Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Sėdi senelis ir kalbasi su žmogumi:
- Na tas jaunimas dabar ir rengiasi. Nesuprasi, kas šis vaikas, ar mergaitė, ar berniukas?
O tas žmogus ir atsako:
- Tai mano duktė!
- Aaa, nežinojau, kad jūs jos tėvas.
- Ne, aš jos motina.

Komentaras

Jeigu:„medicinoj ruošiamos pertvarkos, tai gal ramybėj bus paliktos mokyklos ir kultūros namai. Ar viskam jau ateis paskutinioji ir lemiamoji valanda? Gal Lietuvoj po migrantų krizės ir koronos pandemijos nebėra kuo daugiau užsiimti, tik viską reorganizuoti žmonių nelabui."

Komentuoti

Vyriausybės sprendimu karantinas Lietuvoje dėl plintančio koronaviruso tęsis iki balandžio 13 dienos, tad kiek kitokiu režimu gyvensime gan dar ilgą laiką. "Anykšta” teiravosi pašnekovų, kaip paskelbtas karantinas pakeitė jų kasdieninę rutiną, kokių viešojo gyvenimo dalykų jie labiausiai pasigenda šiuo laikotarpiu ir kokiais dalykais tai kompensuoja.


Julius JAKUBĖNAS, Anykščių kultūros centro režisierius:

 - Karantinas... Tai vyksta ne vien Anykščiuose, ne rajone, net ne vien Lietuvoje – tai vyksta visame pasaulyje. Gali tai ignoruoti, gali nepaisyti, manyti, kad tai nepalies asmeniškai, bet... Skaičiai be abejonės yra tik statistika, kurią mes dažnai praleidžiame pro akis, nes žmonės miršta visada ir statistiką peržiūrėjus įvairiais pjūviais yra net didesnių nelaimių, kurios nusineša dar daugiau gyvybių. Tačiau laikas, mastas ir geografinis paplitimas – tai kelia baugius jausmus. Dabar dar tik ankstyvas pavasaris, dar taip neseniai linksmai pasaulis šventė naujus metus, pradėjome ramiai apie Šventas Velykas galvoti ir atsitiko tai. Ir vis dėl to tai atrodo nieko nekeičia, bet dabar yra ta diena, kai mes – pasaulio gyventojai, kaip niekada iki šiol jaučiame, kad esame viena, vienas nuo kito priklausanti, šeima. Planetos pavadinimu „Žemė“ gyventojai ne vien skirtingų tautybių, pasaulio šalių, skirtingų rasių, tikėjimų ir politinių pažiūrų atstovai – mes esame žmonių civilizacija, kuri ir kuria, ir naikina, o dabar mes priklausome patys nuo savo veiksmų. Covid–19 padėtis pasaulyje žadina žmonijoje jausmą, jog viskas yra mūsų pačių rankose ir niekas kitas už mus pačius geriau nenuspręs, kaip mums reikia gyventi – mes patys esame savo likimo kūrėjai. Ir norime tuo tikėti, norime ne – reikia izoliuotis, kad ši pandemija būtų sukontroliuota.
Be abejonės yra ir kitas būdas. Nevaldyti situacijos, leisti paplisti virusui natūraliu būdu po pasaulį ir stebėti kas bus. Manau, kad visi realistiškai mąstantys žmonės gali įsivaizduoti visus galimus scenarijus. Taigi dabar vyksta pasaulinis pasaulio gelbėjimo planas, kuriame dalyvaujame mes visi iki vieno. Virusas veikia, kaip domino žaidime: griūna kaladėlė ir nugriauna kitas. Patraukime iš sekos kaladėles ir kitos liks stovėti. Kaladėlės jau griūva. Lieka tik paskubėti pasitraukti iš sekos ir nepratęsti griūties.
Kaip tai keičia mano kasdienybę...? Niekaip. Sąmoningumas yra mūsų neatsiejama kasdienybės dalis. Tai nereiškia, kad atsitikus kataklizmui mums reikia pradėti elgtis kitaip. Mes kasdieną pasitinkame lydini sąmoningumo, gyvename prisitaikydami prie įvairų gyvenimo vingių, sunkumų, iššūkių. Elgiuosi maksimaliai taip, kaip mano manymu yra tinkama pagal esamą situaciją, gydytojų rekomendacijas, privalomus įsakymus, saugumo taisykles. Žmonija yra išgyvenusi labai daug sunkių laikų, dabar atėjo tiesiog tas laikas, kai pasaulis susiduria su nelaime ir mes esame to liudininkai, amžininkai. Žmonija skaičiuoja tūkstančius metų egzistencijos, o dabar mes esame istorijos dalis. Būkime laimingi galėdami džiaugtis ramia dabartimi, be visą pasaulį supančio karo. Šiandienos mūsų sunkumas yra saviizoliacija. Paverskime tai savo džiaugsmu, melskimės už sergančius ir mirštančius, elkimės atsakingai ir pasaulis po truputį sugrįš į savo vėžias. Mes net dirbti prisitaikėme nuotoliniu būdu, kas iš tiesų yra ne taip ir blogai XXI amžiuje: išmokti dirbti šiuolaikiniais būdais, išnaudoti interneto galimybes dar labiau, pasiekti publiką iki šiol vis dar atrodžiusiais netradiciniais būdais. Man tai yra mokymosi laikotarpis ir juo džiaugiuosi, kas diena keičiuosi ir tobulėju vis kitose sferose. Labai tikiuosi, kad šis virusas padės žmonijai susimąstyti, kokie mes esame trapūs ir priklausomi nuo gamtos, kaip reikia būti atsakingiems ir sąmoningiems ne vien dabar, bet visada.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Baltas švarkas

