Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

- Daktare, sakykit, man gripas?

- Taip.

- Kiaulių?

- Taip, kiaulių, nes tik kiaulė galėjo kviesti greitąją 4 ryto, turėdamas temperatūros 36,7…

Komentaras

Svedasu Jadze:„Už tai Svedasys unt ežera bus padaryta laivų nulaidimo prieplauka už vyriausybės duodamus pinigus. Tai skaitykit, kad unt ežerą ir duosis suvažiavį iš miestų visokie matarinių vandes matociklų ir kitų vandeninių traktorių šoperiai, a svedasiškes materėlas, katras kvietkus paežerėj sadina, galas tik per fb prisimit ramybį ir gamtos grožybį.
Vat jum ir liberai ir valdiškas devintynes per Petrines ir Povilines."

Skaityti komentarus (3)
Senoji ligoninė pamažu virsta džiunglėmis.

Jau keleri metai senosios Anykščių ligoninės pastatai lieka teisėsaugininkų rankose.
Pastatai buvo parduoti Kauno įmonei UAB ,,DG ir Ko“, kuri bankrutavo, o jos turtas buvo areštuotas.

 

Bandė dešimteriopai užsidirbti

Iki tol, kol buvusios ligoninės pastatai atsidūrė kauniečių rankose, Anykščių rajono savivaldybės administracija surengė 30 aukcionų, parduodamo turto kaina buvo sumažinta net keliskart.
Visą pastatų kompleksą UAB ,,DG ir Ko“ nusipirko vos už 380 000 litų arba už 110 tūkst. eurų.
Praėjus gal metams nuo buvusios Anykščių ligoninės pastatų pardavimo, internete atsirado štai toks skelbimas: „Anykščiuose parduodamos patalpos puikioje vietoje! Šis miestas yra prie Šventosios ir Anykštos upių santakos. Optimaliu atstumu nuo didžiausių Lietuvos miestų įsikūrę Anykščiai yra vieta, kurioje daug žalumos ir vietos ramiam bei atpalaiduojančiam poilsiui. Tai ypatingai perspektyvi vieta kurti viešbučių verslą, sanatorijas ar senelių namus. Parduodamas objektas yra pačiame miesto centre, ribojasi su Šventosios upe ir unikalia senovine bažnyčia. Lanksčiai žiūrima į pageidaujamų statyti objektų aukštingumą. Miestas mielai prisidėtų prie aplinkinių gatvių ir visos infrastruktūros sutvarkymo.“ Tada, 2014-aisiais, bandydama perparduoti ligoninės pastatus, Kauno bendrovė norėjo gauti 4,1 mln. litų (1, 2 mln. eurų).
Deja, UAB ,,DG ir Ko“ biznis baigėsi įmonės bankrotu, jos turtas buvo areštuotas, o Anykščiai vis neturi galimybių atsikratyti griuvėsių.
Tiesa, po socialinės įmonės UAB ,,DG ir Ko“ bankroto, buvusios ligoninės pastatuose, tam tikra prasme, vyksta socialinė veikla - juose dažnai glaudžiasi vietiniai valkatos.  

 Merui liepė nesikišti

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ,,Anykštai“ sakė, jog jis nežinąs, kaip būtų galima išspręsti senosios ligoninės pastatų problemą.  
,,Rašiau raštą prokuratūrai, o ji pateikė atsakymą, kurio esmė - ,,nesikišk, ne tavo reikalas“. Kokia iš to arešto nauda valstybei? 5 ar 6 metai pastatai yra prokuratūros rankose. Visiškas idiotizmas. Per tą laiką šimtą kartų buvo galima juos parduoti, nugriauti, naują kompleksą pastatyti“, - ,,Anykštai“ kalbėjo Anykščių rajono meras S.Obelevičius.  
,,Niekieno“ turtu tapusiuose pastatuose kartą buvo aptiktas net benamio lavonas. Buvo čia kilęs ir gaisras.

