Orai

Artimiausiomis dienomis orai pernelyg nesikeis. Joninės bus apniukusios, o lietus, tikėtina, neskubės gadinti šventės ir prapliups tik antroje nakties pusėje. Šeštadienis jau bus lietingas ir vėjuotas, sekmadienį pragiedrulių bus daugiau, nors debesys dar šliūkštels lietaus. Ateinanti savaitė pažers permainų: nuo savaitės vidurio oras kaip reikiant įkais ir temperatūra perkops 25 laipsnius.

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mane labai nervindavo, kai per kiekvienas vestuves visos bobutės baksnodavo ir sakydavo: "Tu - sekantis". Tačiau jos apsiramino, kai aš joms tą patį pradėjau sakyti per laidotuves.

Komentaras

Atmestas (apie neįvykusį konkursą vyriausiojo architekto pareigoms užimti): "Paaiškėjo, kad policininkų su architektūriniu diplomu nėra".

Komentuoti
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Anykščių filialo pirmininkė Primą Petrylienė.

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas ALEKSIEJŪNAS kalbina Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Anykščių filialo pirmininkę Primą PETRYLIENĘ.

Pokalbis skirtas Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms.

 

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • kam reikalinga

  Nuoroda

  ubagiška laisvė

  21 valandų
 • xmanui

  Nuoroda

  o kur dabar nuo lasves tiek lietuviu dingo

  Prieš 4 dienas
 • X - man

  atsakymas į: xmanui Nuoroda

  Po devynesdešimtųjų gimstamumas į vienus vartus ėmė pralošinėti mirtingumui. Demografijos kreivė staiga leidosi į apačią. Pradžioje, ypač prieš dutūkstantuosius, Rusijos krizės laikotarpyje prasidėjo nelegali, pusiau legali, galų gale legali lietuvių imigracija įvairiausiose Europos šalyse, ir ne tik. Čekija, Ispanija, Didžioji Britanija, Jungtinės Amerikos valstijos, etc. Vėliau Lietuvai įstojus į Europos sąjungą, bei padarius laisvą darbo jėgos judėjimą legalios migracijos mąstai smarkiai išaugo.

  Prieš 3 dienas
 • Router

  atsakymas į: xmanui Nuoroda

  Nuo laisvės lietuviai niekur nedingo ir nežuvo, jie visi gyvi, sveiki ir dirba užsienyje, kurdami sau geresnį gyvenimą. Nelygink dviejų nesulyginamų dalykų.

  Prieš 4 dienas
 • Grazina-Romualda

  Nuoroda

  Grazi ir inteligentiska moteris.

  Prieš 4 dienas
 • X - man

  Nuoroda

  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis 1941–1952 metais iš Lietuvos į atšiaurias Sovietų sąjungos vietoves buvo ištremta 279929 žmonės, iš jų 55350 iki 16 metų vaikai, tremtyje gimė dar 18306. Dalis jų žuvo net nepasiekę Sibiro, arba pirmąją tremties žiemą, kiti – vėliau. Nebuvo pasigailėta senelių, vaikų, net nėščių moterų, tad dar šimtai kūdikių gimė vagonuose antisanitarinėmis sąlygomis. Dauguma jų neišgyveno. Tūkstančiai mažų širdelių kentėjo badaudami, šaltyje, vaikystę praleido niekinti, su tremtinio etikete, turėjo mokytis svetima kalba. Tai vienas baisiausių Lietuvos istorijos puslapių.

  Prieš 6 dienas
 • Taip

  atsakymas į: X - man Nuoroda

  Ar po to tremtinių vaikai galėjo būti sovietinės valdžios įtvirtintojai? Ne.

  Prieš 6 dienas
 • X - man

  atsakymas į: Taip Nuoroda

  Dauguma tremtinių vaikų patyrė visapusišką diskriminaciją stojant į auštąsias mokyklas, karjeros laiptai jiems buvo itin statūs, neretai - neperžengiami.

  Prieš 4 dienas
 • X-menui

  atsakymas į: X - man Nuoroda

  Jei tremtinių vaikas tampa KGB bendradarbiu, jam kopti karjeros laiptais tampa lengviau?

  Prieš 3 dienas
 • X - man

  atsakymas į: X-menui Nuoroda

  Tarybų sąjungoje, dar kai Lietuva nebuvo okupuota, Valstybinės politinės valdybos(GPU), bei Vidaus reikalų liaudies komisariato(NKVD) laikais, vykdant griežčiausią išbuožinimo politiką, tam tikrais atvejais vaikai buvo atskiriami nuo tėvų, auklėjami ir mokomi išskirtinai "tarybine dvasia", ko pasekoje užaugę, patys tremtinius buožėmis vadindavo, tame tarpe ir savo tėvus pasmerkdavo.

  Prieš 3 dienas