Parduodame aukštos kokybės sertifikuotas granules ir briketus. Kaina gamykloje Viešintose: granulės - 165 Eur už toną su PVM, briketai „Nestro“ - 140 Eur už toną su PVM. Tel. (8-672) 50736.

Ar šilta žiema padeda taupyti pinigus?

Dienos anekdotas

- Pasiruoškite blogiausiam!
- Gydytojau, aš mirsiu?
- Ne, rytoj - į darbą!

Komentaras

Darius:„Kaip miestas tai grazus jaukus......kaip tvarkosi baisu nuo atvaziavimo i anykscius kaloneleja uzpuola pirk pavalgyti duok cigareciu bomzai....i norfa jau ramei nepraisi....as galiu tik ilsetis tuoliau nuo miesto...bet zmoniu depresija smarkei jauciasi"

Skaityti komentarus (4)

Neliko ,,Termotaupos“ ir ,,Anykščių vario“, restruktūrizuojamas ,,Anrestas“. Skaičiuojama, kad Anykščiai netenka 150 darbo vietų. Kurortvajumat! Kokį turistų srautą turėtume generuoti, kad kompensuotume šias netektis?

UAB ,,Anykščių varis“ ilgą laiką buvo vienintelis elektrodų gamintojas Pabaltijyje. Jau gal prieš dešimtmetį kalbėta, kad Vakarų rinką užėmus naujoms suvirinimo technologijoms mūsų įmonei bus sunku išgyventi. ,,Anykščių varis“ ėjo į Rytus, eksportavo produkciją į buvusios Tarybų Sąjungos šalis. Tačiau vis tiek įmonei atėjo galas. Jos savininkai, Izraelio verslininkai, nusprendė bendrovę likviduoti. Tad dėl ,,Anykščių vario“ liūdna, bet, regis, mirtis yra natūrali.
O prie Anykščių statybinių bendrovių ,,Termotaupos“ ir ,,Anresto“nesėkmių svariai prisidėjo ir buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio komanda.
,,Anresto“ pirmtakas, Anykščių rajono satybinė organizacija, liaudies vadinta ,,Stroike“, veikė nuo pokario. ,,Termotaupa“ iš brolių Vitkų ir brolių Pipirų, dviejų šeimų įmonėlės, per 25-erius gyvavimo metus buvo išaugusi į solidžią įmonę, kuri klestėjimo metais turėjo daugiamilijoninę apyvartą. Bet statybininkai yra pažeidžiami. Kas iš Lietuvos statybinių organizacijų gali išgyventi be pelniningų valdiškų užsakymų? Neturiu statistikos, tačiau plika akimi matyti, kad didieji statybų pinigai sukasi valstybiniame sektoriuje. Juk privatininkai kelių, tiltų, Lajų takų nestato, mokyklų ir kultūros centrų rekonstrukcijų neužsako. Statybininkai iš esmės sėdi valdžios kišenėje.
,,Anrestas“ ir ,,Termotaupa“ iki K.Tubio laikų turėjo daug Anykščių savivaldybės užsakymų ir ne visus darbus atliko kokybiškai. K.Tubio valdymo pradžioje nuoširdžiai džiaugiausi, kad jis ėmėsi griežtos statybininkų kontrolės. Bet greitai pradėjo matytis perlenkimai - pasipylė teismai, mokėjimų stabdymai. Be diržų važiuojantį vairuotoją, sutinku, reikia bausti, bet iškart šaudyti tokio gal nereikėtų...
Valdžia negali toleruoti nekokybiško statybininkų darbo, nes rinkėjai netoleruos tokios valdžios. Bet lazda visada turi du galus. Net ir policininko lazdelė...
Aišku, dėl ,,Termotaupos“ ir ,,Anresto“ išėjimo negali apkaltinti tik K.Tubio komandos. Paprastai įmonių bankrotus lemia kelios dedamosios. Bet kad mūsų įmonės nebuvo gelbėtos, tai faktas. Pasak vieno iš buvusių ,,Termotaupos“ vadovų - Romualdo Vitkaus, paskutinius 20 tūkst. eurų Savivaldybė įmonei už atliktus darbus į sąskaitą ,,įmetė“ jau prasidėjus bankroto procedūrai.
Sutaupėme atidžiai kontroliuodami statybininkus... Įstrigo prieš gerą dešimtmetį bankininko, buvusio Anykščių rajono tarybos nario Vytauto Bernatavičiaus pasakyti žodžiai: ,,biudžeto pinigų nereikia taupyti, juos reikia protingai išleisti“.
Valdžios žmonės linkę prisiimti nuopelnus, kai į jų valdomą teritoriją ateina investuotojai. Šaukia jie, kad kuria darbo vietas, kad yra labai gudrūs, labai įtakingi... O jau kai įmonė nusibaigia, niekas iš valdžios žmonių atsakomybės niekada neprisiima - kalti patys verslininkai, aplinkybės, rinka.
Į Anykščius atėjo SPA Vilnius, broliai Juškos įkūrė milžinišką šiltnamių ūkį. Liuks! Bet kiek išėjo...
Jeigu kiekvienas Anykščių rajoną valdęs meras sažiningai paskaičiuotų santykį tarp per jo kadenciją įkurtų ir sunykusių darbo vietų, gautų neigiamą saldo. Visi. Iki vieno. Gal, sakau, rajono vadovų gerumą ir vertinkim ,,ne pilių ir rūmų gražumu“, o pagal tai, kurio praradimai mažiausi.
Pinigai daro pinigus, darbo vietos - kitas darbo vietas. Dabar neturim trijų nuolatinių seniūnų, trijų administracijos skyrių vedėjų. Bendras neužimtų valdiškų etatų skaičius, matyt, būtų skaičiuojamas dešimtimis. Taupom biudžeto pinigus. Gražu. Bet jei baigtume taupyti ir į Anykščių rajoną kuo greičiau atvyktų naujų žmonių, jie galimai atsivežtų ir vaikus ar tėvus. Pilnėtų klasių komplektai, ligoninių palatos, nebe tokios tuščios būtų miesto gatvės.
Tie 150, kurie dabar prarado ar praranda darbą, taip pat galimai turėjo vaikus ir tėvus. Tad praktiškai tiesiogiai ,,Termotaupos“ bankrotas palies ir A.Vienuolio progimanijos mokytojus. Ir suksis toliau tas velniškas ratas...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Darius