  Nuoroda

  Juliau, norisi, kad viešus renginius vestų kiti žmonės. Bent kol K. Tubio teismas pasibaigs. Būk vyras!

  Prieš metus
 • bukim biedni

  Nuoroda

  bet teisingi ,juk ka dabar turime ,tai juk atveztinis ,daiktas ir kazkas nesugebejo tos situacijos suvaldyt,tad nebera ko bartis ,nes visi nezinomybej ,tik keista kituose rajonuose patkros postain,o pas mus eini i parduotuve maisto ,kaip i kara,nors matuotu temperatura,tikrintu ,tai vis kokia kontrole butu,zinau ka sakis atsakingi asmenis ,yra ,kaip yra

  Prieš metus
 • anykštėnas

  Nuoroda

  Gaila,kad daliai komentatorių nei karantinas, nei pandemijos nepadės...O ir smegenų nei vaistinėj, nei prekybos centruose neparduoda.Sėkmės, Juliau...

  Prieš metus
 • Ne taip

  atsakymas į: anykštėnas Nuoroda

  Senais laikais Švedijoje už vagystes kapodavo rankas. Po to nereikėdavo rakinti durų. Jei užmirsime kas su kuo dainelės traukė,btai ir gyvensime politiniame mėšle.

  Prieš metus
 • na

  Nuoroda

  Kazi kiek šitam neatsibodo reiktu skirt ,sakoma nekask kitam duobes,nes pats ikrisi,-ruoskites atsiprasyti.

  Prieš metus
 • nieko valdininkija

  Nuoroda

  nuotoliniu nedirba ,mano nuomone tai tik pasiteisinimas ir durninimas zmoniu ,kokie darbo rezultatai ,matom visi ,ju nera o algos mokamos o uz ka

  Prieš metus
 • ar

  Nuoroda

  Ar neatsibodo šaipytis iš K.Tubio.Tvarka rajone netiko,reikejo betvarkes,-turite.Teismai eina i pabaiga,-kiekviena pašaipa suklupdyciau.

  Prieš metus
 • Neatsibodo

  atsakymas į: ar Nuoroda

  Ačiū Dievui, kad eina į pabaigą. Įdomu kiek metų už tokius darbelius gaus? Būtų valstybe tvarka, tai sodintų 10-15 metų, kad kiti bijotų taip elgtis.

  Prieš metus
 • Juliau

  Nuoroda

  Kaip laikosi draugas Tubis?

  Prieš metus
 • Taigi

  Nuoroda

  Nuotoliniu būdu jau 9 metus dirbu, man tai ne naujiena, dar 2007 m. išsireikalavau, bet tada darbdavių sąmonė buvo iki to nepriaugusi ir įstatymo tam nebuvo, todėl tik metus leido taip dirbti. Girdžiu sakant, kad karantinas suteikė daug laisvo laiko, bet tai vėl ne apie mane, nes aš, kaip ariau, kaip jautis, taip ir toliau ariu, nebent ekonomika žlugtų, gili krizė ateitų ir daugelis darbo netektų, tada laisvo laiko atsirastų.

  Prieš metus
Įkelti daugiau