Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

– Tėti, aš daugiau neisiu su tavimi rogutėmis važinėtis…
– Tu mažiau zysk ir davai tempk tik!

Komentaras

balsas:„Mielieji, nepykite ir nesipykite. Bent mažumėle pabūkime šventiškai nusiteikę. Nenorėčiau kad šitokia graži eglė ir visos miesto puošmenos būtų išardytos būtent dabar, kai tiek daug sniego, kai negalime susitikinėti vieni su kitais, kai tikrai belikę mažai džiuginančių dalykų. O čia - tokia daili miesto karalienė. Tegul pabūna. Nepykit. Juk viskas dėl mūsų, anykštėnų."

Skaityti komentarus (2)
alfa.lt nuotrauka

Liepos 11 dieną, 20 valandą, viename iš pačių atokiausių Lietuvos miestelių, Nemunėlio Radviliškyje, grupės „Funky“ solistė Beata  Wilkin-Judickienė ir dainininkas Igoris Jarmolenka pradeda socialinę akciją „Gyvuokit kaimai!“. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į Lietuvos regionų problemas, kurios nesprendžiamos dešimtmečiais.

 „Koncertuojant Lietuvos regionuose, tenka dažnai lankytis įvairiuose miesteliuose ir kaimuose.  Išvykęs iš didžiųjų miestų,  atsiduri tarsi kitoje realybėje – keliai neasfaltuoti,  kaimeliai neapšviesti, nėra elementarių patogumų – vandentiekio ir nuotekų sistemos, nekalbant apie šildymą. Tačiau didžiausią nerimą kelia tiesiog nykstantys kaimai – jauni žmonės masiškai emigruoja, kadangi provincijoje nemato jokių perspektyvų. Trūksta darbo vietų,  praktiškai nėra pramogų. Maža to,  daugumoje rajonų savivaldybės, taupydamos lėšas,  uždaro nedidelių miestelių bei kaimų bibliotekas, mokyklas, ambulatorijas, tuo pačiu palikdama šias gyvenvietes be ateities. Tiek parlamentas, tiek vyriausybė mažai dėmesio skiria regionams. Kaimai gyvuoja tik aktyvių vietos bendruomenių dėka“, - sako „Funky“ solistė Beata Wilkin-Judickienė.

Dainininkas Igoris Jarmolenka pastebėjo, kad daugumą nedidelių Lietuvos miestelių ar kaimų praktiškai neįmanoma pasiekti viešuoju transportu. „Rajonų priemiestiniai autobusai į gyvenvietes  vyksta vos kelis kartus per savaitę. Aš jau nekalbu, kad kai kuriuose rajonuose iki šiol keleivius vežioja sovietų laikus menantys PAZ autobusai.  Beje, nuvykti į kaimus asmeniniu transportu taip pat didžiulis iššūkis – keliai su žvyro danga prastai prižiūrimi ir  pavasarį,  rudenį, žiemą praktiškai nepravažiuojami. Vasarą gali visus dantis išbarstyti, kol pasieksi kelionės tikslą.  Valdininkai Vilniuje daug laiko skiria beprasmiams ginčams ir diskusijoms apie pliažus sostinės centre, tačiau ypatingai retai lankosi regionuose.  Ir tai dažniausiai atvyksta į šventes“, - teigia I. Jarmolenka.

Pasak jo, ypatinga problema Lietuvos kaimų gyventojams tapo lauko tualetų problema. Valstybė  nepadeda gyventojams jos spręsti ir šiuolaikiškai sutvarkyti nuotekų sistemas. Vietoj to siunčia į kaimus aplinkos apsaugos inspektorius, kurie masiškai baudžia gyventojus  už lauko tualetus. Kaip žinia, Lietuva nevykdo Europos komisijos nuotekų direktyvos reikalavimų. Dauguma miestelių, kur gyvena daugiau nei tūkstantis žmonių, neturi centralizuotos vandentiekio ir nuotekų sistemos. O ką kalbėti apie nedidelius kaimus.

„Nemokamais koncertais norime padovanoti nedidelių Lietuvos miestelių gyventojams gerų emocijų ir viltį, kad Lietuvos vyriausybė atkreips dėmesį į šalies regionus ir neleis kaimams išnykti“, - sako B. Wilkin-Judickienė ir I. Jarmolenka. Kartu su jais Nemunėlio Radviliškyje pasirodys ir reperis Julian Verdee.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • cha cha

  Nuoroda

  Tuoj ir Funky grupe isnyks is Lietuvos muzikos padanges :)

  Prieš 6 mėnesių
 • Troškūnietis A.

  Nuoroda

  Oi, mums tikrai nereikia tokio lygio kultūrščikų, kokias nori problemas jie tegul sprendžia, tik ne pas mus.

  Prieš 6 mėnesių
 • ili 0v8

  Nuoroda

  FAKE NEWS Jei nori padeti kaimams tai ir kelkis i ji gyventi... O NE REKLAMA SAU DARYKIS ANT SVETIMO SKAUSMO.

  Prieš 6 mėnesių
 • Jau senai reikejo Anyksciu miesteli isteigti gelbejimo sajudi.Visi matom kaip miestelis ir rajonas nyksta.Jeigu ir toliau letai tekesim ........

  Prieš 6 mėnesių
 • nu prie to

  Nuoroda

  ir tu daug prisidejai su savo partija ,jums rupejo tik lovys ,visiems ten seantiems ,juk lazda turi du galus

  Prieš 6 mėnesių
 • L.Al.

  atsakymas į: nu prie to Nuoroda

  Durnas ir nuvalkiotas komentaras. Nieko konkretaus, nieko pagrįsto įrodymais, Runkelių lygio paistalai.

  Prieš 6 mėnesių
 • Leonas Al.

  Nuoroda

  Jau kokius 25 metus matome Lietuvos nykimą: tuštėja miesteliai, kaimai, rajoniniai centrai. Po pirmųjų nepriklausomybės metų sunkumų ir vilčių atėjo nusivylimų metas. Praradome mokyklas, kurių nebereikia, nes nebelieka vaikų, nebereikalingi mokytojai, griūna uždaryti kultūros namai, išeina bankai, įmonės, įstaigos, dingsta darbo vietos o joms iš paskos dingsta ir jaunimas. Kaimuose stovi tuščios niekam nebereikalingos sodybos. Parduodamos, bet jų niekam nebereikia. "Išnyksim kaip dūmas" - rašė Maironis. Tai ir nykstame. Beata ir Igoris juk tiesą sako! O ir ES demografinė statistika nedžiugina.

  Prieš 6 mėnesių