Kokie 2018-ųjų metų Anykščių įvykiai, projektai, Jūsų nuomone, duos daugiausiai naudos rajonui?

Dienos anekdotas

-JAV mokslininkai teigia, kad iš karvių mėšlo galima gaminti baldus.
-Ne tik baldus. – pritaria Rusijos automobilių gamintojai.

Komentaras

Galvocius: „Manyciau kad meras labai pritaike kelioniu patirti apsviesdamas kulturnami ir biblioteka. Jau tikrai visus "źavi" plieskiantis źaiźaruojantis rusiškas apsvietimas"

Komentuoti
BNS nuotrauka

Artėjant gražiausioms metų šventėms, prasideda prekybos karštinė. Daugelis viešojo maitinimo įmonių siūlosi gaminti patiekalus šventiniam stalui. Nusprendusiems pasinaudoti šia restoranų ir kavinių paslauga, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siūlo vartotojams pasirenkant įmonę, atkreipti dėmesį į jos vertinimo balą.

 VMVT primena, kad kavines, užkandines ir restoranus inspektoriai nustatyta tvarka vertina balais, kurie atspindi viešojo maitinimo įmonių higienos būklę. Patikrinimų metu vertinama, kaip įmonės laikosi maisto saugą ir higieną reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų. Blogiausias įvertinimas – 1 balas (nepatenkinama higienos būklė), geriausias – 5 balai (puiki higienos būklė).

Viešojo maitinimo įmonėse tikrinama:

– ar maisto tvarkymo patalpos tinkamo dydžio, išplanavimo, ar įrengtos taip, kad būtų išvengta maisto produktų užteršimo,

– ar tinkamas apšvietimas, ventiliacija, naikinami graužikai, patalpos dezinfekuojamos ir valomos,

– ar naudojama įranga, inventorius, su maistu besiliečiantys paviršiai geros būklės ir švarūs,

– ar darbuotojai pasitikrinę sveikatą ir išklausę higienos įgūdžių mokymo kursus (turi tai patvirtinančius dokumentus),

– ar maisto produktai laikomi tvarkingai ir pagal gamintojo nurodytas sąlygas, ar nėra produktų, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę,

– ar patiekalai gaminami pagal receptūras, ar laikomi tinkamoje temperatūroje,

– kaip subjektas įgyvendina savikontrolės sistemos reikalavimus, valdo rizikos veiksnius, ar neklaidina vartotojų.

Vertinimo balai skaičiuojami pagal nustatytą formulę. Balas neatspindi maisto skonio, patiekalų įvairovės ir kitų subjektyvių kokybinių aspektų, tačiau parodo, kiek įmonė skiria dėmesio maisto saugai bei paiso teisės aktų reikalavimų. Viešojo maitinimo įmonių vertinimo balas parodo lankytojams „nematomą“ virtuvės vaizdą. Vertinimo balai paprastai turi būti paskelbti gerai matomoje maitinimo įstaigos vietoje (pvz., ant įėjimo durų ar kt.).

Viešojo maitinimo įmonių vertinimo balus vartotojai gali rasti internete pagal įmonės adresą ar pavadinimą: http://www.vet.lt/vertinimas .

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta