Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Jūza fon Krakatūza:„Ponai ir ponios komentatoriai, teatrinės akustikos ir asfalto dangos ekspertai, skaitau jus ir neatsistebiu: vienas už kitą protingesni! Tačiau visi jūs susikoncentravę į praeitį. Ne į dabartį. O dabartyje rajoną valdo, nuo mero iki tarybos narių, skūras išvertusių ir konservuotų kregždžių plunksnomis apsikaišiusių vakarykščių komunistų šutvė. Ar reikia pavardžių? Jūs gi jas žinote. Ar ne laikas ryžtis akcijai ir, demokratiniais metodais, liustruoti juos visus iš postų? Jų laikas pasibaigė. Patys juk niekaip nesusipras. Kam Anykščių rajonui reikalinga šita, anot Vyt. Lansbergio, "penktoji kolona" ?"

Skaityti komentarus (3)

Geri buvo rinkimai. Visiems. Neprisimenu kitų tokių rinkimų, kuriuose visi, kas tik dalyvavo, laimėjo. Net Darbo partijai rinkimai buvo sėkmingi - ,,darbiečiai“ Anykščių rajono taryboje turės visą vieną mandatą. Žinant šios partijos Anykščių skyriaus galimybes -,,darbiečiai“ iš šių rinkimų išspaudė maksimumą.

 

Puikiai rinkimai susiklostė nušalintojo mero Kęstučio Tubio komitetui ir pačiam merui. Komitetas rajono taryboje turės penkis mandatus, o K.Tubis varžysis antrajame mero rinkimų ture. Konservatorius, vicemeras Sigutis Obelevičius į antrąjį mero rinkimų turą išėjo pirmuoju numeriu ir akivaizdu, kad šis faktas liudija jo paties ir jo partijos sėkmę. Socialdemokratai iškovojo 5, ,,valstiečiai“ ir liberalai po 4 vietas Rajono taryboje ir tai yra gerai. Nei Dainius Žiogelis, nei Dalis Vaiginas, nei Lukas Pakeltis nepateko į antrąjį rinkimų turą, bet kai PSG lošia su ,,Manchester United“, viena iš dviejų komandų kartais pralaimi. Na kažkas šituose mero rinkimuose juk turėjo likti penktas.
Į antrąjį mero rinkimų turą realiai pretendavo penki iš šešių kandidatų ir prieš rinkimus buvo aišku, kad atotrūkis tarp jų bus ne toks kaip Širvintose, kur viena Živilė Pinskuvienė surinko dvigubai daugiau balsų nei visos kitos nepinskuvienės kartu sudėjus. O kai skirtumai tarp kandidatų tik vienas kitas procentas ar procento dalys, antrąjį turą lemia ne tik įdirbis, bet ir sėkmė.
4 liberalų mandatai rajono Taryboje - solidi pergalė. Juk partija - žlunganti, o patys Anykščių liberalai nebeturi to azarto, kuriuo kvėpavo prieš ketverius metus. 5 socdemų mandatai irgi yra gerai, juk šalies socialdemokratai skaldėsi, Anykščiuose sustiprėjo ,,valstiečiai“, kita į kairįjį elektoratą orientuota politinė jėga. ,,Valstiečių“ 4 mandatai gal ir nelaikytini pergale, bet tai tikrai nėra ir pralaimėjimas jau vien dėl to, kad gauta viena Tarybos nario vieta daugiau nei prieš ketverius metus, kai sąrašo lyderiu buvo pats Antanas Baura. Šaipykitės, Jūsų reikalas, bet A.Baura Anykščiuose yra politikos žvaigžė. Kitos, jam lygiavertės personos Anykščiuose nėra.
Konservatoriai tikėjosi gauti Taryboje daugiau mandatų nei 5, kuriuos iškovojo, bet S.Obelevičiaus patekimas į antrąjį turą šią švelnią nesėkmę kompensuoja.
Nežinau, ko laukė K.Tubis ir jo komitetas, bet, mano supratimu, tikėtis daugiau, nei ,,tubiečiams“ pavyko pasiekti, buvo naivu. K.Tubio ,,įkritimas“ į antrąjį mero rinkimų turą - jau pergalė, o 5 komiteto mandatai - apskritai jau kone kosmosas. Partijoms gali pririnkti asociacijų, konservatorius gali sieti su brangiu šildymu, kolūkių griovimu ir net Lietuvos laisve, socialdemokratus norint įmanoma pritempti iki Kaunos HE, Stepono Kairio ar net Karlo Markso. O va K.Tubio komitetas ką nors bendra turi tik su pačiu K.Tubiu. Kitaip tariant, tik pats nušalintasis meras komitetui tuos mandatus ir ištempė. Sakot - sąrašas, žmonės? Kam būtų įdomus Ritos Juodiškienės ar Donaldo Vaičiūno komitetas? Tik R.Juodiškienei ir D.Vaičiūnui... Konservatoriai ir socialdemokratai nežlugtų be S.Obelevičiaus ir D.Žiogelio.
,,Facebook“-e besireiškiantis jaunimas nusivylęs. Kaip šitaip balsuoti? Kodėl žmonės tokie kvaili, tokie nemoralūs, kad balsuoja už korupcija įtariamą merą ir jo užantyje ketverius metus sėdėjusį vicemerą? O tai jei K.Tubis būtų surinkęs 225 balsais mažiau, o L.Pakeltis 225 balsais daugiau, kas būtų juos apkeitę vietomis, tai jau būtų nebekeista? Jaunimas būtų buvęs patenkintas, bet idėja, kad kiekvienas sluoksnis turi savo kumyrus, nebūtų paneigta. Perfrazuojant garsiąją režisieriaus Juliaus Jakubėno frazę - valdžia yra tokia, kokie esame mes patys. Žinia, mes patys esame labai jau įvairūs.
Galų gale - visos pirmojo rinkimų turo sėkmės ir nesėkmės yra tik teorinės. Kol kas. Kol neįvyko antrasis turas... Tikėtina, kad visi, kas balsavo už S.Obelevičių ir už K.Tubį, savo balsus jiems atidavė jau pirmajame ture. Todėl merą išrinks ne tie, kas balsuos už, o tie, kas balsuos prieš. Tikėtina, kad balsuojančių prieš K.Tubį bus daugiau. S.Obelevičiaus sėkmės antrajame ture atveju tikėtina, kad rajono valdyme dalyvaus ir jaunimo mėgstamas Lukas. Žodžiu, vien dėl rinkimų rezultatų iš Anykščių nereikia emigruoti. Viskas su tais rinkimais gerai.

