Ką manote apie Agnės Širinskienės "paskolinimą" "tvarkiečiams"?

Dienos anekdotas

Vyrukas ikūrė įmonę. Pirma diena kontoroje. Ant slenksčio pasirodo žmogus. "Klientas!" - pagalvojo vyrukas, čiupo telefono ragelį ir puolė kalbėti:
- Ne, šiandien negaliu... Ne, niekaip... Nepaprastai daug užsakymų... Gal kitą savaitę... Aš jus užrašysiu į eilę.
Padeda rageli ir sako svečiui:
- Atleiskite, tiek klientų... Kuo galiu būti naudingas?
- Aš iš "Telia". Liniją reikia prijungti?

Komentaras

M. Fergiziene:„Jeigu norime kaip nors panaudoti Europinius pinigus, taip ir sakykime, kad norime įrengti parką ar ką kitą.Kodėl prisiminėme, kad čia buvę kapai ir panorome jais pasirūpinti. Jei imsime traktuoti , kad prie koplyčios kapai, kad negalima vejos mindyti, tai kolumbariumas visai tinka. Ipraskime kalbėti aiškiai , suprantamai ,kad yra Europiniai pinigai, kuriuos panaudoję daug kas turės naudos, o nesiremkime mirusiais. Kolumbariumą jau reikėjo seniai pastatyti, tik aišku ne prie koplyčios."

Komentuoti

2019 m. birželio 26 d., trečiadienį, 17.30 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilnius) vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos istoriko dr. Mindaugo Nefo knygos  „Dvasios aristokratai. Lietuvos šaulių sąjungos siekiai ir realybė 1919-1940 m.“ pristatymas.

 Renginyje dalyvaus: knygos autorius dr. Mindaugas Nefas (VDU Švietimo akademija), dr. Norbertas Černiauskas (Vilniaus universitetas), dr. Artūras Svarauskas (Lietuvos istorijos institutas, Vytauto Didžiojo universitetas Švietimo akademija). Renginio vedėjas Vytaras Radzevičius (Lietuvos šaulių sąjunga).

Monografijoje analizuojama paramilitarinės 1919 m. veiklą pradėjusuos organizacijos – Lietuvos šaulių sąjungos – istorija. Autorius, remdamasis gausiais archyviniais šaltiniais, periodika ir istorijų tyrinėjimais, tiria organizacijos veiklą, jos ideologijos esmę bei kaitos niuansus. Šauliai savo veiklą vykdė beveik per visą tarpukario Lietuvos laikotarpį (1919–1940 m.), jų susiformavimo ir veiklos istorija yra susipynusi su Nepriklausomos Lietuvos ir moderniosios lietuvių tautos idėjomis. Šiaulių sąjunga, remdamasi savo lyderių mintimis (ypač Vlado Putvinskio), siekė tapti tikra lietuvių tautos ugdymo ir tobulinimo platforma, savotiškais dvasios aristokratais. Tačiau realybė ir siekiai dažnai atsidurdavo skirtingomis plotmėse. Tai mėginama parodyti šiame istoriniame tyrime.

Dr. Mindaugas Nefas – humanitarinių mokslų daktaras,  dėstytojas, dirba istorijos mokytoju Vilniaus  šv. Kristoforo gimnazijoje, nuo 2003 m. yra Lietuvos šaulių sąjungos narys, Lietuvos šaulių studentų korporacijos SAJA sendraugis.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta