Ar esate dalyvavęs teismo posėdyje?

Dienos anekdotas

- Kur buvai? - klausia motina sūnaus.
- Pas kaimynus.
- Ar ne per dažnai ten lankaisi?
- Ne, kaimynė labai apsidžiaugė. Sakė, tik tavęs man ir trūko.

Komentaras

Dar:„labiau didinkit mokesčius, tai tada atliekas labiau rūšiuosime. Gyventojai brangiai moka už šią paslaugą, todėl ir nesistengia rūšiuoti. Be to, komunalininkai ne su visais gyventojais turi sudarę sutartis ir ne visi kaimo gyvenviečių gyventojai turi konteinerius. Tokie šiukšles pila kur pakliuvo. Reikia komunalininkams mažiau dejuoti, o rimčiau padirbėti, visi gyventojai be jokių išlygų turi mokėti mokesčius ir turėti konteinerius."

Komentuoti

Tinkamos oro temperatūros palaikymas yra svarbus dėl įvairių priežasčių: dėl komforto, sveikos namų aplinkos, geresnės miego kokybės, ir t.t. Deja, vasaros metu ne visada pavyksta užtikrinti, kad namuose būtų pakankamai vėsu, todėl oro kondicionierius visada gali būti palankia išeitimi. Nors gana dažnai yra manoma, kad oro kondicionieriaus kaina visuomet yra labai aukšta, tačiau įsitikinsite, kad taip nėra.  Šiandien galime rinktis iš gausybės įvairių patalpų vėdinimui skirtų įrenginių, tad kiekvienu atveju galima atrasti labiausiai tinkančią galimybę. Apie oro kondicionierius galite skaityti daugiau čia.

  Į langą montuojami oro kondicionieriai

Kai ieškoma paties pigiausio įrenginio, į langą montuojami oro kondicionieriai gali būti pačia palankiausia išeitimi (tokie įrenginiai taip pat gali būti montuojami ir sienos angoje). Toks sprendimas labiausiai tinka tada, kai tenka vėsinti gana nedideles patalpas (pavyzdžiui, darbo kabinetą arba gyvenamąją patalpą). Įprastai šie oro kondicionieriai turi mechaninį valdymą arba gali būti nustatomi naudojantis belaidžiu pulteliu. Palanku yra tai, kad prekyboje rasite tokių įrenginių, kurie yra ganėtinai universalūs: tokia technika gali būti naudojama ne vien tik patalpų vėsinimui, bet taip pat ir šildymui.

Sieniniai kondicionieriai

Šio tipo oro kondicionieriai yra sudaryti iš vidinio ir išorinio bloko. Ant sienos montuojama vėdinimo sistema  yra valdoma nuotoliniu pultu, o jos pritaikymas yra universalus – tokia įranga gali būti skirta ir namų vėsinimui, ir patalpų šildymui.

Kasetiniai kondicionieriai

Kasetinis kondicionierius puikiai pasiteisina tada, kuomet siekiama vėsinti komercinės ar pramoninės paskirties patalpas. Įprastai šio tipo kondicionieriai yra montuojami į lubas, o oro srautas gali būti paskirstomas 3-4 kryptimis.

Kanaliniai kondicionieriai

Kanalinės vėsinimo sistemos dažniausiai yra montuojamos po pakabinamomis lubomis. Palanku yra tai, kad šios kondicionavimo sistemos yra atsparios korozijai ir ilgaamžės, o jų montavimas yra ganėtinai paprastas.

Mobilūs kondicionieriai

Mobilūs oro kondicionieriai idealiai tinka tada, kuomet ieškoma vėsinimo sistemos nedidelėms patalpoms, ir kuomet tikimasi, kad kondicionieriaus montavimas nepareikalaus pernelyg didelių pastangų. Šio tipo vėsinimo sistemų ortakiai yra išvedami į lauką, ir iš karto po to galima džiaugtis kur kas malonesne oro temperatūra.

Stoginiai kondicionieriai

Stoginiai kondicionieriai – tai dar vienas galimų pasirinkimų. Tai yra iš vieno bloko sudarytas vėsinimo įrenginys, kuris per ortakius perduoda šviežią orą ir paskirsto jį po patalpą. Šie kondicionieriai yra statomi ant stogo, ir puikiai tinka gana dideliems pastatams (jie naudojami parduotuvėse, sporto klubuose, viešbučiuose, ir t.t.)

Oro kondicionieriaus galingumas

Visai nesvarbu, kokio tipo oro kondicionierių nuspręstumėte pasirinkti, atkreipkite dėmesį į šio įrenginio galingumą. Daugumos buityje naudojamų kondicionierių galia svyruoja nuo 2,5 iki 3,5 kW, tačiau eiliniam vartotojui tai mažai ką pasako. Vis dėlto, išsirinkti tinkamiausią įrenginį tikrai nebus labai sudėtinga, jei pasidomėsite, kokio ploto patalpoms yra skirta jus dominanti vėsinimo sistema. Pavyzdžiui, jei yra nurodyta, kad kondicionierius yra tinkamas 21-30 kvadratinių metrų patalpai, tokį kondicionierių galėsite pritaikyti miegamajame, virtuvėje ar darbo kambaryje.

Kondicionieriaus funkcionalumas

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai yra pakankamai funkcionalūs, tačiau kartais didelis funkcijų pasirinkimas paprasčiausiai reiškia didesnę įrenginio kainą. Ieškodami tinkamiausio oro kondicionieriaus atsižvelkite į tai, kokias funkcijas jis gali pasiūlyti (pavyzdžiui, gali būti aktualu tai, ar yra galimybė vėsaus oro srautą nukreipti į vieną tašką, ir pan.) Nors itin didelis kondicionieriaus funkcionalumas gali atrodyti tikrai viliojantis, tačiau pasvarstykite, kokios funkcijos tikrai bus reikalingos.

Kondicionieriaus gamintojas

Šiandien prekyboje galime rasti daugybės įvairių gamintojų produkcijos, tad kiekvienu atveju galėsite nuspręsti, kokie sprendimai gali būti pačiais palankiausiais. Renkantis kondicionierių gali būti naudinga pasidomėti, kaip apie tam tikrų prekinių ženklų įrangą atsiliepia klientai, ir tai gali leisti atrasti pačius tinkamiausius pasirinkimus.

Vėsinimo sistemų kaina

Žinoma, renkantis kondicionierių kaina taip pat labai svarbi, tad palanku dar iš anksto pasvarstyti, kokią pinigų sumą galite skirti šios įrangos įsigijimui. Prekyboje siūlomų kondicionierių kainos gali labai varijuoti, tad tuomet, jei nuspręsite, kiek pinigų jiems galite paskirti, internetu rasti geriausią pasiūlymą bus gerokai paprasčiau: tereikės pasirinkti prekių filtrą pagal kainą, ir tuomet beliks tik atsižvelgti į kitus svarbius kriterijus.

 

 

Užsak. nr.930