Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Yra 3 rūšių studentai:
– tie, kurie supranta matematiką
– ir tie, kurie ne.

Komentaras

Anykštėnė:„Aš galvoju,kad takai yra įrengti pėstiesiems. Šunims turėtù būt atskira vieta pasivaikščiojimui.Pėsčiùjù taku veda didžiulius šunis be antsnukiu.Baisu darosi,kad neužpultù. Kai kas netgi treniruoja šunis pėsčiùjù take.O apie kultūrà nėra ko gero pasakyti.Suoliukai apsisioti,čia pat maži vaikai žaidžia ant suoliukù.KLAIKU."

Skaityti komentarus (1)
Individualios įmonės savininkui 30 metų Mariui Maskoliūnui už nelegalų darbą teismas skyrė 6500 Lt baudą. Be to, dėl nelegaliai šioje įmonėje dirbusio ir Juostininkų girininkijos miško kirtavietėje žuvusio Laimučio Laurinavičiaus atliekamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje.

Teismas nustatė, kad M. Maskoliūnas 2005 metų lapkričio 25 dieną leido dirbti miške L. Laurinavičiui, nesudarius su juo darbo sutarties, neinstruktavus ir neapmokius saugiai dirbti. Tą pačią dieną L. Laurinavičių užmušė virsdamas nupjautas medis.

Kad L. Laurinavičius dirbo nelegaliai M. Maskoliūnas nepripažino ir nurodė, kad „išvakarėse jam paskambino Evaldas Banevičius ir pranešė, kad L. Laurinavičius nori dirbti jo įmonėje“. „Aš paaiškinau, kad L. Laurinavičius gali pasižiūrėti, ar tiks jam šis darbas, tačiau dirbti be sutarties ir instruktažo neleidau“, - aiškino M. Maskoliūnas.

E. Bavevičius nurodė, kad visai miško kirtėjų brigadai nuvykus į darbo vietą, L. Laurinavičius „privalėjo sėdėti autobusiuke“, o po pietų jam „leista pasėdėti prie laužo“.

Kai E. Banevičius nupjovė medį, jo padėjėjas Donaldas Bikinas medį pastūmė ir tik tuomet pastebėjo, kad medžio kritimo zonoje stovi L. Laurinavičius. „Mes jam sušukome pasitraukti, tačiau L.Laurinavičius nesureagavo ir krisdamas medis jį mirtinai sužalojo“, - pasakojo E. Banevičius. Jis jaučiasi kaltas dėl L. Laurinavičiaus mirties, todėl iš savo lėšų padengė visas laidojimo išlaidas ir kitoms reikmėms iš viso žuvusiojo motinai davė apie 20 tūkst.Lt.

Nukentėjusioji Zina Laurinavičienė pareigūnams paaiškino, kad jos sūnus M. Maskoliūno individualioje įmonėje dirbo nuo 2005 metų spalio 2 dienos Aukštadvario (Trakų r.) miškuose, o lemtingą lapkričio 25 dieną – Juostininkų girininkijoje. „Brigados vyresnysis E. Banevičius sūnaus laidotuvėms ir mano operacijai davė 8 tūkst.Lt ir dar sumokėjo 750 Lt sūnaus uždirbtą atlyginimą“, - sakė Z. Laurinavičienė.

Darydamas išvadą, kad L. Laurinavičius dirbo nelegaliai, o ne sėdėjo autobusiuke arba prie laužo, teismas rėmėsi faktais, jog žūties metu L.Laurinavičius dėvėjo šalmą, jo darbinės pirštinės buvo drėgnos...

Dėl L. Laurinavičiaus žūties atliekamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje. Kaltiems asmenims gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Arvydas LINGAITIS
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta