Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

– Tėti, aš daugiau neisiu su tavimi rogutėmis važinėtis…
– Tu mažiau zysk ir davai tempk tik!

Komentaras

balsas:„Mielieji, nepykite ir nesipykite. Bent mažumėle pabūkime šventiškai nusiteikę. Nenorėčiau kad šitokia graži eglė ir visos miesto puošmenos būtų išardytos būtent dabar, kai tiek daug sniego, kai negalime susitikinėti vieni su kitais, kai tikrai belikę mažai džiuginančių dalykų. O čia - tokia daili miesto karalienė. Tegul pabūna. Nepykit. Juk viskas dėl mūsų, anykštėnų."

Skaityti komentarus (2)

Liepos 1 - 2 dienomis, trečiadienį ir  ketvirtadienį, Anykščių rajone nustatyti du koronaviruso atvejai. Pavojinga infekcija usžikrėtė iš Švedijos grįžęs anykštėnas ir Anykščių ligoninės pacientė. Pastarasis susirgimas Anykščių rajono medicinos įstaigose pasėjo nerimą, paaiškėjus, kad koronavirusu užsikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventijos motina dirba Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre.

 Koronavirusą parsivežė iš Švedijos

Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, iš Švedijos grįžęs anykštėnas keltu parplaukė į Latviją, Ventspilį, o iš ten asmeniniu automobiliu parvyko į Anykščių rajoną.
Koronavirusas taip pat nustatytas tuo pačiu keltu iš Švedijos grįžusiam klaipėdiečiui.
Kaip paskelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, abu asmenys dirba toje pačioje įmonėje, nė vienas iš jų simptomų nejaučia.
Šiuo metu vykdoma išsamesnė atvejo analizė.
Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis"Anykštai" sakė, kad koronavirusas nustatytas jaunam anykštėnui, jis saviizoliavosi Anykščiuose, Kęstučio gatvėje, esančiuose namuose.
Iš Švedijos jis grįžo sekmadienį, pirmadienį isšityrė dėl koronaviruso, o trečiadienį vakare gautas atsakymas,. kad tyrimo rezultatai yra teigiami.
Koronavirusu užsikrėtęs anykštėnas tikino, kad su kitais asmenimis jis kontaktų neturėjęs.

Susirgimą nustatė atsitiktinai

Kaip perkūnas iš giedro dangaus ketvirtadienį atskriejo žinia, kad koronavirusas nustatytas Anykščių ligoninės pacientei. Moteriai susirgimas koronavirusu nustatytas atsitiktinai - ji dėl kitų priežaščių kreipėsi į medikus, o mėginiai tyrimams dėl koronaviruso iš jos paiimti tik norint apsidrausti.
Anykščių rajono mero pavaduotojas, rajono Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas D. Žiogelio žiniomis, jauna Anykščių seniūnijos gyventoja nejautė jokių koronaviruso simptomų. D.Žiogelis sakė, kad užsikrėtusioji moteris bus izoliuota Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo bendrabutyje.

Pavojaus ligoninėje nemato

Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius Dalis Vaiginas tikino, kad kornavirusu užsikrėtusi moteris ligoninės personalui ir kitiems pacientams grėsmės esą nesukėlė.
"Ji atėjo pagal nustatytą intervalą, kai leidžiama įeiti į ligoninę.Greta jos nebuvo kitų pacientų.Darbuotoja, kuri teikė paslaugas, pasielgė tikrai atsargiai, paimdama mėginį dėl koronaviruso":, - sakė D.Vaiginas.
Pasiteiravus, ar po kontakto su koronavirusu užsikrėtusia moterimi, ją apžirėjusiai medikei nebuvo privalu izoliuotis, laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas kalbėjo: "Jai leidžiama ir toliau dirbti, kadangi ji dirbo su apsaugos priemonėmis.Buvo atliekama dezinfekcija, vedinamos patalpos. Aišku, medikė šiuo metu stebi savo savijautą."
Laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas tikino, kad daroma viskas, kad ligoninė po šio įvykio netaptų koronaviruso židiniu.
"Tam yra pasirengta.Pacientai į kabinetus patenka nustatytu intervalu, jie užpildo anketas, kad neturėjo komntaktų su užikrėtusiais koronavirusu ir t.t.Darbuotojai elgiasi atsakingai, jei to nebūtų, būtų didelė rizika, kad Anykščių ligoninė taptų koronaviruso židiniu. Tos tvarkos surašytos, jų yra paisoma ir galiu pasidžiaugti, kad  situacija suvaldyta", - tikino laikinasis Anykščių ligoninės direktorius D.Vaiginas.

