Ar dalyvausite festivalyje "Purpurinis vakaras"?

Dienos anekdotas

Gydytojas įtikinėja pacientą:
- Galite būti visiškai ramus. Su jūsų širdimi gyvensite iki septyniasdešimties metų.
- Bet man ir yra septyniasdešimt.
- Na, štai, matote! Aš juk sakiau.

Komentaras

o tai kaip prisijungti: „prie tos kameros ? O gal kas žinot kaip galima butu prisijungti prie Anykštos sankryžos kameros ? Donaldu pavaduočiau, kol kultūrkej spektaklį vaidins !"

Skaityti komentarus (2)
2015-05-26

Kaip tampama milijonieriumi (III dalis)

Parodyti pirštą milicininkui

Iš Slonimo ketinau važiuoti į Baltarusijos pietvakariuose esantį Brestą. Atstumas tarp šių miestų tik geras šimtas kilometrų. Tačiau, kai rytą atėjęs į geležinkelio stotį žvilgtelėjau į žemėlapį, supratau, kad tas šimtas kilometrų bus labai ilgas – traukiniu iš Slonimo pradžioje reikia važiuoti į rytus, iki Baranovičių ir tik iš ten, atsidūrus Minsko-Bresto trasoje, keliauti į pietvakarius... Sumečiau, jog net jei ir pavyks Baranovičiuose greitai sulaukti Bresto traukinio, vis tiek visą dieną keliausi. Kol geležinkelio stotyje Rodeno „Mąstytojo“ poza žiūrėjau į žemėlapį iš autobusų stoties išvažiavo vienintelis tos dienos tiesioginis autobusas į Brestą.

Skaityti daugiau...
2015-05-19

Kaip tampama milijonieriumi (II dalis) (1)

Tvarkos pasiekė baudomis

Baltarusija ir pagal plotą, ir pagal gyventojų skaičių yra tris kartus didesnė nei Lietuva. Taigi, gyventojų tankumas taip pat panašus, kaip Lietuvoje. Tačiau, vizualiai Baltarusija atrodo rečiau apgyvendinta – automobilių eismas nėra intensyvus, pro autobuso ar traukinio langą retai pamatysi kaimą. Keliai nėra labai blogi, net spėčiau, kad geresni nei Latvijoje.

Skaityti daugiau...
2015-05-12

Kaip tampama milijonieriumi (I dalis) (1)

Beveik keturias dienas buvau milijonieriumi. Galėjau milijonieriumi likti net ir visiems laikams. Tačiau pagalvojau, kad kam man tie baltarusiški rubliai...Iš trumpos mano kelionės po Baltarusiją vienas stipriausių įspūdžių liko pinigai. Gardine išsikeitęs šimtą eurų, gavau pusantro milijono baltarusiškų rublių ir, kol juos išleidau, džiuginau kasininkes. Pirkdamas laikraštį paduodi pardavėjai pluoštą pinigų - ji ką nori tą išsirenka, mat, jei pats skaičiuosi, tai laikraštis pasens.

Skaityti daugiau...
2014-11-15

Keturi komunarai, neskaitant „Peugeot“, Rusijoje (XI dalis) (2)

Peterhofe dirba visi

Sankt Peterburgas – vienas iš keleto Europos miestų, į kurį važiuojant nereikia skaityti informacinių leidinių. Jau ir be papildomų žinių aišku, kad Paryžiuje dera aplankyti Eifelio bokštą, Mulen Ružą, Luvrą ir t.t., Londone būtina pasižymėti prie Big Beno, Tauerio tilto, Bekingemo rūmų, Romoje privaloma pasižvalgyti po Koliziejų ir Siksto koplyčią. Sankt Peterburgo „privalomų“ objektų sąrašo neįveikėme net išsiskirstę – kur besi pirštu, ten įžymybė: Žiemos rūmai, „Aurora“, Isakijaus soboras, Petropavlovsko tvirtovė, Kunstkamera ir t.t.

Skaityti daugiau...
2014-11-12

Keturi komunarai, neskaitant „Peugeot“, Rusijoje (X dalis) (1)

Kamčiatkoj, pas Viktorą Cojų

Rimgaudas Sankt Peterburge jautė pareigą surasti Viktoro Cojaus katilinę. Iš bičiulio žinojo, kad toks objektas yra ir taip pat žinojo, kad esu V.Cojaus fanas. V.Cojaus fanu man būti tinka – muzikantas žuvau daugiau nei prieš dvidešimt metų, taigi jo kūryboje esminių pokyčių nebevyksta, neerzina stiliaus pasikeitimai, kita vertus, nereikia sekti naujienų, užtenka mėgautis tuo, kas sukurta prieš ketvirtį amžiaus.

