Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Ūkinis muilas vien tik savo išvaizda užmuša bakterijas.

Komentaras

Jurgis Ladiga:„Šimtu procentų už! Kiekvieną kartą, matydamas tą vietą, kur Albinas žvejodavo, prisimenu šį nuostabų žmogų."

Komentuoti
,,Anykštos“ vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė kalbėjo, jog prieš rinkimus politikai demonstruoja pasitikėjimą žiniasklaida, tačiau atėję į valdžią jaučiasi nepelnytai kritikuojami, reketuojami ir visais kitais įmanomai būdais skriaudžiami.

Vakar, pirmadienį, vasario 24-ąją, Anykščiuose lankėsi naujos partijos kūrimo iniciatoriai Artūras Zuokas, Artūras Paulauskas ir Remigijus Žemaitaitis.
Į „Anykštos“ redakciją svečius atlydėjo buvęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis - jis būsimasis kuriamos partijos kandidatas į Seimą Deltuvos šiaurinėje apygardoje (buvusi Anykščių - Panevėžio apygarda).

 

A.Zuokas vadovauja Lietuvos laisvės sąjungai (liberalai) (LLS), R.Žemaitaitis - partijai ,,Tvarka ir teisingumas“, o A.Paulauskas visuomeniniam rinkimų komitetui. Šie trys politiniai dariniai jungiasi į naują partiją. Ir  LLS , ir ,,TT“ Anykščių rajone turi skyrius, tačiau jų veikla greičiau yra formali - 2019-ųjų savivaldos rinkimuose nei LLS, nei ,,TT“ savo kandidatų sąrašų į Anykščių rajono tarybą nesudarinėjo. LLS Anykščių skyriaus koordinatorius yra Anykščių eksmeras, buvęs UAB,,Anykščių vandenys“ direktorius Alvydas Gervinskas, o ,,TT“ skyrių ,,prižiūri“ vilnietis Romualdas Gėgžnas.    
Naujosios partijos steigiamąjį kongresą planuojama surengti gegužės mėnesį.
2012-ųjų Seimo rinkimuose K.Tubis Anykščių - Panevėžio apygardoje varžėsi kaip Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatas, o 2015-aisiais eidamas kartu su liberalais jis laimėjo pirmuosius tiesoginius Anykščių rajono mero rinkimus..
2019-ųjų sausio 28-ąją K.Tubis buvo sulaikytas Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų. Jam pareikšti  kaltinimai dėl prekybos poveikiu, vėliau iškelta baudžiamoji byla. Tikėtina, kad iki 2020-ųjų rudenį vyksiančių Seimo rinkimų K.Tubio baudžiamąją bylą nagrinėjantis pirmosios instancijos teismas - Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai -  paskelbs nutartį. Tačiau neabejojama, kad procesas Molėtų teismu nesibaigs. Ar viena, ar kita pusė skųs pirmosios instancijos teismo sprendimą, taigi per 2020 -ųjų Seimo rinkimus K.Tubis greičiausiai turės tą patį, kaip ir dabar - kaltinamojo - statusą.
,,Žmonės sveikinasi. Gerbia, myli“, - kokius įspūdžius susidarė apie K.Tubį vaikščiodamas Anykščių gatvėmis ,,Anykštai“ persakė R.Žemaitaitis.
,,Galvoju, kad tai žmogus, kuris turi patirtį. Vienas iš lyderių, pelnęs žmonių pasitikėjimą“, -  apie K.Tubį kalbėjo R.Žemaitaitis. Pasak jo, jei K.Tubis į antrąjį Anykščių rajono mero rinkimų turą pateko per patį 2019-ųjų skandalo įkarštį, tuomet, kai buvo nušalintas nuo mero pareigų, tai yra geriausias jo aukštos kotiruotės  mūsų rajone įrodymas.  Beje,  pasak R.Žemaitaičio, jam ir jo bendražygiams su filosofu, vienu iš Sąjūdžio kūrėjų Arvydu Juozaičiu esą ne pakeliui todėl, kad šis ,,žmogus, perkopęs šešiasdešimt metų, gyvena tarnybiniame būste“, neturi politinės patirties ir nieko ypatinga politikoje nėra nuveikęs. O su K.Tubiu pakeliui, todėl, jog manoma, kad buvusio Anykščių mero reitingai yra aukšti, jis turi patirties politikoje, yra buvęs Lietuvos policijos generaliniu komisaru.
