Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti
Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo direktorius Ramūnas Zlatkus mano, kad Anykščių technologijos mokyklos reorganizacija bus naudinga tiek moksleiviams, tiek ir mokyklos darbuotojams.

Į Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialą šį rudenį priimta 115 moksleivių - aštuoniais daugiau nei pernai.
Šiais mokslo metais jų laukia naujovės - pamokos vyks ne tik Anykščiuose, bet ir Alantoje.

 

Neturintys vidurinio išsilavinimo šiais mokslo metais Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filiale mokysis virėjo bei technikos priežiūros verslo darbuotojo mokymo programų. Tarp jau įgijusių vidurinį išsilavinimą populiariausios buvo apsaugos darbuotojo, motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo, virėjo, poilsio paslaugų agento, kompiuterinių tinklų derintojo mokymo programos.
Norintieji  įgyti profesinį išsilavimą  dar galės dalyvauti lapkričio 11 – gruodžio 11 vyksiančiame papildomame priėmime.
Iš viso šiais mokslo metais  Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filiale mokysis 206 moksleiviai - pernai jų buvo 185.
Nuo rugsėjo 1 dienos buvusią Anykščių technologijos mokyklą prijungus prie Alantos technologijos ir verslo mokyklos, įstaiga tapo šios mokyklos filialu.
,,Manau, kad reorganizacija mums bus naudinga, nes dabar mes paprasčiau galėsime naudotis Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokymo baze. Atstumai tarp mokyklų nėra dideli, nuvažiuoti galimybių turėsime, Alantos technologijos ir verslo mokykla atsiunčia autobusą, nusiveža, parveža. Mūsų mokymo baze Anykščiuose galės naudotis į Alantos technologijos ir verslo mokyklą priimti moksleiviai. Pavyzdžiui, bus bendra vairavimo mokykla: nesigirdami galime tvirtinti, kad šioje srityje mes esame stipresni, turime didesnę vairuotojų rengimo patirtį. Mes turime šaudyklą, kuri turėtų būti įdomi Alantoje besimokantiems moksleiviams“, - apie naujo etapo galimybes kalbėjo Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo direktorius Ramūnas Zlatkus.
R.Zlatkus vylėsi, kad Anykščių technologijos ir Alantos technologijos mokykloms tapus vienu juridiniu vienetu, bus skirta lėšų mokyklos Anykščiuose naujos infrastruktūros sukūrimui - esą tai buvo pažadėta.
Lietuvoje tarp profesinio mokymo įstaigų vyrauja konkurencija, tačiau dabar jos tarp Anykščių ir Alantos, R.Zlatkaus manymu, nebeliks.
,,Liks sveikas bendradarbiavimas ir mokymo programų pasidalijimas.Turėtų būti tai naudinga mokiniams, o drauge ir darbuotojams“, - sakė R.Zlatkus.
Anykščių krašto profesinio mokymo ištakų pradžia siekia  1949 metus, kai buvo  įkurta Panevėžio specialioji žemės ūkio mechanizavimo amatų mokykla Nr. 2, 1960 m. ji  perkelta į Troškūnus ir pradėjo veiklą  kaip Troškūnų žemės ūkio mechanizavimo mokykla Nr. 2.  Ji ruošė specialistus žemės ūkiui: plataus profilio traktorininkus, šaltkalvius remontininkus ir vairuotojus.
Nuo 1985 metų mokykla iš Troškūnų perkelta į Anykščius. 1985 metais ji pradėjo veiklą Anykščiuose kaip 62-oji profesinė technikos mokykla. Nuo 1989 metų  mokykla vadinosi  Anykščių žemės ūkio mokykla. Nuo 2006 metų ji  buvo  perduota Švietimo ir mokslo ministerijos reguliavimo sričiai.
Pernai Vyriausybė nusprendė dalį šalies profesinio mokymo įstaigų reorganizuoti - tuomet ir priimtas sprendimas Anykščių technologijos mokyklą atiduoti Alantos verslo ir technologijos mokyklos globon.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • KELIAUTOJŲ ŽINIAI

  Nuoroda

  Keleivi, jei važiuodamas per Anykščius pamatysi kylančius oro balionus, žinok: tai ne turistinis atrakcijonas. Tai Anykščių profkės moksleiviai migruoja tarp Anykščių ir Alantos į paskaitas.

  Prieš metus
 • Nuomone

  Nuoroda

  Is veidelio tai s...o malejas

  Prieš metus
 • Sabivaldibe

  Nuoroda

  Išvaikit ir jungti utena

  Prieš metus
 • Mr

  Nuoroda

  ponui ilgameciui vadovui turetu buti geda, kad nuvare profke iki tiek, kad reikia jungti prie kito rajono istaigos. Tai tik sunaikinimo pradzia, po 5 metu sios istaigos visai nebeliks. Tokie zmones turetu buti teisiami.

  Prieš metus
 • Nemanau

  atsakymas į: Mr Nuoroda

  Manau, kad ponas ilgametis vadovas turėtų didžiuotis, kad tokiame bažnytkaimyje tiek metų sugebėjo išsaugoti mokyklą.

  Prieš metus
 • na taip

  atsakymas į: Nemanau Nuoroda

  kuo čia didžiuotis - pirmiausia išsaugojo darbo vietą sau. Na tiesa pasikeitė darbo vietos pavadinimas ir iškaba, o kas daugiau?

  Prieš metus
 • politimu debilu

  Nuoroda

  esam naikinami ,pasibaisetina

  Prieš metus
 • skaitytoja

  Nuoroda

  Gal ir autobusų grafikas į Alantą bus atnaujintas???

  Prieš metus
 • Tikrai taip!

  Nuoroda

  Oi nyksta nyksta
  Mylimi Anykščiai
  Greit iš tų Anykščių
  Nebeliks net nykščių

  Prieš metus
 • Nu joo...

  Nuoroda

  Steigiama malūnsparnių eskadrilė, kuri skraidys maršrutu Anykščiai - Alunta ir vežios moksleivius su dėstytuvais į paskaitas.

  Prieš metus
Įkelti daugiau