P.s.

Demokratija - labai gera valdymo forma, kai dauguma primeta savo idėjas mažumai. ,,Demos“ - graikiškai ,,liaudis“. Jei tiesiausias kelias į demoso širdis eina per STT, čia ir D.Žiogelio veterinarinis išsilavinimas nepadės.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ne

  Nuoroda

  Ne , Tubis nekaltas , bus tikrai isteisintas.

  Prieš metus
 • Mariana Fergozanira

  atsakymas į: Ne Nuoroda

  Tai nuspręs LR Prokuratūra - "umom Litvu nieponiat"...?

  Prieš metus
 • Gal

  Nuoroda

  Gal dar trecias balsavimo turas bus ?

  Prieš metus
 • Juristė

  atsakymas į: Gal Nuoroda

  Išrinkus, neduok Dieve, Tubį, manau, kad būtų pakartotini rinkimai po 2 mėnesių, jei nesuformuotų komandos arba kada nors, jeigu būtų nuteistas.

  Prieš metus
 • Juristei - artistei

  atsakymas į: Juristė Nuoroda

  valio kaip bus gerai !!!

  Prieš metus
 • Mokytoja

  Nuoroda

  Vis dar yra nemažai suklaidintų žmonių. Tubis daug žada, o kai kurie mažesnio proto žmonės tiki. Tai va, Tubis nieko negalės padaryti, jokio pažado įvykdyti. Jis nušalintas nuo pareigų, neturi daugumos. Tiesiog būtina užeiti pas tas suklaidintas močiutes, išaiškinti. Abejojantiems, kad neva nekaltas:
  Areštuoti įvykdžius nusikaltimą, nušalinti nuo pareigų kaltą asmenį užkardant tolimesnius nusikaltimus savivaldybėje, uždrausti susisiekti ir bendrauti su savivaldybės darbuotojais, uždrausti lankytis savivaldybės pastate, sumokėti 10 t.€ užstatą - ir visa tai Lietuvos Respublikos Teismo sprendimu, LR Prokuratūrai pateikus visus svarbius įrodymus, vykdant nusikaltimus !
  Taigi, žmonės, jeigu jau nekyla ranka balsuoti už Obelevičių, neikit, gadinkit biuletenius, bet apsaugokite Anykščius nuo betvarkės, chaoso.

  Prieš metus
 • onyte

  Nuoroda

  man labjau patiktu kad meru butu moteriske Versulyte .

  Prieš metus
 • kazyte

  atsakymas į: onyte Nuoroda

  ji ne moteriške, o mergužėlė.

  Prieš metus
 • Uz

  Nuoroda

  Uz Tubi ,rajona valdyt turi tvirta ir kieta ranka .

  Prieš metus
 • RINKIMINIAI ŠŪKIAI :)

  Nuoroda

  LIETUVA LIETUVA-
  BE KONSERVŲ BŪK LAISVA! :)

  TAI PAKELKIM VISI NYKŠČIUS-
  BE KONSERVŲ UŽ ANYKŠČIUS! :)

  Prieš metus
Įkelti daugiau