Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

– Tėti, aš daugiau neisiu su tavimi rogutėmis važinėtis…
– Tu mažiau zysk ir davai tempk tik!

Komentaras

balsas:„Mielieji, nepykite ir nesipykite. Bent mažumėle pabūkime šventiškai nusiteikę. Nenorėčiau kad šitokia graži eglė ir visos miesto puošmenos būtų išardytos būtent dabar, kai tiek daug sniego, kai negalime susitikinėti vieni su kitais, kai tikrai belikę mažai džiuginančių dalykų. O čia - tokia daili miesto karalienė. Tegul pabūna. Nepykit. Juk viskas dėl mūsų, anykštėnų."

Skaityti komentarus (2)

Nuo liepos su vienu verslo liudijimu bus galima užsiimti tik vieno buto nuoma, o būstų ir automobilių remontininkams, auklėms verslo liudijimai nebeišduodami.

 

Finansų ministras Vilius Šapoka yra sakęs, kad statybos, automobilių remonto ir auklių verslo liudijimų panaikinimas sumažins šešėlį ir leis sąžiningiau konkuruoti skaidriai dirbantiems verslininkams. Anot jo, šios sritys pasirinktos todėl, kad jose fiksuojama didžiausia šešėlinė veikla – uždarbis yra didelis, tačiau sumokami maži mokesčiai.

Užsiimantys gyvenamosios paskirties patalpų nuoma kiekvienam nekilnojamam turtui reikės  turėti atskirus verslo liudijimus ir sumokėti už kiekvieną fiksuoto dydžio pajamų mokestį.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) suskaičiavo, kad tokiai nuomai verslo liudijimą šiemet įsigijo apie 10,1 tūkst. gyventojų ir virš 90 proc. jų nuomojo iki trijų butų. Pagal naujas sąlygas 229 gyventojai jau įsigijo 323 verslo liudijimus.

Gyventojai, kurie iki šiol vertėsi pastatų ar statinių apdailos ar remonto darbais, vandentiekio, šildymo, oro kondicionavimo sistemų įrengimu, remontavo automobilius,  prižiūrėjo vaikus, šioms veikloms  verslo liudijimų išsiimti nebegalės.

Nuo liepos 1-osios šių verslo liudijimų nebelieka, o juos turėję gyventojai turi rinktis kitą veiklos vykdymo formą, pavyzdžiui, įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą, ir turės vesti pajamų bei išlaidų apskaitą.

VMI duomenimis, verslo liudijimus, kurių išdavimo tvarka keičiasi antrąjį metų pusmetį, šiais metais iš viso turėjo įsigiję apie 27,5 tūkst. gyventojų.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • kodel kirpeju

  Nuoroda

  neliecia ,juk nei kvitu duoda ,tai ir nerodo pajamu o ima kiek nori

  Prieš 6 mėnesių
 • Kaimietis

  Nuoroda

  Grynas šešėlis .Visi i pogrindy.Pas mus kad kuo daugiau šešėlio ir bedarbių padaryti toks jsusmas

  Prieš 6 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  dar kirpejoms reiketu.

  Prieš 6 mėnesių
 • Svarstykles

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Gal vėl norėtum, kad visos kirpyklos butų valdomos buitinio kombinato, kuris būtų įsteigtas savivaldybės, kaip komunalinis?

  Prieš 6 mėnesių
 • BGAK

  atsakymas į: Svarstykles Nuoroda

  gal norėtum, kad Donaldas grįžtų į savivaldybę?

  Prieš 6 mėnesių
 • nn

  atsakymas į: Svarstykles Nuoroda

  zinoma butu geriau.

  Prieš 6 mėnesių