, jos įsitikinimu, tai apskritai nelogiškas pirkinys. Norint hipodromą paruošti varžyboms, jį reikia įmirkyti tiek, kad rankomis paspaudęs dangą jaustum vandenį, o dviejų kubinių metrų talpa, kokia buvo nupirkta, atsibos vandenį vežioti. ,,Tik gręžinys gali išspręsti problemą“, - aiškino žirginio sporto specialistė. Jos įsitikinimu, už 15 tūkst. eurų kainavusias kliūtis Anykščių savivaldybė gerokai permokėjo, o pluošto sluoksnis, kuriuo padengtas hipodromas, yra per storas. ,,Ėjau, sakiau, nebepilkit, geriau sandėliuokit. Dalį jo išpustys, paskui reikės papildyti, bet niekas manęs neklausė“, - kalbėjo V.Veršulienė.
Ž.Ovsiukas ,,Anykštai“ aiškino, kad pats nedaug apie hipodromų įrengimą suprantąs, tačiau V.Veršulienė - ne vienintelė žirginio sporto specialistė Lietuvoje: kaip įrengti hipodromą, kokia jam reikalinga įranga, konsultuotasi su profesionalais. Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktorius gynė ir ,,bačkos“ idėją. Pasak jo, ,,bačka“ yra tik dalis prietaiso ir kainos dedamojoje esminės dalies ji nesudaro.

Kaip atsirado Ž.Ovsiuko
parašai?

Iš ,,Anykštos“ išgirdęs, kad hipodromo projekte dažnai minima jo pavardė, Ž.Ovsiukas tvirtino, kad jis į šią veiklą įtrauktas tik dėl ,,geros širdies“. ,,Na ne mūsų tai projektas. Manęs prašė konsultacijų, aš ieškojau, kas supranta, nes pats nedaug apie žirginį sportą išmanau“, - tvirtino Ž.Ovsiukas.
Vicemerą D.Žiogelį taip pat stebina, kodėl jis netikėtose vietose randa Ž.Ovsiuko parašus. ,,Net ant sąkaitų Ž.Ovsiuko parašai“, - stebėjosi D.Žiogelis. O Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktorius tikino, kad kartais rašėsi, net, regis, ant neesminių raštų. ,,Supratau, kad visiems buvo visko baisu. Buvome atėję iki tokio lygio, kad kai kažkas paklausia tavęs nuomonės, tai ją pasakęs turi pasirašyti, kad taip pasakei“, - sakė Anykščių kūno kultūros ir sporto direktorius.
Jis aiškino, kad kai prieš ,,Bėk bėk, žirgelį“ šventę teikėjai atvežė kliūtis, jam paskambino iš savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus ir paprašė išsikrauti pirkinį. ,,Išsikrovėme... Visa laimė, kad atsisakiau priimti tą nelemtą ,,bačką“. Nes kai vėl paskambino iš to paties skyriaus, sakiau - gerai, padėsim iškrauti, bet pirkinį apžiūrėkit ir priimkit patys. Iš kur aš žinau, kokia ta ,,bačka“ turi būti, kokią ją savivaldybė užsakė“, - kalbėjo Ž.Ovsiukas.

,,Nesuprantu aš jo pozicijos“

Buvęs Anykščių savivaldybės administracijos direktorius A.Gališanka, ,,Anykštos“ paklaustas, kodėl į neaiškų žaidimą įvėlė Ž.Ovsiuką, tvirtino, kad pastarojo elgesys yra keistas. ,,Jis sako, kad apie žirginį sportą nieko nesupranta? O kas tada supranta? Ž.Oviukas yra Lietuvos žirginio sporto federacijos valdybos narys. Ar jį ten kas per prievartą paskyrė? Ž.Ovsiuko prašėme, kad jis parengtų hipodromo Viešųjų pirkimų technines specifikacijas. Ko kito, jeigu ne federacijos valdybos nario, turėjome to prašyti?“ - retoriškai klausė A.Gališanka.
Ir A.Gališanka, ir V.Veršulienė ,,Anykštai“ sakė, kad žiemomis hipodromą galima paversti čiuožykla. Pasak buvusio administracijos direktoriaus, bet kurio sporto objekto galima ,,kratytis“, motyvuojant, kad jis yra per brangus. Ž.Ovsiukas vardijo, kad jo įstaigai jau primestas visas miesto parko aikštynas ir po miestą išbarstyti treniruokliai, nors sporto centras tiesiogines veiklas riedučių trasoje vargu ar gali net teoriškai atlikti.

Tariasi su ,,Senukais“

Vicemerui D.Žiogeliui hipodromo projektas atrodo gigantomaniškas. ,,Panašu į amfibijos pirkimą. Ar į tuos pačius teniso kortus... Na, įrengė, gražu. O kas jais naudojasi?“ - sakė D.Žiogelis.
Jis teigė, kad Anykščių savivaldybė bando derėtis su ,,Harmony Park“, kurį valdo verslo milžinė - ,,Senukų“ prekybos įmonė. Galbūt 200 ha poilsio ir pramogų parką Prienų rajone turintys verslininkai imsis ir Niūronių projekto.
,,Mūsiškiai norėdami pasinaudoti Niūronių hipodromu tokiu atveju mokės investuotojams pinigus“, - koks yra investuotojų pritraukimo esminis trūkumas, sakė A.Gališanka.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Žinau ir as

  Nuoroda

  Neišėjo iš Vilarto treneris savo noru. Išmestas buvo nes nebereikalingas, keli vaikai išėjo kartu. Tik todėl ir susitaikė su broliu nes nebeturėjo kur eiti.

  Prieš metus
 • Zinau

  Nuoroda

  O gal kas tegu pasiriskina kas uz ka tvenkini iskase vilarte kaip viko hipadromo tvarkimas ?

  Prieš metus
 • Pataisymas

  Nuoroda

  Treneris iš Vilarto išėjo savo noru,o su juo ir visi jojantys vaikai

  Prieš metus
 • Mama

  Nuoroda

  Vaikai joja klube,bet arstovauja ir sporto centrą.Išeis vaikai ir neliks sporto šakos.Direktorius buvo linkęs viską naikinti.,,Origone” visa dauguma rajone jojančių vaikų,tai manau,kad nėra labai apie ką ir diskutuoti

  Prieš metus
 • Backa

  Nuoroda

  Viskas irodo kad svarbiausia paimti es lesas. Geriau vaiku aiksteles kurkit, jaunimas kojas zalojasi ant asfalto vadinamose sporto aikstelese.

  Prieš metus
 • Siaubas

  Nuoroda

  visa laika buvo snekama kad aikste yra ruosiama tam, kad vaikai turetu kur sportuoti, o susirinkimo metu buvo paklausta kiek esate pasiryze moketi uz viena treniruote aiksteje. iskart reikejo sakyti kad reiks nuomotis aikste o ne kad va bus vaikams ir pan. o Ovsiukas vargsas pakliuvo su hipodromo projektu. mintis buvo labai grazi bet...

  Prieš metus
 • Domaldas

  atsakymas į: Siaubas Nuoroda

  STT tai, net ypatingai pabrėžė iki teisminio tyrimo ataskaitoje ir kaltinamojo sulaikymo pranešime spaudai - ".. Kaltinamojo veiksmai ir surinkti įrodymai nekelia jokių abejonių dėl kaltinamojo kaltumo...!.."

  Prieš metus