Ir R.Žemaitaitis, ir A.Zuokas buvo linkę abejoti K.Tubiui pateiktų kaltinimų pagrįstumu. Tačiau buvęs Lietuvos generalinis prokuroras ir buvęs Seimo pirmininkas A.Paulauskas, pakalbėjęs, kad dabartiniai teisiniai procesai trunka labai ilgai ir jau vien dėl to kelia abejonių,  pridūrė: ,,Jis sako, kad yra nekaltas, mes tikime tuo, ką jis mums sako.“
Svečiai atkreipė dėmesį, kad politikai, prieš kuriuos pradedami teisinio persekiojimo procesai, rinkėjų palankumo dažniausiai nepraranda - tiesioginius mero rinkimus 2019-aisiais laimėjo korupcija kaltinti Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, Utenos rajono meras Alvydas Katinas,  2015-aisiais pergalę Visagine šventė Dalia Štraupaitė. ,,Galia naudojamasi neatsakingai“, - apie tai, kad įtarimai ir kaltinimai dažnai pareiškiami politikams, kurie taip ir nebūna nuteisiami, sakė A.Zuokas.
Pats K.Tubis sakė, kad jo komandoje bus ir jo visuomeninio komiteto žmonių. Tiesa, konkrečių pavardžių, net ir A.Zuoko raginamas, būsimas kandidatas į Seimą neatskleidė.     
Svečiai nemažai kalbėjo ir apie politikų santykį su žiniasklaida. ,,Politikas ant žurnalisto gali pykti dvi valandas, bet ne ilgiau“, - juokėsi buvęs Vilniaus meras, pagal išsilavinimą - žurnalistas A.Zuokas. Perdėtas regionų politikų įžeidumas yra tik jų provincialumo parodymas.
A.Zuokas domėjosi, kaip sekasi redakcijai, stebėjosi, kad ,,Anykštos“ redakcijoje dirba tiek daug darbuotojų.
Iš Šilutės kilęs R.Žemaitaitis atskleidė, jog pamaryje taikoma praktika skelbiant informacijos  pirkimo viešuosius konkursus esminiu kriterijumi laikyti  laikraščių prenumeratorių skaičių - tik tokiu būdu pasiekiama, kad nupirkta reklama pasieks adresatą.
A.Zuokas augo Anykščių rajone, sakėsi Troškūnuose turįs tolimų giminių. Anykščiuose gyvena R.Žemaitaičio pusbrolis, o A.Paulausko senelis, partizanas, palaidotas Andrioniškio kapinėse.
A.Paulauskas 1997-aisiais tik per plauką pralaimėjo Prezidento rinkimus Valdui Adamkui. Vėliau jis sukūrė Naujosios sąjungos (socialliberalai) partiją. Politikas kalbėjo, kad Anykščiuose jis pasiieškosiąs buvusių socialliberalų ir pakviesiąs juos jungtis prie naujos partijos.
Iš svečių akivazdžiai dominavo jauniausias iš trejeto, 37-erių metų R.Žemaitaitis. Apie tai, kas bus kuriamos partijos lyderis politikai sakė, jog sprendimo dar nėra, pasak svečių, partijos pirmininku gali tapti ir ,,žmogus iš šalies“.      
Svečiai pirmadienį lankėsi Audriaus Juškos ūkyje, susitiko ir su A.Gervinsku. ,,Aptarėme situaciją. Jie norėtų, kad per rinkimus būtume kartu. Savo sprendimo nepasakiau“, - ,,Anykštai“ po pokalbio su A.Zuoku, R.Žemaitaičiu, A.Paulausku ir K.Tubiu sakė A.Gervinskas, per savivaldos rinkimus vadovavęs K.Tubio visuomeniniam rinkimų komitetui.          
K.Tubis jau penktasis žinomas kandidatas 2020-ųjų Seimo rinkimuose Deltuvos šiaurinėje apygardoje. Socialdemokratai kandidatu kels gydytoją Kęstutį Jacunską, liberalai - verslininką Mindaugą Sargūną, ,,valstiečiai“ - Seimo narį Tomą Tomiliną, konservatoriai - Anykščių rajono mero patarėją Gabrielę Griauzdaitę-Patumsienę.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • perskaičiau viską įdėmiai , bet taip ir nesupratau - tai kiek gi Anykštoje kainuoja politinė reklama ?

