Ar jūsų aplinkoje yra sergančių koronavirusu?

Dienos anekdotas

Vienas iš laimingo gyvenimo patarimų: valgydamas skanų pyragaitį, niekad nesidomėk, iš ko jis pagamintas!

Komentaras

Pensininkas:„Kažkaip keistoka. Anykštėnų Covidinių pacientų nepriima nei Utena, nei Panevėžys, o mes turime priimti vilniečius. Na, ir kas, kad jie sirgs kitomis ligomis. O kai prireiks pagalbos patiems anykštėnams ir savo ligoninėje nebebus vietos, tai kur jiems reikės gydytis? Kiek čia tų laisvų vietų mūsų ligoninėje, geriau saviems pataupykime."

Komentuoti
Ne visos Anykščių miesto seniūnaitijos turės seniūnaičius - kai kuriose jų neatsirado nė vieno kandidato.

Šią savaitę Anykščių rajono savivaldybėje surengti Anykščių miesto seniūnaitijų seniūnaičių rinkimai. Miestas yra suskirstytas į šešias seniūnaitijas, tačiau pretendentų užimti seniūnaičių pareigas sulaukta tik į keturias seniūnaitijas. Šie rinkimai vyko labai pasyviai - atiduoti savo balsus už pasiūlytas seniūnaičių kandidatūras atėjo ypač mažai rinkėjų.
Apie seniūnaičių nuveiktus darbus girdėti mažai, tačiaus šias pareigas ėję ar dar tik pretenduojantys jas užimti kandidatai ,,Anykštai“ sakė, kad seniūnaičiams reklama yra nereikalinga, bei kalbėjo apie problemas, kurias jau pavyko ar dar numatyta spręsti.

 

,,Lėtajame mieste“ - vėluojanti informacija

Apie tai, kad vyks Anykščių miesto seniūnaičių rinkimai, Anykščių rajono savivaldybė iš anksto skelbė spaudoje, tačiau savivaldybės interneto svetainėje kandidatai į Anykščių miesto seniūnaičius kažkodėl pristatyti tik spalio 8 dieną, antradienį, nuo savaitės pradžios rinkimams jau įsibėgėjus.
Kaip kažkas juokavo internetiniuose komentaruose, Anykščiams siekiant ,,Lėtojo miesto“ statuso, tokios Anykščių rajono savivaldybės apsukos visai nenustebino...

Ne visos seniūnaitijos sulaukė kandidatų

Kaip pranešė Anykščių rajono savivaldybė, kandidatais į Ažupiečių seniūnaitiją registruoti du kandidatai - UAB „If draudimas“ draudimo tarpininkas Alvydas Taleišis bei Anykščių technologijos mokyklos profesijos mokytojas Rimantas Sereičikas. Jurzdiko seniūnatijos seniūnaičiais tapti registruoti taip pat du kandidatai - Jurzdiko bendruomenės pirmininkė Irena Vaitkienė bei ūkininkas, VšĮ „Sveikatos oazė“ darbuotojas Juozas Kvedaras. Ramybės seniūnatijos seniūnaičių pareigų siekti registruota Debeikių pagrindinės mokyklos direktorė Inaida Komarova bei Anykščių L.ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Indrė Rukšaitė.
Pušyno seniūnaitijos seniūnaičio pareigoms užimti registruotas vienintelis kandidatas - I.Į. T.Kontrimavičiaus firma „Prevencija“ savininkas Tautvydas Kontrimavičius.
Bet Centro bei Janydžių seniūnaičių rinkimai neįvyko - neužregistruotas nė vienas kandidatas.

Balsavo pasyviai

Šią savaitę, Anykščių miesto seniūnaitijų seniūnaičių rinkimams įpusėjus, ,,Anykšta“ pasidomėjo, ar anykštėnai aktyviai renka seniūnaičius.
Rinkimų komisijos pirmininkas, Anykščių rajono savivaldybės Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Žalkauskas ,,Anykštai“ sakė, kad, trečiadienio duomenimis, pasyviausiai balsavo Jurzdiko seniūnaitijos rinkėjai - balsavime dalyvavo tik apie 1 proc. turinčių teisę atiduoti savo balsą.
Ažupiečių, Ramybės bei Pušyno seniūnaitijų gyventojų aktyvumas rinkimuose buvo panašus - savo balsus atidavė po 2 proc. kiekvienos seniūnaitijos rinkėjų.

