Kurią Anykščiuose veikiančią instituciją (įstaigą) vertinate palankiausiai?

Dienos anekdotas

Vyriškis kaime tvarte varo samogoną. Pasiėmęs 2 kibirus jis nueina namo vandens. Grįžta, o tvarte jo 2 mentai laukia:
- Na ką, papuolei, vyruti, rašyk pasiaiškinimą!!!
Na jis ir rašo: "Sėdžiu namie, žiūriu iš tvarto dūmai rūksta, galvoju, kad gaisras. Pasiėmęs 2 kibirus vandens atbėgu iki tvarto gesint, žiūriu, ten 2 mentai samogoną varo..."

Komentaras

na:„ijunkit miesto apsvietima anksciau,kol dar neivyko nelaime."

Komentuoti

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad iš planuojamo bankų turto mokesčio būtų surinkta ne 100 mln. eurų, kaip skelbta viešojoje erdvėje, o 40 mln. eurų.

„Eina kalba, kiek man žinoma, apie 40 mln. eurų. Tai yra nemaža suma, bet bankų sektoriui tai nėra didelė suma (...). Nėra planuojama surinkti 100 mln. eurų. Kiek žinau, Finansų ministerija skaičiuoja apie 40 mln. eurų“, – Žinių radijui trečiadienį teigė R. Karbauskis.

Jis atmetė Lietuvos bankų asociacijos būgštavimus, kad dėl bankų turto mokesčio pakiltų būsto paskolų palūkanos.

„Tai yra absurdas, mes negyvename kažkokiame uždarame inde. Visos šalys turi tarpusavy ryšius ir bankinis sektorius negali taikyti tris kartus didesnių palūkanų, nei Vokietijoje ar kažkur kitur“, – sakė R. Karbauskis.

„Kitas klausimas – jeigu taip teoriškai atsitiktų, tai į mūsų rinką labai greitai ateitų daug bankų, kurie norėtų šiek tiek geresnių palūkanų nei Europos Sąjungoj“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

Anot jo, Lietuva yra viena iš mažiausiai mokesčių surenkančių valstybių Europos Sąjungoje, todėl šalis turi ieškoti, kaip surinkti daugiau mokesčių.

„Mes turime kažkaip juos rinkti, kad galėtume didinti atlyginimus, pensijas, mokėt vaiko pinigus ir taip toliau“, – sakė R. Karbauskis.

LBA, preliminariai išanalizavusi bankų turto mokesčio poveikį, teigia, kad to bankų paslaugos gali brangti 8 proc. – apie 60 centų per mėnesį kiekvienam klientui.

LBA skaičiavimais, būsto paskolų palūkanos gali kilti iki 2,8–4,6 proc., paskolų verslui palūkanos ūgtelėtų nuo 3 proc. iki 3,8 procento.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai dar 2016-ųjų kovą Seime registravo įstatymų pataisas, kuriomis didesnius kaip 100 mln. eurų finansų įstaigų turtą ir didesnį kaip 50 mln. eurų draudimo įmonių turtą siūlo apmokestinti 0,0334 proc. mėnesiniu arba 0,4 proc. metiniu tarifu.

Anot pataisų rengėjų, panašaus pobūdžio mokestis bankams ir finansų institucijoms galioja kitose Europos šalyse – Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Švedijoje.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta