Kas taps Pasaulio futbolo čempionais?

Dienos anekdotas

Mane labai nervindavo, kai per kiekvienas vestuves visos bobutės baksnodavo ir sakydavo: „Tu - sekantis". Tačiau jos apsiramino, kai aš joms tą patį pradėjau sakyti per laidotuves.

Komentaras

Sv.: „Gal ir dalyvaučiau, smagu, kad dar tinkami naudojimui daiktai pasitarnaus, o ne didins atliekų kiekį. Registravausi ir į pirmą Blusturgį, bet kai sužinojau vietą, nedalyvavau. Nemanau, kad tinka tai organizuoti aplink paminklą."

Skaityti komentarus (1)
BNS nuotrauka

Artėjant gražiausioms metų šventėms, prasideda prekybos karštinė. Daugelis viešojo maitinimo įmonių siūlosi gaminti patiekalus šventiniam stalui. Nusprendusiems pasinaudoti šia restoranų ir kavinių paslauga, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siūlo vartotojams pasirenkant įmonę, atkreipti dėmesį į jos vertinimo balą.

 VMVT primena, kad kavines, užkandines ir restoranus inspektoriai nustatyta tvarka vertina balais, kurie atspindi viešojo maitinimo įmonių higienos būklę. Patikrinimų metu vertinama, kaip įmonės laikosi maisto saugą ir higieną reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų. Blogiausias įvertinimas – 1 balas (nepatenkinama higienos būklė), geriausias – 5 balai (puiki higienos būklė).

Viešojo maitinimo įmonėse tikrinama:

– ar maisto tvarkymo patalpos tinkamo dydžio, išplanavimo, ar įrengtos taip, kad būtų išvengta maisto produktų užteršimo,

– ar tinkamas apšvietimas, ventiliacija, naikinami graužikai, patalpos dezinfekuojamos ir valomos,

– ar naudojama įranga, inventorius, su maistu besiliečiantys paviršiai geros būklės ir švarūs,

– ar darbuotojai pasitikrinę sveikatą ir išklausę higienos įgūdžių mokymo kursus (turi tai patvirtinančius dokumentus),

– ar maisto produktai laikomi tvarkingai ir pagal gamintojo nurodytas sąlygas, ar nėra produktų, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę,

– ar patiekalai gaminami pagal receptūras, ar laikomi tinkamoje temperatūroje,

– kaip subjektas įgyvendina savikontrolės sistemos reikalavimus, valdo rizikos veiksnius, ar neklaidina vartotojų.

Vertinimo balai skaičiuojami pagal nustatytą formulę. Balas neatspindi maisto skonio, patiekalų įvairovės ir kitų subjektyvių kokybinių aspektų, tačiau parodo, kiek įmonė skiria dėmesio maisto saugai bei paiso teisės aktų reikalavimų. Viešojo maitinimo įmonių vertinimo balas parodo lankytojams „nematomą“ virtuvės vaizdą. Vertinimo balai paprastai turi būti paskelbti gerai matomoje maitinimo įstaigos vietoje (pvz., ant įėjimo durų ar kt.).

Viešojo maitinimo įmonių vertinimo balus vartotojai gali rasti internete pagal įmonės adresą ar pavadinimą: http://www.vet.lt/vertinimas .

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta