Ar jau nusprendėt kaip balsuosite Seimo rinkimuose?

Dienos anekdotas

Restorane:
- Sakykite, o kaip jūs ruošiate viščiukus?
- Paprastai, sakome jiems: "Dabar mirsite"...

Komentaras

Piatra:„Galetu rodyt mumy, stovinčius Darbą Biržej. Pvz. va Piatra - mokantis tų i tų. I paroda mana atvaizdu keip aš dirbu kų nors. A vdrug aidamus koks darbdavys staiga susidamės manimi i duos darba. Tadu butu PLANAS B."

Komentuoti

,,Dovanotam arkliui į dantis nežiūri“- ko gero, šis posakis geriausiai atspindi liepos mėnesio Anykščių rajono tarybos posėdį, kuriame anykštėnų išrinktieji priėmė verslininko Valdo Trinkūno dovaną - tris žemės sklypus. Toks Anykščių rajono tarybos sprendimas paskatino pasidomėti posakio kilme.

,,Posakis buvo vartojamas dar tada, kai žmonės pirkdavo arklius. Dažnai viduramžiais, Lietuvos didžiosios kunigaikštytės laikais, arklių dokumentaciją pildydavo tik dvaruose. Paprastai arkliai jokių dokumentų neturėjo, tad norint sužinoti, kiek arkliui metų, reikia pažiūrėti į dantis - tada viskas aišku pasidaro“, - taip yra išaiškinęs Arklio muziejaus darbuotojas Egidijus Musteikis.

 

Nežinau, kaip šiandien būtų pasielgusi Anykščių rajono taryba, jei Anykščių rajono savivaldybei kažkas būtų nusprendęs padovanoti arklį, tačiau į jo dantis anykštėnų išrinktiesiems pažvelgti tikrai būtų kilę problemų - iki šiol Tarybos posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu. Bet, regis, čia ne esminis dalykas. Kur kas svarbiau, kas tą arklį dovanoja...

Tikėtina, kad Anykščių rajono tarybos nariai lygiai taip pat nebraidė po verslininko V.Trinkūno dovanojamus sklypus. Pakako atsiversti sprendimo projektą, pamatyti dovanotojo pavardę bei lakoniškus argumentus, kodėl Anykščių rajono savivaldybei būtina perimti žemės sklypus, kurie yra Skardžio, Šepetiškių ir Sodų gatvių tęsiniai.

,,Perėmus sprendimo projekte išvardytus žemės sklypus, būtų išspręsta privažiavimo kelių priežiūros, aptarnaujančio ir specialaus transporto apsisukimų (greitosios pagalbos, gaisrinių automobilių) infrastruktūra, taip pat tai padėtų išspręsti miesto inžinerinių komunikacijų (vandens, nuotekų, lietaus nuotekų ir kitų tinklų) įrengimo ir po to apsaugos zonų nustatymo problemas“, - rašoma sprendimo projekte.

Priimant kiekvieną sprendimą, Anykščių rajono tarybai taip pat visada nurodomos teigiamos ir neigiamos sprendimo pasekmės.

,,Teigiama pasekmė – Anykščių rajono savivaldybė nuosavybėn įsigyja turtą. Neigiama pasekmė – nėra“, - buvo nurodyta sprendimo projekte.

Visas tekstas - šeštadienio "Anykštoje". Portale anyksta.lt visas tekstas spausdinamas nebus. 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Bubnys

  Nuoroda

  Iš kur šitas musulmonas su barzda

  Prieš mėnesį
 • Angele pragaro merga

  Nuoroda

  Mano putkos plaukai tokie pat ryži kaip jo barzda ! Galėtume abu būti draugai ?

  Prieš mėnesį
 • As

  Nuoroda

  Velnio akmuo pristato Atlikėjas RoZa

  Prieš mėnesį
 • Nu ta Rusiška šypsena.... :-)

  Nuoroda

  Uždėjus akinius nuo saulės - utėlės iš barzdos pabėgusios pasikartu.... ?

  Prieš mėnesį
 • Alchaša

  Nuoroda

  Chronius

  Prieš mėnesį
 • Lll

  atsakymas į: Alchaša Nuoroda

  Negrazu kaip.

  Prieš mėnesį
 • Siaubas

  Nuoroda

  20 bilietų "dovanota" savivaldybes klerkams dalyvauti "Velnio koncerte".. :-)

  Prieš mėnesį
 • Info

  atsakymas į: Siaubas Nuoroda

  Ne visai taip. Bilietai skirt rėmėjui- Anykščių savivaldybės administracijai. Kaip gautą dovanų turtą panaudoti spręndžia savivaldybės Taryba, o savivaldybės administracija ir meras teikia sprendimo projektą Tarybai patvirtinti. Taigi dovana gali būti visai ne " klerkams" perduota, o savivaldybės partneriams, ar verslininkams nepamirštantiems skirti savivaldybei dovanų ar paramos , taip pat garbės piliečiams, prezidentams ir kitiems garbingiems rajono svečiams. Trumpai tariant reprezentacijai :)

  Prieš mėnesį
 • Palaukim

  Nuoroda

  Trinkūno nykščiai šlovina Tubį. Po to kai Tubis ir liberalai nepritarė dovanos imimui ar pasikeis nykščių saldus šlovinimas?

  Prieš mėnesį
 • Svedasu Jadze

  atsakymas į: Palaukim Nuoroda

  Kų gi laukdami išperėsta? Jeigu gavat darmavai žemės, tai kvieskit savą sąrašinį Kazį iš KIK -sudrapavas su bendroves traktorium dykai, nu tas didelio ūkio savininką jaunas diektorius gal mėšlo iš jaučių fermos skirs davanų. Aš jum iš gyvenimą patirtes sakau- suarkit ir pasėkit iš rūdenio, dykos žemės nelaikykit, o tai žemėtvarkas tikrintajai parašys- aplaista žemę, bus brūngūs mokesčiai.
  A , kai jau kam kelioką į to verslininko sklipį statomus namus priraiks, tai galas ir susmokėt už tai kad žvyro atvežta. Arba galėsta pasiūlyt mainyt vietam su tuo kur link piliakalnio nuklotas pa kairei važiuojant unt Svedasų pusį, a mero kambainioras del jo nežiną kų raiks daryt. Guli nenaudojamas ir dar dalį valstiečio žemės užima. Patariu mainykit. Pas mumis na seną sako:- mainas, monas- kas apgauna tas ir ponas. Ane teip, brungieji ponai, mūsų valdovai išrinktieji?!

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau