Koks Jūsų požiūris į draudimo sutartis?

Dienos anekdotas

Blondinė iš bankomato nori nusiimti pinigų. Už jos stovinti kita blondinė sako:
- Haha, aš mačiau tavo PIN kodą - jis yra keturios žvaigždutės!
Pirmoji atšauna:
- Klysti, jis yra 1566!

Komentaras

Kažin:„ar A.Baurai, kad palydėjo ir paglobojo nebeištikimą LVŽS-ai V.Pranskietį per "Vaižgantines", nebus parodyta R.Karbauskio geltona kortelė?"

Skaityti komentarus (4)

Kaip žmonės turėtų elgtis, poilsiaudami prie savivaldybių prižiūrimų maudyklių, ar į paplūdimius su savimi galės pasiimti augintinius, taip pat ar įrengti nudistų zonas bei kitus su paplūdimių administravimu susijusius klausimus savarankiškai spręs pačios savivaldybės. Tikimasi, jog nauja tvarka užtikrins geresnes galimybes įsiklausti į bendruomenių balsą, atsižvelgti į vietos gyventojų poreikius ir interesus, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

 Iki šiol šie reikalavimai buvo reglamentuoti sveikatos apsaugos ministro patvirtintoje higienos normoje „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Laikinai pareigas einančio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, sprendimas keisti iki šiol galiojusią tvarką priimtas, siekiant atverti galimybes savivaldybėms paplūdimiuose užtikrinti tokią tvarką, kuri atitiktų kiekvienos konkrečios bendruomenės lūkesčius.

„Gyventojų poilsio organizavimas, kūno kultūros ir sporto plėtojimas yra savarankiškoji savivaldybių funkcija, tad pakeitimu suteikiame įrankį tvarkytis šeimininkiškai. Juk būtent vietos valdžia yra tie, kurie geriausiai žino, kokie yra jų savivaldybėje gyvenančiųjų poreikiai. Žinoma, neužmirštant priemonių, užtikrinančių poilsiaujančiųjų saugumą. Taip pat svarbu pabrėžti, jog tvarka dėl maudyklų vandens kokybės stebėsenos nesikeičia“, – sako ministras A. Veryga.

Tai reiškia, kad ir toliau griežtai reglamentuota higienos normoje ir bus aktyviai kontroliuojama.

Siekiant užtikrinti žmonių saugumą ir sveikatą, nauja tvarka stiprinami ir kai kurie higienos reikalavimai.

Atnaujintoje higienos normoje įtvirtinti viešųjų tualetų įrengimo reikalavimai, užtikrinsiantys visuomenės sveikatos saugos reikalavimų laikymąsi naudojantis tualetu. Tad nuo šiol paplūdimiuose net tik turės būti įrengti tualetai, kurie būtų tinkami naudotis ir neįgaliesiems. Tualeto patalpoje turės būti ir unitazas, tualetinis šepetys, tualetinio popieriaus, šiukšlių dėžė.

Taip pat numatyta, kad prieš maudymosi sezoną visuose paplūdimiuose esančiuose statiniuose, įskaitant ir tualetus, bei įrenginiuose turi būti atlikta profilaktinė dezinfekcija, profilaktinis vabzdžių ir graužikų naikinimas.

Nauja ir tai, kad nuo šiol atliekos ir dumbliai nuo jūros maudyklų kranto bus valomi po kiekvienos audros. Iki šiol buvo įtvirtinta pareiga valyti tik maudyklų dugną.

Be to, patikslinta ir tai, kad visų paplūdimių maudyklose būtina numatyti ir pažymėti vietas vaikams maudytis, kur gylis būtų ne didesnis kaip 1,30 metro. Atsižvelgus, kad pajūryje to įgyvendinti neįmanoma, pajūrio maudyklose savivaldybės įpareigotos numatyti kitas priemones saugumui užtikrinti. Tuo metu, ežerų, upių, tvenkinių, karjerų, užtvankų maudyklose vietos, kuriose vaikams maudytis saugu, ir toliau bus žymimos kaip iki šiol.

Šie pakeitimai derinti su Lietuvos savivaldybių asociacija, Aplinkos ministerija, Vidaus reikalų ministerija.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Kada

  Nuoroda

  Nebera fantazijos, viskas isemta- tada prasideda dainos ir pokstai tik apie subine. Tai ir cia man primena ta pati

  Prieš 3 savaičių
 • Norėčiau

  Nuoroda

  Kad mano kieme vaikščiotų nuogom rurom jaunos nudistės

  Prieš 4 savaičių
 • Oi tu

  atsakymas į: Norėčiau Nuoroda

  Isdykelis

  Prieš 3 savaičių
 • Jei

  Nuoroda

  Yra poreikis, as uz.

  Prieš 4 savaičių
 • reikia prie

  Nuoroda

  bangeles ir netoli tilto,centre,juk turi matyti visi,jie to nori

  Prieš 4 savaičių
 • Juozas

  Nuoroda

  Tikrai reikia as ten eisiu patruliuot ar kas zoles netripia ir negulineja skirsime papeikimus

  Prieš 4 savaičių
 • nuomonė

  Nuoroda

  Gali būti nudistų pležai ar pležas, vietos per akis. Tik jokiu būdu negali būti atskiri vien moterų ar vyrų pležai.

  Prieš 4 savaičių
 • Padargas

  Nuoroda

  Nudistų pležas galėtų būti miesto stadione.Upėje vistiek vandens nėra.

  Prieš 4 savaičių
 • Idėja

  Nuoroda

  Jei Anykščiai suskubtų nudistų papludimys - taptų papildomu traukos objektu ir bendraigarsintų

  Prieš 4 savaičių
 • Negyvoji upė

  Nuoroda

  Kodėl mes taip nevertinam to, ką mums sukūrė gamta? Upė šįmet kaip niekad apleista. Nuleidus užtvanką Šventoji ties geležinkeliu pavirtusi negyva upe. Išdžiuvusios nendrės,saulėje pūvantys moliuskai, toli sklindantis dvokas... Pakrante vaikštantys užsieniečiai "sužavėti"...

  Prieš 4 savaičių
Įkelti daugiau