Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Skambutis į duris. Jas atidaro mergina.
- Laba diena. Aš jūsų kaimynas, - prisistato už durų stovintis vyriškis.
- Iš viršaus ar apačios?
- Ką, taip iš karto, be ceremonijų???

Komentaras

Jauna šeima:„Šaunuolis. Mums neįdomu ką galvoja architektų klanai. Mums neįdomu politika, nes konservatorius meras prižadėjo, kad bus naujas daugiabutis, tai dabar visi jo priešai stengiasi, kad jo nebūtų. Mums reikia naujų butų ir taškas."

Skaityti komentarus (1)

Sausio 28-ąją, ketvirtadienį, Kavarsko seniūnijoje greideris pervažiavo šuniuką.
 Įvykį mačiusių šuniuko savininkų įsitikinimu, greiderio vairuotojas jų augintinį nužudė tyčia ir, regis, tuo net mėgavosi. 

Auka už kelią į civilizaciją

„Anykštos“ redakciją pasiekė laiškas, kuriame aprašytas minimas įvykis.
„Iškritęs staigus šlapias žiemos sniegas pridarė daugybę nemalonumų: išlūžę medžiai, nutrauktas elektros tiekimas, užpustyti keliai. Užpustyti keliai sukelia itin daug nemalonumų, kadangi asmenys, gyvenantys atokiau nuo aukštos kategorijos kelių, negali susisiekti su civilizacija.
Praėjus keletui dienų po iškritusio sniego, pradėti valyti ir ne itin aukštos kategorijos savivaldybių keliai, kurie jungia po keletą kaimų. Kaimuose kalbos sklinda greitai, todėl sužinojus vienam gyventojui, jog bus nuvalytas kelias, sužino beveik visi prie šio kelio gyvenantys asmenys ir tuo džiaugiasi. Taip nutiko ir mano šeimai: džiaugiamės, kad bus nuvalytas neišvažiuojamas kelias.
 Gyvename netoli miško ir matėme, jog kelias yra užverstas stambių medžių, kurie neatlaikė šio šlapio sniego. Sumanėme padėti greideriui, supjaustyti medžius ir patraukti juos nuo kelio. Išėjome į mišką, o su mumis išbėgo ir 2 nedidelio ūgio šuniukai, kurie mus lydi kiekvienoje pėsčiųjų kelionėje
Priėję mišką, išgirdome greiderį ir pasitraukėme į šalį, kad netrukdytume. Šuniukai bėgo priekyje, greiderio vairuotojas, pamatęs bėgančius šunelius, padidino greitį ir pradėjo spausti garso signalą. Taip, gal reikia padidinti greitį, kuomet pusnys yra didesnės ar kelias vingiuotas, bet šioje tiesioje atkarpoje nebuvo nei didelių sniego pusnių, nei privirtusių medžių. Kuo arčiau šunelių buvo agregatas, tuo greičiau jis važiavo. Vienas šunelis nubėgo į šalį, o kitas liko bėgti priekyje. Mes eidami atsilikome, greiderio vairuotojas nustojo spausti garso signalą, sulėtino greitį, todėl manėme, jog šunelis pasitraukė.

Tačiau eidami iš paskos pamatėme, kad kažkas tamsaus yra sustumtoje pusnyje, pribėgome, o ten mūsų šunelis, sukneždintas ir kruvinas. Vairuotojas net nesustojo, net nepažvelgė atgal – jis tiesiog visai nekreipė dėmesio į tai, ką padarė  nekaltam gyvūnėliui.
Mes buvome šokiruoti, todėl šunelį parsivežėme namo ir nutarėme palaukti grįžtančio greiderio, paklausti, kaip tai nutiko ir pan., kadangi tai buvo tik pirmasis važiavimas.
Sulaukėme grįžtančio greiderio, stovėjome šalia kelio. Greiderio vairuotojas, pamatęs mus stovinčius, staigiai padidino greitį. Mes stabdėme vairuotoją, o šis tik su pajuoka pasimaivė prie vairo, spausdamas greičio pedalą. Šis vairuotojas neturėjo nei sąžinės, nei drąsos sustoti ir pasakyti, kad padarė klaidą ir dėl to mes netekome savo mylimo augintinio.
Gal to padaryti ir negalėjo, nes jautė pasitenkinimą, užmušdamas mažą, nekaltą gyvūnėlį, kuris net neturėjo progos jam pasipriešinti. Matyt šiam „žmogui“ kitų gyvybės nėra svarbios, kadangi jis gali didinti greitį, važiuoti visai šalia žmonių, net gali juos sužeisti.
Štai kuo pasibaigė mūsų noras padėti:  mus apėmė ne džiaugsmas bei pasitenkinimas,  o  mylimo šunelio netektis  ir kraujuojančios širdys“, - parašė Kavarsko seniūnijos gyventoja.

