Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Parduotuvėje:
– Kokia čia dešra „Paršelio džiaugsmas“?
– Labai gera kalakutienos dešra! – atsako pardavėjas.
– Tai kodėl toks pavadinimas?
– Todėl, kad paršelis džiaugėsi, jog ne jį papjovė.

Komentaras

M.Fergizienė:„Covid 19 nepikta liga, tik labai gyventojai įbauginti. Serga tūkstančiai, o miršta mažai. Anykščiuose per 2020 m. mirė 543 asmenys, iš jų nuo Corona -19 tik 12, tai yra vienas per mėnesį. Palyginimui reikia pažymėti, kad per 2020 m gimė 123 būsimi rajono gyventojai."

Skaityti komentarus (2)

Žiūrovų pamėgtas „Sporto kino festivalis“ grįžta į ekranus. Gruodžio 10-16 dienomis kino mėgėjai įkvepiančius, o kartais ir sukrečiančius filmus galės stebėti nemokamai ir saugiai – neišėję iš namų.


„Išgyvename sudėtingą laikmetį, todėl šiais metais festivalio tikslas – įkvėpti, praskaidrinti nuotaiką ir supažindinti su unikaliais sporto herojais bei jų istorijomis. Norime, kad šią galimybę turėtų visi Lietuvos gyventojai – nuo mažųjų, iki senjorų – todėl visi filmai su lietuviškais titrais bus rodomi nemokamai.
Esu tikra, kad šie filmai padės pamatyti kitą sporto pusę – kai pergalės matuojamos ne medaliais, o užsispyrimas ir sunkus darbas aikštėje keičia istoriją“, – sakė olimpinė čempionė, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
2020 metų festivalio programos filmai ir įkvepia, ir sukrečia. Dvylika dokumentinių ir viena vaidybinė juostos per sportą ir asmenines istorijas kalba apie lyčių lygybės, klimato kaitos, vaikų fizinio aktyvumo, pabėgėlių, pagyvenusių žmonių integracijos ir kitus socialinius iššūkius.
Visą festivalio programą rasite LTOK.lt. Filmus gruodžio 10-16 dienomis žiūrėkite kinofondas.lt. „Sporto kino festivalio“ Facebook platformoje vyks diskusijos apie filmus ir jų gvildenamą problematiką, nuotoliniu būdu bus bendraujama su režisieriais, filmų herojais, specialistais.
Filmas „Bėgikas“ (angl. „Runner“) pasakoja apie pabėgėlį iš Pietų Sudano Guorą Marialį, gavusį prieglobstį JAV ir tapusį pirmuoju Pietų Sudano olimpiečiu. Filmas atskleidžia sudėtingą, bet pergalingą G. Marialio virsmą: nuo pabėgėlio iki visame pasaulyje žinomo ilgų distancijų bėgiko.
„Sporto kino festivalio“ žiūrovai išvys ir lietuvių režisieriaus Mintauto Grigo trumpametražį filmą „118 pėdų laisvės“ („118ft of Freedom“). Filmas pasakoja apie jėgos aitvarų entuziasčių komandą ir jų kelionę 118 pėdų ilgio burlaiviu į vieną įspūdingiausių jėgos aitvarų vietų pasaulyje. Ši juosta ne tik padovanoja įspūdingus vandenyno vaizdus, bet ir įkvepia moteris siekti savo tikslų.
Lyčių lygybės tema jautriai paliečiama ir juostoje „Už laisvę bėgti“ („Free to Run“). Šiandien, kai Vilniaus senamiestyje, Alpių kalnuose ar Niujorko parke vis pralekia atletiški bėgimo entuziastai, sunku suvokti, kad dar prieš 50 metų šis sportas buvo laikomas pavojingu sveikatai. Ypač moterims. Joms buvo uždrausta dalyvauti viešuose maratonuose net iki 1960 metų.
Įspūdingi kalnų vaizdai užburs stebint filmą „Prieglobstis“ („Shelter“). Filme atskleidžiama penkių keliautojų istorija. Jų aistra: įspūdingiausios pasaulio viršukalnės ir laisvė šliuožti vienumoje, toli nuo būrio žmonių ir populiariausių slidinėjimo kurortų. Šį kartą jie nutarė pakeisti įpročius ir sumažinti savo sukuriamos anglies dioksido taršos kiekį bei ieškoti būdų atkreipti dėmesį į klimato kaitą.
Vaidybinė-dokumentinė juosta „(Ne)bėgiok“ („No Running“) kvestionuoja fizinį aktyvumą mokyklose ir ieško atsakymų į šiuos klausimus: kaip patys vaikai vertina fizinio ugdymo pamokas, ar švietimo sistema gali padėti vaikams susivokti, kaip veikia jų kūnas bei kodėl fizinis pasyvumas vadinamas šių dienų vėžiu.
Festivalį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas bendradarbiaudamas su JAV ambasada Vilniuje kartu su Amerikos kino diplomatijos programa „American Film Showcase“ ir Pietų Kalifornijos universiteto Kinematografijos fakultetu (USC School of Cinematic Arts), Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Vilniaus universitetu, Olimpiniu kanalu (Olympic Channel), Lietuvos kino fondu.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta