Ant Kalitos kalno jau veikia rogučių trasa.

Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Gėda:„skaityti tokius pasiteisinimus, kad kvėpavimo aparatams nėra lėšų. Tai ko iš viso važiuoti į gaisrą, jeigu ugniagesiai neaprūpinti reikiama įranga? Reikia spausti rajono valdžią, tarybos narius, kad biudžete tokiems svarbiems dalykams atsirastų pinigų. Budriuose tai ugniagesiai galėjo privažiuoti prie ežero vandens. O kaip būtų kitose kaimo vietovėse? Priešgaisrinių tvenkinių nuo kolūkmečio nebelikę, visokių balų ir tvenkinių prikasiota, bet jie aptverti tvoromis, be privažiavimų, kai kur net nėra vandens. Kodėl apie tai niekas negalvokja?"

Skaityti komentarus (6)

Brazilijoje trečiadienį, antrą dieną iš eilės, užregistruota rekordiškai daug mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 – 1 910, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Daugelyje pasaulio šalių augančiam naujų užsikrėtimo atvejų skaičiui vis labiau apkraunant sveikatos apsaugos sistemas, Brazilijoje iš viso patvirtintas 259 271 mirties nuo COVID-19 atvejis, nurodo Sveikatos apsaugos ministerija. Tai yra antras didžiausias skaičius pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

„Pirmą kartą nuo pandemijos pradžios visoje šalyje pastebime pablogėjimą, – prieš paskelbiant naujausius duomenis sakė visuomenės sveikatos institutas „Fiocruz“. – Padėtis kelia nerimą.“

Ankstesnę dieną 212 mln. gyventojų turinčioje šalyje irgi buvo užfiksuotas mirčių nuo COVID-19 rekordas: mirė 1 641 žmogus.

Šalyje pastarąją savaitę registruojama daugiausia mirčių nuo pandemijos pradžios: per dieną vidutiniškai miršta 1 331 žmogus.

Brazilijoje iš viso patvirtinta per 10 718 000 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, iš jų 71 704 – per praėjusią parą.

Brazilija ir toliau neturi vieningo atsako į pandemiją: atskiri miestai ir valstijos nustato savo politiką, o kraštutinių dešiniųjų prezidentas Jairas Bolsonaro (Žairas Bolsonaru) kiekviena pasitaikiusia proga pliekia ekspertų rekomendacijas dėl pandemijos valdymo, priešinasi karantino priemonių įvedimui ir reikalavimui dėvėti kaukes.

Taip pat kritikuojamas lėtas gyventojų skiepijimas.

Dabar situaciją pablogino užsikrėtimo atvejų, kylančių dėl švenčių ir karnavalo sezono, padidėjimas, daug žmonių nepaisant oficialių renginių atšaukimo ir rengiant didelius susibūrimus ir slaptus vakarėlius.

Ekspertai teigia, kad dėl naujausios bangos kaltas ir naujo viruso varianto, žinomo kaip P1, atsiradimas Amazonės atogrąžų miškų mieste Manause.

Šio varianto atvejų dabar yra užregistruota 17 iš 27 Brazilijos valstijų, be to, jis buvo aptiktas daugiau nei dvidešimtyje šalių.

Tyrimai rodo, kad jis yra labiau užkrečiamas nei pradinė viruso padermė ir juo gali užsikrėsti žmonės, kurie jau sirgo COVID-19.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta