Aukštaitiškas formatas

Ar lankotės teatre?

Dienos anekdotas

- Daktare, o kada mane išleisit iš ligoninės?
- Kai kardiograma išsitiesins.

Komentaras

Davatka:„Mano galva savivaldybės administracijos viešo administravimo paslaugų institucija - seniūnija neturėtų užsiimti komercinio renginio bilitų platinimu už pinigus. Ar aš klystu ir nuo šiol savivaldybės administracija pakeitė seniūnijų ir seniūnų funkcijas kažkokiu sprendimu? Tai gal ir plotkelių galima nusipirkt Kūčioms?"

Skaityti komentarus (5)
Kaip ir visuomet, Aulelių vaikų globos namų teatro grupės „Spindulėlis“ pasirodymas buvo žaismingas, spalvingas ir nuotaikingas.

       Šį sekmadienį Anykščių kultūros centro Svėdasų skyrius visus pakvietė į tradicinį pavasarinį renginį, skirtą tarptautinei teatro dienai, „Tegyvuoja teatras“. Gausiai susirinkę į kultūros namus svėdasiškiai bei jų svečiai turėjo progos pasižiūrėti net tris skirtingų žanrų spektaklius.

 

  Po renginio vedėjos, Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus meno mėgėjų kolektyvų narės Irmos Deguckienės sveikinimo žodžių, scenoje pirmiausia pasirodė Aulelių vaikų globos namų teatro grupė „Spindulėlis“. Jaunieji aktoriai, vadovaujami Silvos Meištienės, parodė nuotaikingą spektaklį pagal visiems gerai žinomą populiarią pasaką „Išpuikusi princesė“. Tiek Svėdasų, tiek kitų kultūros namų scenoje šis kolektyvas jau ne kartą yra pasirodęs. Ir visuomet „Spindulėlio“ nariai žiūrovams padovanoja dozę geros nuotaikos, nes jų spektakliai kupini muzikos, spalvų, originalių idėjų, neįprastų kompozicinių sprendimų. Spalvingų dekoracijų, gražios muzikos, puikios vaidybos netrūko ir šiame spektaklyje, užtat vaikams ir jų vadovei žiūrovai nepagailėjo plojimų.

      Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriaus dramos mėgėjų kolektyvas, vadovaujamas Aldonos Bagdonienės, taip pat yra nuolatinis svėdasiškių teatrų šventės dalyvis. Tradiciškai vaitkūniečiai pasirinko nuotaikingą vaidinimų sodžiui kūrėjo kunigo Kazimiero Čiplio-Vijūno komediją „Medinė piela“. Nors komedijų autorius gyveno ir kūrė 19 amžiuje, spektakliuose gvildenamos temos tebėra aktualios iki šiolei. Sėkmingai į savo vaidmenis įsijautę Angelė Belaūsienė, Pranas Maišelis, Vidas Balaišis ir Vytautas Dalinkevičius scenoje dar kartą akivaizdžiai įrodė, kad nesantaika šeimoje, girtuoklystė prie gero nepriveda.

      O štai Utenos kultūros centro Užpalių skyriaus vaikų dramos kolektyvas „Artistukai“, vadovaujamas Birutės Minutkienės, spektaklyje „Bendraamžiai“ atkūrė jaunimo gyvenimo džiaugsmus ir nesėkmes, atskleidė skaudulius, įvairias problemas. Kaip po spektaklio žiūrovams kalbėjo kolektyvo vadovė Birutė Minutkienė, kartu vaidinusi su jaunaisiais užpalėnais, scenoje buvo atkurtos ne išgalvotos, bet  tikros istorijos, kurias savo kūriniuose yra papasakojusi rašytoja Nacionalinės premijos laureatė Vanda Juknaitė.  

       Visiems trims teatro kolektyvams nuoširdžius padėkos žodžius išsakė šio tradicinio renginio organizatoriai Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriaus vadovai Rožė ir Vilius Lapieniai, renginio vedėja Irma Deguckienė, įteikę rėmėjų kavinės „Pas Gedą“, UAB „Žaliadvaris“, Medžiotojų klubo „Svėdasai“ dovanas.

        Atsisveikinta iki kito pavasario, iki kitos tradicinės teatrų šventės Svėdasuose.

Vytautas BAGDONAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • o kur gi bendruomenė kur gi Jolita dingai

    Prieš 4 metų
  • Laima

    Nuoroda

    Šaunuoliai! Svėdasai savaitgaliui tapo didmiesčiu! Didžiuojuosi savo gimtinės žmonėmis!

    Prieš 4 metų