Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Ateina lankytojas pas psichoterapeutą. Tas klausia:
- Kaip reikalai?
- Gerai.
- Tai ko atėjot?

Komentaras

Rubikių Branys:„Kelio danga atkarpoje Anykščiai-Keblonys nesiekia net 4 metrų. Prasilenkiant reikia dviem ratais važiuoti žvyru, o paskui užšokti ant asfalto dangos - kuris aukščio apie 10 cm....Padangų papjausto žmogeliai neblogai ...Vos bobos nepartrenkiau keliu einančios.."

Skaityti komentarus (3)
Laikraštis ,,Šilelis“, pateikdamas dokumentus Anykščių savivaldybės administracijos viešajam pirkimui, parašė, kad laikraščio prenumeratorių skaičius yra konfidenciali informacija.

Savo pačių mele susipainiojęs Anykščių rajono laikraštis ,,Šilelis“ verčiau nusprendė pralaimėti vieną iš dviejų Anykščių rajono savivaldybės skelbtų informacijos viešinimo konkursų nei atskleisti savo laikraščio prenumeratorių skaičių. Tačiau, panašu, melagingą tiražą nurodančiam ,,Šileliui“ Anykščių rajono biudžeto kąsnis atiteks - antrajam viešinimo konkursui, kuriame pagal jo reikalavimus galėjo dalyvauti ir kopijavimo aparatu dauginamas laikraštis, ,,Šilelis“ pateikė mažesnę kainą nei ,,Anykšta“.


Anykščių rajono savivaldybės administracija prieš kurį laiką paskelbė, o vėliau atšaukė informacijos viešinimo konkursą.  Atšauktajame konkurse buvo numatytas vienintelis paslaugos kriterijus - kaina. Po kurio laiko, užuot skelbus vieną viešinimo  konkursą, buvo paskelbti net du - viename konkurse svarbi tik paslaugos kaina, antrajame - daugiau dedamųjų: kaina, periodiškumas, tiražas, prenumeratorių skaičius. Beje, abiejų projektų vertės labai kuklios - pagal pirmąjį konkursą perkama viešinimo paslaugų už 2 tūkst. eurų, pagal antrąjį - už 3 tūkst. eurų.
Laikraščio ,,Šilelis“  ir abiejų ,,Nykščių“ vadovas Linas Bitvinskas po to, kai savivaldybės administracija paskelbė du konkursus, ėmėsi aktyvaus puolimo prieš rajono ir savivaldybės administracijos valdžią. Jis aiškino, jog neva antrasis konkursas yra pritaikytas specialiai ,,Anykštai“.
Tiesa, L.Bitvinskas savo skaitytojams neatskleidė, kokia esminė jo nepasitenkinimo priežastis, kuri labai banali - kaip išsikapanoti iš savo paties melo. Laikraščio ,,Šilelis“ metrikoje rašomas melagingas 3000 tiražas. ,,Šilelio“ tiražas padidintas keliais kartais ir jis neva lenkiąs ,,Anykštą“.  Anykščių savivaldybės administracijos viename iš informacijos viešinimo konkursų buvo nurodyta pretendentams pateikti ir prenumeratorių skaičių, kurio nesuklastosi.  Nes valstybinė įmonė ,,Lietuvos paštas“ neabejotinai perduos tokiuos duomenis, kokie jie yra iš tikrųjų, o ne tai, ko nori L.Bitvinsko fantazija.
Verslo struktūrų išlaikomam ,,Šileliui“, tikėtina, gerokai opesnė problema buvo ne galimas 3000 eurų praradimas, o neišvengiamas vargano prenumeratorių skaičiaus atskleidimas.
Galų gale ,,Šilelio“ komandai gimė  ,,saliamoniškas“ sprendimas - konkursui pateiktoje medžiagoje, grafoje ,,prenumeratorių skaičius“, jie užrašė: ,,konfidenciali informacija“.  Tokiu būdu ,,Šilelis“ savo noru pasitraukė iš vieno iš dviejų savivaldybės administracijos skelbtų informacijos viešinimo konkursų.       
Kiek pasvėrė dešros - komercinė paslaptis!

 

Nuomonės apie tai, kas dedasi Anykščių žiniasklaidos rinkoje bei Anykščių rajono valdžios santykiuose su spauda, paklausėme Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininko Dainiaus Radzevičiaus. ,,Galima slėpti savo amžių ir lytį. Tai privatūs dalykai. Bet žiniasklaidos priemonėms tai negali būti taikoma. Kaip tu gali kalbėti, rašyti apie kitus, jeigu informaciją slepi apie save arba ją pateiki melagingą? Deklaruoti savininkai, tiražai, prenumeratoriai yra aksioma“, - retoriškai klausė LŽS pirmininkas D.Radzevičius. Jis juokėsi, kad tokie konkurentai kaip ,,Šilelis“ ,,Anykštai“ yra ,,Dievo dovana“, nes skaitytojų neapgausi.
Kai LŽS pirmininkui paaiškinome, kad ta ,,Dievo dovana“ greičiausiai bus paskelbta vieno iš dviejų savivaldybės informacijos viešinimo konkurso, kuriame svarbi buvo tik paslaugos kaina, nugalėtojais, D.Radzevičius tuo negalėjo patikėti. ,,Tokio pobūdžio konkursas yra absoliutus absurdas. Kaip parduotuvėje pirkti dešros. Jei kilogramą dešros perki - viskas aišku, bet jeigu tu perki šiaip dešros. Kaip mokesčių mokėtojas, aš nenorėčiau, kad valstybė, savivaldybė už mano pinigus pirktų ,,šiaip dešros“. Kiek pasvers - tiek ir bus gerai. Taip nedirbama. Čia turėtų įsikišti Viešųjų pirkimų tarnyba. Turėtų būti peržiūrima, ar yra bent minimalus skaidrumas, nes kriterijai turi būti sudaromi kiek įmanoma skaidriau“, - kalbėjo LŽS pirmininkas D.Radzevičius.  
Pasak D.Radzevičiaus, ,,Šilelio“ redakcijos sprendimas konkurso medžiagoje, užuot įrašius prenumeratorių skaičių, įrašyti  ,,konfidenciali informacija“, yra tas pats, kas dešros pardavėjo atsakymas pirkėjui: ,,Kiek jums pasvėriau dešros? Komercinė paslaptis! Iš akies... Na, laba diena!“  
 LŽS pirmininkas sako esąs įsitikinęs, kad Anykščių rajono savivaldybės administracijai nederėtų turėti jokių komercinių santykių su apgavikais. ,,Jeigu jau meluoji ir teiki melavimo paslaugas - tai tik ne valstybės tarnyboje. Valstybei ir savivaldybei leisti pinigus už melo paslaugas... Tegul bus viešinama informacija, bet tik ne su melagio paslaugomis. Mano galva, viešųjų pirkimų tarnybai reikia rimtai pažiūrėti, kodėl buvo sudarytos tokios techninės sąlygos ir ar tai yra skaidru“, -  poziciją išsakė LŽS pirmininkas D.Radzevičius.

,,Šilelyje” spausdins tai, ko neverta skaityti

LŽS pirmininko D. Radzevičiaus išdėstytas mintis persakėme Anykščių rajono merui Sigučiui Obelevičiui bei Anykščių savivaldybės administracijos direktorei Ligitai Kuliešaitei. Abu jie aiškino, kad į viešųjų pirkimų procedūras nesikišantys.
Meras S.Obelevičius dėstė, kad galutinį sprendimą priims viešųjų pirkimų komisija ir jeigu ši komisija nustatys pažeidimus, konkurso ar konkursų rezultatai gali būti anuliuoti. ,,Skambino ir ,,Šilelis“ nepatenkinti. Ir jiems sakiau, kad nei aš komentuosiu, nei turiu įgaliojimus spęsti“, - ,,Anykštai“ sakė meras S.Obelevičius.
L.Kuliešaitė, ,,Anykštos“ paklausta, kodėl buvo surengti du viešųjų pirkimų konkursai, dėstė, kad pagal pirmąjį, mažiausios kainos konkursą, bus spausdinama nelabai kam įdomi informacija: ,,Išskyrėme vieną, kuriame informacija nėra pati aktualiausia visuomenei.
Atrodytų logiška pagal mažiausią kainą skelbti. Kitas  - kuo didesnį skaitytojų ratą turėjęs pasiekti konkursas. Ten kaina lemia mažiau. Kaip bus ateityje, negaliu pasakyti. Žiūrėsime, kaip pasiteisins“, - kalbėjo L.Kuliešaitė, neslėpdama, kad laikraštį ,,Šilelis“ Anykščių rajono savivaldybė ketina naudoti kaip savotišką šiukšliadėžę.
Priminsime, jog nesvarbiai informacijai žiniasklaidoje Anykščių rajono savivaldybė per pusę metų numatė išleisti 2000 eurų, o svarbiai - 3000 eurų. Bendra 5000 eurų suma per pusmetį visai savivaldybės informacijos sklaidai ne ką didesnė nei būsimo UAB Anykščių komunalinis ūkis vadovo mėnesinis darbo užmokestis.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Vaja

  Nuoroda

  Tai kaip čia negerai gaunasi. Kur ta savivaldybė žiūri, kad už pigiau nupirks daugiau? Gal suklydo?

  Prieš metus
 • Va taip ir ne bet kaip !

  Nuoroda

  O „IKEA Industry Lietuva“ atidaro iki 30.000 kv.m išaugusią baldų gamyklą. Kazlų Rūdos IKEA gamykloje dirba daugiau nei 700 darbuotojų, kurie gamina medienos drožlių plokštes bei baldus. Per metus pagaminama 1,2 mln. vienetų baldų ir 545.000 kubinių metrų drožlių plokščių. Manoma, kad baldų gamybos plėtra leis sukurti 20 naujų darbo vietų, gamybos pajėgumas padidės dvigubai.

  Prieš metus
 • Va taip !

  Nuoroda

  O Panevėžyje atidaryta nauja gamykla: sukurta 100 naujų darbo vietų. :)

  Prieš metus
 • Blogis

  Nuoroda

  Monopolis visada yra blogis. Tik konkurencija skatina progresą.

  Prieš metus
 • Taigi aha !

  Nuoroda

  Ir vėl atgyja konkurencinė kova žodžiais. Kai įkąsti nepajėgi - belieka tik aploti...?

  Prieš metus
 • Sena dainelė

  Nuoroda

  Čiupt už vadžių, vėl iš pradžių

  Prieš metus
 • Klausimėlis

  Nuoroda

  Kodėl ne iš krikštolinio skaidrumo regioninio portalo?

  Prieš metus