  Nuoroda

  Juoka kele pasisakimai paziurekite kas ten dirba koke fauna is 150 gal 15 gauna ant poperiaus 1000.tai patis algu nenorite moketi ....Subaru susara

  Prieš 6 mėnesių
 • robertas

  Nuoroda

  Prie ko čia Termotaupa ir Anykščių varis ir turistai

  Prieš 6 mėnesių
 • Smartt

  atsakymas į: robertas Nuoroda

  supraskit, tai nebuvo tiesioginis palyginimas su imoniu veikla. taciau kuo daugiau turistu, tuo daugiau potencialiu darbo vietu butu galima sukurti. tad ir buvo klausimas kiek turistu turetu atvaziuoti, kiek jie turi palikti pinigu, jog butu galima moketi algas 150 darbuotoju (nebutinai is likviduotu imoniu)

  Prieš 6 mėnesių
 • Nematau problemos!

  Nuoroda

  Kurie, esate įsitikinę Anykščių krašto patriotai, mylite savo miestą, baikite dejuoti, o imkite į rankas dalgius ir grėblius...tyliai, be jokios reklamos ir atlygio, šienaukite Šventosios upę, tvarkykite pakrantes, rinkite paliktas turistų šiukšles ir kt. Kur jaunimo iniciatyvumas gražinti savo miestą? Jaunas tarybos narys, verkšlena, kad jaunimui nėra kas veikti.

  Prieš 6 mėnesių
 • Iniciatoriui

  atsakymas į: Nematau problemos! Nuoroda

  Kas mokės tūkstantines baudas už upės šienavimą? AM kategoriškai draudžiama šienauti upės be projekto ir iššienautos augmenijos pašalinimo.

  Prieš 6 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: Iniciatoriui Nuoroda

  Aptverti upę iki pat vandens irgi draudžia Lietuvos įstatymai, bet Velnių festivalio organizatoriams toks draudimas "iki lempučių".

  Prieš 6 mėnesių
 • Anykščiuose

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Pasirodo renginių organizavimo tvarką reika derinti ne su savivaldyve ir policijos komisariatu, o su davatkomis ir kitokiais grybais.

  Prieš 6 mėnesių
 • butu geriausia

  Nuoroda

  kad dingtu ir savybleda is anyksciu ,juk kam ji reikalinga o ypac su tokiais valdininkais ir valdininkija

  Prieš 6 mėnesių
 • Gaila

  Nuoroda

  Tiesa viena anfibija pjauti zole netinkama...nurasis 70000euru parduos kaip nereikalinga kazkas paremantuos ir tures bizni

  Prieš 6 mėnesių
 • tikuosi

  Nuoroda

  sekanti bankrutuos anyksta

  Prieš 6 mėnesių
Įkelti daugiau