Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Ateina lankytojas pas psichoterapeutą. Tas klausia:
- Kaip reikalai?
- Gerai.
- Tai ko atėjot?

Komentaras

Rubikių Branys:„Kelio danga atkarpoje Anykščiai-Keblonys nesiekia net 4 metrų. Prasilenkiant reikia dviem ratais važiuoti žvyru, o paskui užšokti ant asfalto dangos - kuris aukščio apie 10 cm....Padangų papjausto žmogeliai neblogai ...Vos bobos nepartrenkiau keliu einančios.."

Skaityti komentarus (3)

Vyriausybė siūlo, kad minimali mėnesio alga „ant popieriaus“ kitąmet augtų nuo 607 iki 642 eurų, o vaiko pinigai – nuo 60 iki 70 eurų.

 Tokie skaičiai numatyti finansų ministro Vilniaus Šapokos Vyriausybei trečiadienį pateiktame 2021 metų valstybės biudžeto projekte.

Vaiko pinigai neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams turėtų didėti nuo 100 iki 110 eurų.

Ministrų kabinetas pritarė minimalios algos didinimui 35-ais eurais, bet premjeras Saulius Skvernelis užsiminė, kad naujoji valdžia dar turės galimybę peržiūrėti šį sprendimą, jei pasikeis ūkio augimo prognozės.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis Vyriausybės posėdyje prašė atidėti sprendimą dėl minimalios algos, atsižvelgiant į didelį neapibrėžtumą.

„Suprantu, kad esate pora minučių iki sprendimo, kuris turi pakankamai didelį emocinį užtaisą, norėčiau apeliuoti į jūsų išmintį, o ne spaudimą, kurį daro mitinguojantys su vėliavomis ir būgnais. Girdėjome finansų ministro pristatymą, kuriame jis minėjo, kad neapibrėžtumas didėja“, – sakė A. Romanovskis.

Tačiau premjeras pabrėžė, kad pagal įstatymą privaloma projektą dėl minimalios mėnesio algos pateikti kartu su biudžetu.

„Pagal įstatymus negalima teikti valstybės biudžeto lydinčiųjų teisės aktų neišsprendę šito klausimo, tai yra teisės norma, kurią reikėtų žinoti. Labai gaila, kad jums nepavyko susitarti Trišalės tarybos posėdyje. Tikrai tenka tik apgailestauti, bet nieko nepadarysi“, – sakė premjeras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teigimu, projekte numatyta, kad jei Finansų ministerijos ekonominės prognozės gruodį bus prastesnės nei rudenį, tuomet Trišalė taryba iki gruodžio 11 dienos turėtų pateikti naują rekomendaciją dėl minimalios algos .

Anot jo, iš naujo MMA būtų svarstoma, jei numatomas 2021 metų nedarbo lygis būtų didesnis nei 8,5 proc., o vidutinio darbo užmokesčio augimas – mažesnis nei 2 proc.

„Jei yra ženkliai neigiamesnės prognozės nei rugsėjį, kad Trišalė taryba turėtų galimybę siūlyti Vyriausybei persvarstyti šitą dydį, tokiu būdu uždedant tam tikrą saugiklį tokioje neapibrėžtoje situacijoje“, – sakė L. Kukuraitis.

Ministro teigimu, MMA padidinimas palies apie 130 tūkst. darbuotojų. Biudžetinėse įstaigose tokių darbuotojų yra apie 20 tūkstančių.

Anot V. Šapokos, vidutinė senatvės pensija kitąmet turėtų augti maždaug septyniais procentais – nuo 377 iki 404 eurų, o su būtinuoju stažu – nuo 399 iki 429 eurų.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Faktas

  Nuoroda

  Taip valdžia planuoja surinkti daugiau pinigų į biudžetą per atskaičiuojamą pajamų mokestį, SODRĄ ir aišku dėl padidėjusių algų, pakeltų kainų ir PVM, kuris Lietuvoje 21% virš prekių ar paslaugų kainos, kuri apskaičiuojama įskaitant ir darbo užmokesčio kaštus....
  Taigi kainos augs kaip tešla ant mielių!

  Prieš 9 mėnesių
 • "Atiduokime krepšininkui sporto salę"

  Nuoroda

  , o Seimo salę palikime stipriems politikams.
  Kada jūs suprasite, kad Seimas ne krepšinio aikštelė ?

  Prieš 9 mėnesių
 • kas gaunasi

  Nuoroda

  kodėl pensijos nepaminėtos. .Ar Anykščiuose tokie žmonės negyvena? Respubllikinėje spaudoje tai minimi.

  Prieš 9 mėnesių
 • Tik

  Nuoroda

  Ne konservai, iškart paskelbs krizė ir įpatingają padėti kuria valdys kaip ir lukašenkos režymas dėl covid

  Prieš 9 mėnesių
 • o kodel

  Nuoroda

  nera ,kad grazins apvogtiems pensininkamir ne tik jiems pavogtu penciju ismokas,kurie dar iki siol apvoginejami susidaro nuomone LIETUVOJE apvogti ir negrazinti darosi normalu

  Prieš 9 mėnesių
 • kas čia per darinys ?

  Nuoroda

  Vilniaus Špokos Vyriausybė ?

  Prieš 9 mėnesių
 • Jūza fon Krakatūza

  Nuoroda

  Tačiau taip bus, jei Vyriausybę formuos Valstiečiai o ne konservai, kurie karpė ir pensijas, ir pašalpas, ir atlyginimus. Nepyk Sergiejau Jovaiša, bet aš balsuosiu už Tomą Tomiliną. Ne iš "meilės"! Iš reikalo ir ekonominės naudos!!!

  Prieš 9 mėnesių
 • Jūzė of Tūzė

  atsakymas į: Jūza fon Krakatūza Nuoroda

  Brangus Jūza, kad išmokt algą nuo poierinės sumos :642 Eur. dardaviui kainuoja:
  653.36 €
  REIKIA SUMOKĖTI
  Valstybinei mokesčių inspekcijai 49.73 €
  Sodrai 155.81 €
  Darbuotojui 447.82 €

  Dabar minimali alga 607.
  į rankas gauni 429,02.
  Darbdavii kainoja:617.74 €
  - ne iš balos pasememi 36,eurai į darbdavio sąskaitą. Tu turėsi juos uždirbti, mažiau rūkydamas ir tik nepinus 19 eur gaudamas daugiau į rankas.
  tai yra 0,85 ct į diną. O dėl to kainos tai pakil visur!
  Taigi nepainiok fonetikos su aritmetika!!!

  Prieš 9 mėnesių
 • Jūzei

  atsakymas į: Jūzė of Tūzė Nuoroda

  Nedemonstruok neišmanymo!

  Prieš 9 mėnesių