Ar skaitote knygas?

Dienos anekdotas

Studentas valgykloje nešasi padėklą su maistu. Klausia dėstytojo:
- Ar galiu prisėsti?
- Na, kiaulė ir gulbė prie vieno stalo nedera.
Studentas nutyli, bet atsisėda. Greitai pavalgo ir pakildamas taria:
- Na, tai aš skrisiu.

Komentaras

Kokie reitingai?:„Kai įmonės bankrutavo ir užsidarė, kai visai nebeliko darbo Anykščiuose išskyrus valdišką, tada Anykščiai reitinguose pakilo. Pirma vieta garantuota jei uždarytume ir savivaldybę, o prie įvažiavimo į miestą pastatytume šlagbaumą su spyna."

Skaityti komentarus (2)

Iš kur atsiranda talentai amžina tėvelių ir pedagogų diskusijų tema. Tėveliai ieško priežasčių mokykloje: jei vaikas negabus - kaltina mokytojus, o jei gabus, laiko šeimos nuopelnu.
O mokytojai dažniausiai priežasčių siūlo ieškoti šeimoje.
,,Anykšta“ nuomonės, kodėl vieni mokytojai išugdo daug gerų mokinių, o kiti išleidžia vidutinybes, paklausė abiejų suinteresuotų gabia jaunąja karta pusių.

Irena MELDAIKIENĖ, Anykščių muzikos mokyklos mokytoja, išugdžiusi daug gabių muzikantų – jos klasę lankė pianistės, įvairių tarptautinių konkursų laureatės, jaunųjų muzikantų rėmimo fondų stipendininkės Paulina Dūmanaitė, Guoda Indriūnaitė, Milda Daunoraitė:
- Į mano fortepijono klasę mokytis ateina įvairūs vaikai, mes, mokytojai, negalime jų pasirinkti - mums juos skiria, ir man kiekvieną rugsėjį smalsu, koks gi vaikutis prisijungs prie jau mano ugdomų mokinių. Taigi, mokau įvairių gabumų vaikus, jų neskirstydama, bet stengiuosi, kad kiekvienas rastų savo sritį, kurioje jis jaustųsi svarbus ir sugebantis.
Pastebėjusi nors menkiausią mokinio gebėjimą, imu jį puoselėti, o teisingai ugdant, sėkmingai ugdosi ir kitos mokinio savybės, kurių jis ir neatsinešė su savimi gimdamas.
Su talentingais vaikais - lygiai tas pats, tiesiog ugdymo procesas žymiai spartesnis, jį diktuoja pats mokinys, talentas tampa greitai matomas.
Galbūt todėl klasėje visi mano mokiniai, nepriklausomai nuo amžiaus, labai gražiai bendrauja ir draugauja: ir Faustinos Kiaušaitės rečitalyje (Faustinos rečitalis prieš savaitę vyko Anykščių koplyčioje, - red. pastaba) jie - kaip šeima, klasės draugai salėje: kartu palaiko ją, sveikina, džiaugiasi jos sėkme.
Aš taip ir įsivaizduoju tikrą klasę: ne tiek svarbu, kuris ir kiek yra talentingas, man svarbūs visi, nes jie yra skirtingi: vieno puiki atmintis, kitas turi silpnesnę atmintį, tačiau yra labai kūrybingas, vienas mažiau gabus, bet labai darbštus, o kitas tiesiog talentingas, bet trūksta sceninės raiškos. 
Siekiu, kad visa klasė kuo daugiau bendrautų, nes tokiu būdu mokiniai patys vienas kitą ugdo, motyvuoja ir skatina siekti.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • pedagoge

  Nuoroda

  per prievarta isugdytas talentas nieko vertas...talentais gimstama

  Prieš 3 mėnesių
 • Nusibodo

  Nuoroda

  Nusibodo, kai apie vieną tą pačią mokytoją rašot.
  Negi nėra daugiau apie ką rašyt? Giriasi ir giriasi arba giriama ir per metus po kelis kartus apie išugdytus vaikus.Anoks čia stebuklas.Tai kodėl tos pačios mokytojos mokinys Kirtiklis nei koncertavo nei laureatu tapo tik šį pavasary baigė muzikos mokyklą.Kai tėvai nori, kad vaikas būtų atlikėjas arba lyderis, tai vaikai stengiasi.Daug yra mpkytojų gerai ugdančių mokinius, bet ne visi mėgsta taip reklamuotis, kaip Meldaimienė.

  Prieš 3 mėnesių
 • Pritariu...

  atsakymas į: Nusibodo Nuoroda

  Čia jau patologija. Kuklumo nerasta. Tegul pasiskelbia: kiek mokinių išėjoiš šios mokytojos. Kiek žmonių pereina į kitą gatvės pusę, ją pamačius.

  Prieš 3 mėnesių
 • Miela Irute,

  Nuoroda

  Jus puiki mokytoja,puiki pedagogė,geras žmogus-svarbiausia!!!Jums pavyksta su vaikais sutarti ir atrasti jų gebejimus,nes Jūs tą darot iš širdies,atsakingai,negailėdama nei laiko,nei sveikatos.Augom,mokėmės,grojom-visko buvo...ir džiaugsmo ir ašarų kartais,bet rezultatas puikus!!!Ačiū,Irute už viską. Sėkmės,kantrybės ir sveikatos!!!Pagarbiai Regina.

  Prieš 3 mėnesių