Klebonas: ,,Kažkokia nesąmonė“

Jau ir pagrindinis buvusios ligoninės pastatas pradeda irti, vis daugiau žioji išdaužytų langų. O mažesnieji pastatai jau ir be durų. Teritorija apaugusi žmogaus ūgio žolėmis, o ant pastatų stogų ir balkonuose bando augti medeliai.
Artimiausias ligoninės kaimynas - Anykščių parapijos klebonas, dekanas Petras Baniulis. Šalia ligoninės griuvėsių ir bažnyčia, ir klebonija, ir parapijos namai. Pastarieji, beje, turi bendrą sieną su vienu iš senosios ligoninės komplekso pastatų.
,,Gerai nors tiek, kad benamiai glaudžiasi ne pagrindiniame pastate, o atokiau... Bet vieną kartą jau buvo kilęs gaisras, kas gali apsaugoti, jog nebūtų sukelta daugiau gaisrų“, -  ,,Anykštai“ kalbėjo kun.P.Baniulis.
Pasak kunigo, nesuvokiama, kaip miesto centre metų metus gali riogsoti toks šabakštynas. ,,Ne mėnesį, ne du. Ne vienerius metus. Kažkokia nesąmonė! Kaip metų metus galima tempti gumą? Kiek metų ji dar bus tempiama?“ - piktinosi kunigas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Kažkokius makaronus

  Nuoroda

  botanikos specialistas kabina miestelėnams ant ausų ir visi tiki ? Gal galėtų savivaldybė paviešinti savo interneto svetainėje parodyti prokuratūros rąštą kuriame parašyta : " nesikišk, ne tavo reikalas"... ?
  Mano senelis pasakytu : "duodu kepurę prišikti" - nėra tokio rašto ! :-)

  Prieš 9 mėnesių
 • Egi

  atsakymas į: Kažkokius makaronus Nuoroda

  Kad toks razumnas, tai nerašyk kų tavo senelis žinojo, o pats nusnešys šitų popierinį laikraštį, indėk kepuren ir padėk po mero kabineto durim su dideliu klaustuku :).
  Va tadu viskų ir sužinosma kur šuva, kur varpa pakasta...

  Prieš 9 mėnesių
 • Morka.

  Nuoroda

  Rašykit pastoviai pastato savininkui (prokuratūrai) baudas už pastato nepriežiūrą. Bet botanikui gal svarbiau stebėti kaip flora ima viršų prieš silikatą. Kaip galima tokį merą gerbti. Pasakė nesikišk tai sukryžiavo rankites- užsidengė kur negautu, nuleido galvą ir pasibedavojo. Ar čia toks meras turi būti?

  Prieš 9 mėnesių
 • Durneli tu durneli

  atsakymas į: Morka. Nuoroda

  pochui jiem tavo ta bauda. Koks tikslas skirti mokėti baudą, kai baudai pinigai būtų imami iš biudžeto saskaitos ? Ar tu bent girdėjai nors vieną situaciją per visą žmonijos egzistenciją, kad prokuratūra, ar policija būtų kada nors mokėjusi baudą ? :-)

  Prieš 9 mėnesių
 • Bet

  atsakymas į: Morka. Nuoroda

  labai gera administracijai ir koalicijos daugumai su tokiu meru. Ir dar rajoninį laikraštį pgaliau teisingą pasirinko-savą, o ne rusiško kapitalo remiamą. Bravo meras ir jo komanda!

  Prieš 9 mėnesių
 • Morka.

  atsakymas į: Bet Nuoroda

  Visiškai sutinku su Jūsų nuomone. Savivaldybės administracija žydi. Koalicijos partnerei ir aplamai visi ten jaučiasi patogiai. Antiek patogiai, nes beveik nereikia dirbti. Rajoninio laikraščio pasirinkimas yra pasekmė, tai neveiklumo ir dabartinės valdžios impotencijos užtušavimas. Už mūsų pinigėlius. Aš manau, kad ir meras ir žurnalistai, tarybos nariai nėra blogi žmonės. Na bet pripažinkim sau, niekas Anykščiuose normaliai neveikia. Nėra vizijos, strategijos, noro, nėra širdies. Baisiausia, kad nėra iš ko rinktis...

  Prieš 9 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: Morka. Nuoroda

  Preiš žmonių išrinktą daugumos balsų skaičiumi nevaryk! Mero ir jo patarėjų parengtus speendimus priimk kaip duotybę ir gėrį rajonui ir žmonėms. Nepamiršk, kas būna su nepaklusniais kaip vandenyse ar ligoninėje...

  Prieš 9 mėnesių
 • Morka.

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Atsakot man- nevaryk? Atsakau- aš dar varysiu :) Jūsų sarkazmą supratau.

  Prieš 9 mėnesių
 • Obelevičiui

  Nuoroda

  Kur tavo protas buvo kai jiems pardavei ?

  Prieš 9 mėnesių
 • koks meras

  Nuoroda

  tokia ir tvarka

  Prieš 9 mėnesių
Įkelti daugiau