Dar vienos kadencijos nebesiekė

Janydžių seniūnaitijos seniūnaitė  Kristina Juodelienė šią savaitę vykusiuose Anykščių miesto seniūnaitijų seniūnaičių rinkimuose nebedalyvavo.
,,Norėjau, kad kažkas kitas taptų Janydžių seniūnaičiu“, - paklausta, kodėl užimti seniūnaičio pareigų nesiekė dar vienai kadencijai, sakė K.Juodelienė.
Kadenciją baigianti Janydžių seniūnaitijos seniūnaitė K.Juodelienė prisiminė, kad dažniausiai tekdavę spręsti vienokias ar kitokias problemas, kai ji sulaukdavo gyventojų skundų.
,,Pavyzdžiui, vieni gyventojai skundėsi, kad jų kieme gyvena valkataujanti kalė, kuri atsivedė šuniukų. Pasirūpinau, kad tie šunys būtų surinkti ir išvežti. Daug kas skundėsi dėl neasfaltuotų kelių, tačiau žmonėms sakiau, kad ir pati gyvenu nesutvarkytoje gatvėje“, - pasakojo K.Juodelienė.
Anykščių rajono tarybos sprendimu, už su seniūnaičio veikla susijusias išlaidas ( kanceliarinės prekės, kuras, ryšio priemonės ir pan.) per metus skiriama iki 100 Eur piniginė kompensacija, Janydžių seniūnaitijos seniūnaitė K.Juodelienė prisipažino, kad šių pinigų  negavo.
,,Ne, nieko negavau, juokaujate. Niekas šio dalyko neakcentavo, o pati dėl kompensacijos į savivaldybę nesikreipiau“, - sakė K.Juodelienė.

Tramdys greitį viršijančius vairuotojus

Kandidatas į Jurzdiko seniūnaitijos seniūnaičio pareigas, ūkininkas, baseino ,,Bangenis“ gelbėtojas Juozas Kvedaras prisipažino, kad į seniūnaičio pareigas kandidatuoja turėdamas konkrečių tikslų.
,,Noriu pakeisti Jurzdiką. Pavyzdžiui, daug kas skundžiasi, bet nieko nedaro, kad Vilniaus gatvėje automobilių vairuotojai viršija greitį. Galbūt pavyktų sureguliuoti, kad šioje gatvėje būtų įrengti ,,kalneliai“ ar kažkas panašaus“, - sakė J.Kvedaras.

Seniūnaitis -  ne politikas

Dar vienos kadencijos siekiantis Pušyno seniūnaitijos seniūnaitis, muziejaus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius apskritai kalbėjo apie tai, kas yra seniūnaitis ir kokios jo funkcijos.
,,Noriu, kad žmonės suprastų, kam to seniūnaičio reikia. Tai nėra politikas, o vietinis žmogus, kuris kažką mato, kažką konkrečiai gali patarti, padėti - ir tiek. Nelįsdamas į viešumą, neafišuodamas savęs, kaip asmenybės, bet būdamas toje bendruomenėje, kuri gyvena kasdieninį, viešai nematomą gyvenimą. Tikiuosi, kad užaugs kita karta, jau ir pastebiu, kad kitur mieste pamažu auga nauja seniūnaičių karta, atsiranda žmonių, kurie neagituojami nori tapti seniūnaičiais. Pušyne apsiuostęs, pažiūrėjau, kad dar nebuvo tokių norinčių, todėl  ryžausi seniūnaičiu pabūti dar vieną kadenciją ir padirbėti. Tai yra laisvalaikio pomėgis, ir tiek“, - kalbėjo T.Kontrimavičius.
Dar kartą Pušyno seniūnaitijos seniūnaičiu siekiantis tapti T.Kontrimavičius, paklaustas, ar turi kažkokių konkrečių sumanymų, kuriuos įgyvendintų vėl išrinktas seniūnaičiu, sakė: ,,Seniūnaitis nėra politikas, kuris turėtų eiti su kažkokia savo programa. Seniūnaitis nieko nedaro. Jis gali padėdamas suvesti, gali žmogui parodyti kelią, ką geriau daryti, pasiūlyti bendruomeninę idėją. Niekada neprojektuoju kažko į priekį, kad  kažką padarysiu. Nieko seniūnaitis nepadarys, nes daro tos institucijos, kurios turi galią ir pinigus.“

Pinigų neprireikė

Pušyno seniūnaitijos seniūnaitis T.Kontrimavičius, taip pat, kaip ir Janydžių seniūnaitijos seniūnaitė K.Juodelienė, sakė, kad eidamas seniūnaičio pareigas nėra gavęs kompensacijos už su seniūnaičio veikla susijusias išlaidas.
,,Aš nemačiau būtinybės panaudoti tokius pinigus. Būdamas seniūnaičiu, nepanaudojau nė vieno euro savivaldybės pinigų, nes jų neprireikė. Buvo kitaip išspręsta - jei reikėjo pirštinių ar maišų šiukšlėms rinkti, savivaldybė tai išsprendė centralizuotai“, - sakė T.Kontrimavičius.
Kaip baigėsi Anykščių miesto seniūnaitijų seniūnaičių rinkimai, informuosime artimiausiuose ,,Anykštos“ laikraščio numeriuose.

Robertas Aleksiejūnas
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.