Neramios dienos Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre

"Anykštos" žiniomis, koronavirusu užikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motina dirba Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre. Šią žinią patvirtino Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jacunskas.
"Taip, tačiau tik tiek informacijos galiu ir patvirtinti dėl asmens duomenų apsaugos", - sakė K.Jacunskas.
Pasiteiravus, ar buvo imtasi kažkokių priemonių, kad koronavirusas neišplistų Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre, K.Jacunskas kalbėjo: "Be abejo. Izoliacija koronavirusu užsikrėtusios Anykščių seniūnijos gyventojos motinai ir vyrui. Šiuo metu nustatinėjami  įstaigoje kontaktai ir asmenys, su kuriais galėjo kontaktuoti minėta darbuotoja.Kalbėjau su darbuotoja,tai ji sakė mažai kontaktų turėjusi su savo dukra, maža tikimybė, kad jai kažkas būtų. Ji pasakojo, kad jos dukra su niekuo nebendravo, niekur išvažiavusi nebuvo, niekas iš pažįstamų iš užsienio nebuvo sugrįžęs."
Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas K.Jacunskas neatmetė, kad Anykščių ligoninės pacientei atliktas koronaviruso testas gali būti ir klaidingas.
"Klaidų visą laiką gali įsivelti", - svarstė K.Jacunskas.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Bus daugiau

  Nuoroda

  Devilstona padarys tai užkrato bus ,lauksim susirgimu ,bent jau vaigino kupolas nestoves tuščias.

  Prieš 6 mėnesių
 • Albinas

  Nuoroda

  Zmones pradejo visiskai nesisaugoti nei gatveje nei parduotuvese. Jauciasi saugiai artimai bendraudami. Ta matau kasdien. Kai ka pabaru. Keista Anyksciai nedidelis miestukas ir stai du atvejai, o Kaune dar nera uzfiksuoto iki siolei nei vieno atvejo. Ir dar -mano vienai labaqi gerai pazistamai poliklinikoje sesele pries koki menesi atlikdama pakartotina skiepijima nuo erk encifalito nedevejo nei kaukes nei pirstiniu, o tai dar tebegaliojo karantinas. Stai ir turim ka turim

  Prieš 6 mėnesių
 • Klausimas

  Nuoroda

  Kodėl neskelbiamas konkursas į ligoninės direktoriaus pareigas? Eina antras mėnuo nuo Vasiliausko išėdimo...

  Prieš 6 mėnesių
 • Tarybos narys

  atsakymas į: Klausimas Nuoroda

  Manau, kad pradžiai reiktų pakeisti Tubio įkištus ligoninės nuostatus. Kodėl mes turime PATYS atsisakyti savo teisių? Suprantu, kad tada Tubis bandė tapti valstiečių partijos kandidatu į mero postą ir todėl sutiko su valdančiųjų valstiečių vyriausybės reikalavimais. Situacija pasikeitė ir galima pataisyti padėtį. Prisiminkime, kad rudenį bus nauja Vyriausybė ir kadencijos pradžioje galės pasinaudoti tubiskiais įstatus ir uždaryti ligoninę.

  Prieš 6 mėnesių
 • Nariui tarybos

  atsakymas į: Tarybos narys Nuoroda

  Bus nauja vyriausybė. Ligoninę uždarys. Tai taisykit padėtį, kol laikas, dešimtmečiais taisote, o rezultatas. Tik nerišlus pezėjimas...Kuris čia toks labai narys? Net du kartus narys.

  Prieš 6 mėnesių
 • Tarybos narys

  atsakymas į: Klausimas Nuoroda

  Manau, kad pradžiai reiktų pakeisti Tubio įkištus ligoninės nuostatus. Kodėl mes turime PATYS atsisakyti savo teisių? Suprantu, kad tada Tubis bandė tapti valstiečių partijos kandidatu į mero postą ir todėl sutiko su valdančiųjų valstiečių vyriausybės reikalavimais. Situacija pasikeitė ir galima pataisyti padėtį. Prisiminkime, kad rudenį bus nauja Vyriausybė ir kadencijos pradžioje galės pasinaudoti tubiskiais įstatus ir uždaryti ligoninę.

  Prieš 6 mėnesių
 • 123

  Nuoroda

  Lietuva... Prisiskaitot, delfio, 15.lt ir dar visokių portalų ir rašot nesąmones!!! Šie portalai yra nepatikimi, nes už pateikta informacija neneša jokios atsakomybės nei turtinės, nei teisinės, tad jie yra pletku lygio!!!

  Prieš 6 mėnesių
 • Tik nereikia

  atsakymas į: 123 Nuoroda

  Nusišneki. Tie portalai neša visas įmanomas atsakomybės. Visokie ruskiams propaguoti skirti Būkim vieningi, mininfo, Maksimilijonas debilauskas ir pn. neneša

  Prieš 6 mėnesių
 • Neikit ten, kol bus melas

  Nuoroda

  Neslėpti reikia, o tvarkyti, tai, kas buvo. Nereikia vaidinti, kad viskas gerai ligoninėje. nereikia žmonių į pavojų statyti. Blogai ligoninėje.

  Prieš 6 mėnesių
 • na ir...

  Nuoroda

  prie kurio ligonines vadovo susirgo ligonines pacientė? agi ne prie Vasiliausko..tai kuris geriau tvarkėsi.?

  Prieš 6 mėnesių
Įkelti daugiau