Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

Užeina plikis į kirpyklą ir, rodydamas į vešlią kirpėjo šukuoseną, sako:
- Duosiu tau 1 000 eurų, jeigu mano bus tokia šukuosena kaip tavo!
Kirpėjas įdėmiai žiūri į plikį, į savo atvaizdą veidrodyje, vėl į plikį.
- Ech, buvo nebuvo! - numojęs ranka ištarė kirpėjas ir pradėjo skusti save plikai.

Komentaras

Jūza fon Krakatūza:„Ponai ir ponios komentatoriai, teatrinės akustikos ir asfalto dangos ekspertai, skaitau jus ir neatsistebiu: vienas už kitą protingesni! Tačiau visi jūs susikoncentravę į praeitį. Ne į dabartį. O dabartyje rajoną valdo, nuo mero iki tarybos narių, skūras išvertusių ir konservuotų kregždžių plunksnomis apsikaišiusių vakarykščių komunistų šutvė. Ar reikia pavardžių? Jūs gi jas žinote. Ar ne laikas ryžtis akcijai ir, demokratiniais metodais, liustruoti juos visus iš postų? Jų laikas pasibaigė. Patys juk niekaip nesusipras. Kam Anykščių rajonui reikalinga šita, anot Vyt. Lansbergio, "penktoji kolona" ?"

Skaityti komentarus (16)

Lietuvoje mažėja ir smulkių karvių augintojų, ir pieno. Kelis ar keliolika galvijų auginančius ūkininkus parduoti melžiamas karves skatina šalį antrus metus iš eilės alinusi sausra.

 „Parduoda (karves – BNS) masiškai, nėra kuo šerti. Pašarų nėra. Viską sušėrė, nes žolė išdžiūvo. Jeigu palis, gal atolo bus“, – BNS teigė  sako Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis.

Pasak jo, karves auginantys ūkininkai dėl sausros negali žiemai pasiruošti pašaro.

„Iš hektaro tris rulonus šieno prisuko, kai anksčiau – 30-40. Aišku, tą ruloną galima nusipirkti už 33 eurus. Atveža iš kitų regionų, kur drėgmės užteko ir žolė užaugo“, –tvirtino J. Vilionis.

Pasak pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktoriaus Egidijaus Simonio, analogiška situacija buvo ir pernai.

„Prieš metus, kai buvo sausra, lygiai tas pats buvo. Kurie turi mažiau žemės, jiems sudėtinga pasiruošti pašarų žiemai“, – BNS sakė jis.

Tuo metu Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus sako, kad sausra tėra tik viena iš priežasčių, kurios lemia apsisprendimą mažinti karvių ūkį ar jas išparduoti.

„Tai sudėtingesni metai, kai pritrūksta pašarų, bet ne sausra lemia tuos dalykus, o  yra kitų daug komponentų“, – pareiškė A. Svitojus.  

Pasak J. Vilionio, kasmet karvių banda sumažėja po 17-20 tūkst., o E. Simonis sako, jog pagaminto pieno apimtys sumažėja apie 1 proc.

„Ta tendencija nėra labai jau grėsminga, kaip nori pieno gamintojai parodyti“, – tvirtino E. Simonis.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas skaičiuoja, kad dabar Lietuvoje auginama 245 tūkst. melžiamų karvių. Pieną parduoda 19 tūkst. ūkių, iš jų 41 turi daugiau negu 500 karvių, o 2 450 ūkiai – virš 20.  

E. Simonio skaičiavimais, iki 10 karvių laiko 74 proc. smulkiųjų pieno tiekėjų, jie parduoda tik 11 proc. viso pieno.  

J. Vilionis sako, kad Lietuvoje viename ūkyje yra vidutiniškai 6,7 karvės. Smulkiųjų karvių augintojų tiekiamas pienas sudaro iki 20 proc. viso superkamo kiekio.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • TESLA

  Nuoroda

  Reikia perdaryti automobilius kad vaziuotu ant pieno !

  Prieš 9 mėnesių
 • tai parasykit uz

  Nuoroda

  kiek moka uz piena smulkiems ir paprastiems zmogeliams,geda rasyti,kiaules isnaikino ,karves irgi ,jaun9ima is kaimo isvijonet is salies ,kas toliau

  Prieš 9 mėnesių
 • Nedejuokit

  Nuoroda

  Tie ūkininkai vis dejuoja, kad jiems blogai. Tai per sausa, tai per šlapia. Milžiniškas išmokas gauna iš ES ir Lietuvos valdžiops, o jiem vis blogai. Šiemet dejuojama, kad žolės per maža, kad pašarų trūksta. O kiek pievose palikta į rulonus susukto šieno. Žolė tuos rulonus seniai peraugo., lietus pradėjo pūdyti. Kodėl nesutvarkoma, nesuvežama? Žino jie, kad padejuos ir valstybė vėl puls remti. Jei jau taip bloga ūkininkauti, tai neūkininkauk, išsiparduok ir dirbk valdišką darbą arba sėdėk kaip bedarbis ir pašalpas gauk.

  Prieš 9 mėnesių
 • As

  atsakymas į: Nedejuokit Nuoroda

  Va va kur pasalpiniai

  Prieš 9 mėnesių
 • Valdo

  Nuoroda

  Kas vercia?nebejuokinkit zmoniu,reikalavimai uzdeti-protu nesuvokiama,o kaina pieno supirkimo kokia?ar zinot ponai?anksciau uz litra pieno,dyzelio litra iseidavo,o dabar tik myžalo atsiprasant...

  Prieš 9 mėnesių
 • Tas Vilionis klaunas

  Nuoroda

  Pieno ūkyje betvarkė. O pašarų nepasiruošė tik tinginiai ir nemokšos, nes jei po 3 rulonus kaip šnekutis Vilionis sako, tai pieva nei atsėta buvo, nei trąšos gavo. Tokie "ūkininkai" praeitis.

  Prieš 9 mėnesių