Vairuotojas teigia šuniuko nematęs    

Kavarsko seniūnijos kelius valo UAB „Ukmergės versmė“. Šios įmonės Anykščių padalinio vadovas Vytautas Morkūnas susirado sausio 28-ąją dirbusį greiderio vairuotoją, kuris vadovui aiškino, kad šuniuko nepastebėjo.
„Mačiau, kad ėjo žmonės, tie šuniukai buvo palaidi, be pavadėlių. Vienas bėgo prieš greiderį, kito nemačiau“, - „Anykštai“ greiderio vairuotojo žodžius perpasakojo V.Morkūnas. Pasak UAB „Ukmergės versmė“ Anykščių padalinio vadovo, greiderio vairuotojas jam aiškino, kad negalėjo sustoti, bijojo užklimpti, nes  ką tik jau buvo užklimpęs. Greideriuotojas neva matęs tik vieną prieš traktorių bėgusį šuniuką, kuriam pavyko pasprukti, o antrojo, kurį pervažiavo, neva nematęs.    
Kitaip tariant, vairuotojas pripažino, kad važiavo ant šuns, tik tikino, kad ne ant to, kurį sumindė, o ant to, kuriam pavyko pabėgti...
Jis neva signalizavęs tam, kad įspėtų šuniukų šeiminkus, kad šie pasigautų savo augintinius.
Sąmoningai ar nesąmoningai greiderio vairuotojas pervažiavo šunį, be abejo, atskleisti nepavyks, tačiau akivaizdu, jog gyvulio šeimininkai augintinio išgelbėti negalėjo - jiems būtų reikėję prisivyti ir pralenkti kelią valiusį greiderį, bėgti prieš jį per pusnis ir gaudyti šunį.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Straipsnio didumas šuva daba daugiau vertinamas už žmogų

  15 valandų
 • Papraščiausio žmogiškumo,jai žmogus neturi širdies ir tiek,jam gal dar buvo gražu,kaip šuniukas bėga iš baimės...

  Prieš 5 dienas
 • Glušokas

  Nuoroda

  Kas čia raimundėlis turbut valė?

  Prieš 6 dienas
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Durniu kraštas tas kavarskas kodėl jie kaltina kitus kai patid kalti

  Prieš 6 dienas
 • ,

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  O greideristas anykštėnas...

  Prieš 5 dienas
 • Greideristui

  Nuoroda

  Snukį išmalt

  Prieš savaitę
 • šuniuko šeimininkei

  Nuoroda

  kodėl šuneliai be pavadėlių? Argi taip elgiamasi? Ieškote kaltų. Pagalvokite apie save, ar padarėte viską, kad apsaugotumėte savo augintinius? Prieš kaltindami kitus, pagalvokite ar ne didižiausia kaltė šeimininkų, taip neatsakingai elgtis su augintiniais?

  Prieš savaitę
 • Liūdna

  Nuoroda

  Labai gaila šuniuko,bet ira ir šeimininkų kaltės,jeigu einate pasivaikščioti su gyvūnais užtikrinkite ir jų saugumą

  Prieš savaitę
 • Varkšas šuniukas

  Nuoroda

  Kodėl šeimininkai nesilaikė šunų vedžiojimo taisyklių? Patys kalti būdami dar kaltina kitus.

  Prieš savaitę
 • testas

  Nuoroda

  kiek zmoguje ZMOGAUS..Atsakymas akivaizdziai liudnas.Nuzmogejimas vis dazniau tampa NORMA

  Prieš savaitę
Įkelti daugiau