  Prieš 5 mėnesių
 • Ona Jo

  atsakymas į: . Nuoroda

  Šustauskas, Gražulis, Minėdas ir panašūs veikėjai gauna reklamos už dermai

  Prieš 5 mėnesių
 • Ada

  Nuoroda

  Taigi jau meru buvo- matem kokie sugebejimai. ACIU, BET NEREIKIA.

  Prieš 5 mėnesių
 • Apie BGK santykius su Tubiu

  Nuoroda

  Mielieji
  Dar prieš 7 metus Pasvalio rajone buvo sulaikytas sunkvežimis, vežęs spalvotus metalus. Panevėžio kriminalinės policijos komisaras K. Tubis paskambino Pasvalio kriminalistų vadovui Rolandui Rutei ir perėmė bylą bei krovinį savo žinion. Netrukus metalas buvo grąžintas savininkui, o už tai bendrovė policijai padovanojo automobilį. Vėliau dėl to spaudoje kilo skandalas ir Panevėžio komisariato vadovai buvo priversti tą automobilį sugrąžinti. Panašus skandalas kilo ir po to, kai Panevėžio ekonominė policija, iš firmos „Verko“, konfiskavusi kelias tonas spalvotojų metalų, vėliau juos sugrąžino, o policija dovanų gavo kompiuterių bei radijo stočių. REKLAMA Prie šių reikalų paviešinimo aktyviai prisidėjo S. Piskunovas, tad kai kurių bendradarbių bei žiniasklaidos akyse jis tapo bekompromisiu kovotoju su korupcija. Tačiau kartu jis tapo rakštimi policijos vadams.
  Prieš metus
  Atsakyti
  BGK atsakymas į: Komitetas
  Nuoroda

  Prieš 7 metus? Durneli, pasidomėk, kur tada Tubis dirbo.
  Prieš metus

  Prieš 5 mėnesių
 • Komiteto vardu

  Nuoroda

  Nužudytojo tėvas Vadimas Piskunovas tą pasaulį įvardijo viešai. Jis parašė laišką Lietuvos prezidentui Rolandui Paksui ir paprašė, kad šis nušalintų Policijos departamento generalinį komisarą V. Račkauską bei vyriausiąjį komisarą Kęstutį Tubį nuo pareigų. Mat S. Piskunovas dvi valandos iki nužudymo tėvui sakęs, kad jei jam kas nors atsitiksią, tai tik šiems komisarams panorėjus.

  Prieš 5 mėnesių
 • jie visi

  Nuoroda

  vienodi

  Prieš 5 mėnesių
 • Niekada

  Nuoroda

  Už tokius nebalsuoju. Nes myliu Lietuva .

  Prieš 5 mėnesių
 • balsuos

  Nuoroda

  ir dar kaip balsuos, o jus palokit

  Prieš 5 mėnesių
 • As

  atsakymas į: balsuos Nuoroda

  Nenustebciau,kad uz sios eilutes slepiasi isgama tubis

  Prieš 5 mėnesių
 • kur

  Nuoroda

  Labai graži draugija- Paulauskas, kuris paliko žmoną dėl sekretorės. Zuokas, kurio žmona džiugina Lietuva savo pareiškimais. Ir Tubis.
  K.Tubis tikino, kad jokios buvusios žmonos nėra, bet A.Bitinas neatlyžo, sakė, jog prieš praėjusius rinkimus ,,Obelevičiaus prostitutės“ puikiai suveikė“

  Prieš 5 mėnesių
Įkelti daugiau