Skaityti daugiau...
2014-11-08

Keturi komunarai, neskaitant „Peugeot“, Rusijoje (IX dalis)

Lieka „budintys“ tiltai

Man, kaimiečiui, sunku suvokti, kaip Sankt Peterburgas padarytas. Iki gilios nakties, o gal ir visą parą miesto centre šurmuliavo žmonės, gatvėse automobiliai ir motociklai lėkė 80-100 km/h greičiu. Nemažai važinėjom savo automobiliu, stebėjau spidometrą - net ir miesto centre transporto srauto greitis tikrai gerokai viršija leistinas normas ir juda vos ne tokiu pat tempu, kaip Murmansko magistralėje.

Skaityti daugiau...
2014-11-05

Keturi komunarai, neskaitant „Peugeot“, Rusijoje (VIII dalis)

Rajonai siūlo pagalbą pabėgėliams

Mažesniuose miesteliuose pirkau Rusijos rajoninius laikraščius. Labai skirtingi laikraščiai... Lietuvoje, regis, jau ir kokybė ir tiražai rajoninių leidinių niveliavosi, o Rusijoje net ir tame pačiame pakraštyje vieniems laikraščiams labai toli iki kitų. Pavyzdžiui, Didžiojo Novgorodo srities Volchovo rajono laikraštis „Volchov“ leidžiamas 22 500 egzempliorių tiražu. Rajone mažiau nei šimtas tūkstančių gyventojų, tad praktiškai kiekviena šeima gauna 32 puslapių spalvotą vos litą kainuojantį laikraštį. Tuo tarpu Sortovalos ar Solcų rajonų laikraščiai leidžiami vos poros tūkstančių egzempliorių tiražais – jie ploni, nespalvoti, o ir savo turiniu primena sovietinius organus.

Skaityti daugiau...
2014-10-31

Keturi komunarai, neskaitant „Peugeot“, Rusijoje (VII dalis)

 

Negyvenamose salose galima gyventi

Pusdienį pabarškėję Karelijos keliais, pasiekėme kitą „miestą, taip pat suomišku pavadinimu ir taip pat iš S raidės“, beveik 19 tūkst. gyventojų turinčią Sortovalą. Prie Ladogos ežero, švedų įkurta Sortavala informacinėje knygelėje apie Kareliją pristatoma kaip „šiaurės Ladogos perlas“. Miestas vadinamas „mažąja architektūros enciklopedija“, kuriame net 90 istorinių-kultūrinių pastatų.

Skaityti daugiau...
2014-10-23

Keturi komunarai, neskaitant „Peugeot“, Rusijoje (VI dalis)

Nakvynė Pinduškuose

Po kelionės į Solovkus ir nakvynės Kemi iš šio miestelio užvažiavome į Belomorską, pasidžiaugėme Baltosios-Baltijos jūrų (Belomorsko) kanalu ir Murmansko trasa nusileidome iki Medviežegorsko, kuriame vėl nėradom nakvynės. Kino filmavimo komanda vis dar nebuvo atlaisvinusi viešbučių, regis, net ir tą, kur prieš kelias dienas buvo užėmę lenktynininkai, dabar okupavo filmų kūrėjai. Jie laisvų vietų nepaliko ir kempinge su mediniais nameliais šalia Medviežegorsko. Tad jame tik kainomis pasidomėjome - už šešiavietį namelį parai prašoma 8000 rublių (daugiau nei 500 litų).

Skaityti daugiau...
2014-10-20

Keturi komunarai, neskaitant „Peugeot“, Rusijoje (V dalis)

Grybus virė daugiabutyje

Legenda, kad Karelijoje grybai auga vos ne ant asfalto, tikra. Baigiantis kelionei grybai jau net erzinti pradėjo. Kiekvieną kartą sustoję parūkyti neišvengiamai prisirinkdavome raudonikių. Ir į Kemi ryte atvažiavome su maišu grybų. Radome viešbutėlį, įsikūrėme ankštame keturviečiame kambaryje be dušo ir tualeto ir, žinoma, be virtuvės. Tačiau Rimgaudas grybų problemą išsprendė – įsiprašė į daugiabutį pas rusus ir į viešbutį grįžo su jau pagamintu patiekalu.

Skaityti daugiau...