Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Komentuoti
Akimirka iš spektaklio "Budėjimai"... Nuotr. Jono JUNEVIČIAUS

Vakar, antradienį, Anykščiuose prasidėjo beveik savaitę truksiantis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Pėdos“. Per šešias festivalio dienas bus parodyti 8 spektakliai tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. „Pėdas“ atidarė Vyčio Jankausko šokio teatras su spektakliu „Budėjimai“. Beje, už šio spektaklio choreografiją 2008 m. V. Jankauskas buvo apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi.

 

Spektaklyje „Budėjimai“ pasirodė keturios šokėjos, viena jų – pagal Erasmus programą Lietuvoje metus besimokanti britė.

Į pirmą kartą organizuojamo festivalio pirmąjį spektaklį žiūrovų nesurinko daug. Salėje sėdėjo ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Po spektaklio sveikindamas šokėjas meras apgailestavo, kad taip lanksčiai ir plastiškai judėti jis jau nebegalėtų, nors spektaklis labai patikęs ir planuoja matyti ne vieną festivalio spektaklį.

Šokėjoms buvo įteikta Jurgitos Bugailiškienės kurta šokančio žmogaus statulėlė bei Anykščių kultūros centro režisieriaus Juliaus Jakubėno sukurta padėka su pėdų ženklu.

Šiandien, trečiadienį, į Anykščius atvyksta Talino (Estija) šokėjų teatras „FINE5“, kuris parodys spektaklį „Beautiful“. O sekmadienį festivalį uždarys Kauno šokio teatras „Aura“ ir tarptautinė šokėjų grupė parodysianti spektaklį „Godos“. Šio spektaklio choreografės – norvegės Anne Ekenes ir Pia Holden bei lietuvė Birutė Letukaitė.

Festivalio direktorė – Dijana Petrokaitė, festivalio idėjos autorė ir meno vadovė Jolanta Pupkienė. 

Daiva GOŠTAUTAITĖ
daiva.g@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • nuomonė

  Nuoroda

  kažkas nepaprasto, galiu pasakyti, reikia pamatyti, nepapasakosi

  Prieš 8 mėnesių
 • Irena

  Nuoroda

  buvo nuostabu, nepakartojama. tokių dalykų neaprašysi- reikia pamatyti. ačiū organizatoriams.

  Prieš 8 mėnesių
 • Smagu,

  Nuoroda

  kai visokios didziųjų miestų mandrystes ir naujoves neaplenkia ir Anykščių.Man spektaklis patiko.Gal ne viską supratau,bet žavios profesionalios šokėjos prikauste dėmesį ir viskas buvo super.Sveikinam direktorę Dijaną ir šauniąją ,kūribingąją Jolantą su nauju puikiu sumanymu.Ačiū ir sėkmės.

  Prieš 8 mėnesių