Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

V. STANKEVIČIENĖ - 6.2%
V. KVASAUSKIENĖ - 1.4%
L. JACUNSKIENĖ - 6.5%
E. ŠALTENĖ - 1.1%
L. RAGAUSKIENĖ - 15.9%
G. JANULIENĖ - 1.1%
B. PRANSKŪNIENĖ - 0.4%
A. VALAITIENĖ - 2.5%
R. JANKIENĖ - 9.1%
K. LIUTKIENĖ - 9.8%
L. SLAPŠIENĖ - 7.2%
R. BURNEIKIENĖ - 4%
R. VIRŠYLIENĖ - 5.1%
A. BARTULIENĖ - 10.1%
J. ABRAŠKEVIČIENĖ - 3.3%
R.SRAZDIENĖ - 5.8%
R. PACIŪNIENĖ - 8.3%
R. BAGOČIŪNIENĖ - 1.8%

Viso balsų: 276
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 21, 2021

Dienos anekdotas

- Каip planuoji praleisti vasarą?
- Birželį ir liepą būsiu namuose, o rugpjūtį jau reikės aplankyti parduotuvę...

Komentaras

Leonas Alesionka - apie galimybių pasą:„Vertinu gerai. Ypač tada, kai skiepai bus laisvai prieinami ir tereikės tik noro pasiskiepyti. Kitos pasaulio šalys ruošiasi eiti būtent šiuo keliu. Persirgęs ir paskiepytas yra nepavojingas nei sau, nei šeimai, nei visuomenei."

Skaityti komentarus (7)

Specialistai ragina visus žmones, kuriems reikalinga medicinos pagalba, nesibaiminti ir kreiptis į gydymo įstaigas. Tiek ambulatorinės, tiek stacionarinės paslaugos, kurių mastai karantino metu iš tiesų gerokai sumenko, pastaruoju metu, Lietuvoje mažėjant sergančiųjų COVID-19 liga, iš lėto grįžta į įprastas vėžes.


Ligonių kasų turima statistika atskleidžia gana niūrų karantino laikotarpio sveikatos paslaugų prieinamumo vaizdą. Tai lėmė ne tik koronaviruso plitimo mastai, bet ir gyventojų vengimas lankytis gydymo įstaigose, klaidingas įsitikinimas, kad medicinos pagalba šiuo metu sunkiai prieinama. „Sveikatos paslaugos medicinos įstaigose nebuvo ir nėra sustabdytos. Dėl suprantamų priežasčių jų mastai buvo sumažėję, tačiau pastaruoju metu situacija keičiasi. Tad pacientai gali drąsiai skambinti į gydymo įstaigas, registruotis, konsultuotis“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Pasak ministro, pagerinti pacientų patekimą pas gydytojus turėtų vis didesnį pagreitį įgaunanti Išankstinė pacientų registracijos sistema (IPR IS). Šiuo metu prie jos prisijungusios apie 200 asmens sveikatos priežiūros įstaigų.
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vadovo Gintaro Kacevičiaus teigimu, ligonių kasų duomenys rodo, kad spalio-gruodžio mėnesiais pacientų apsilankymas pas šeimos gydytojus buvo gana stabilus, tačiau keitėsi vizitų struktūra. „Tolygiai mažėjo kontaktinių ir atitinkamai didėjo nuotolinių apsilankymų dalis, kuri gruodžio mėnesį sudarė beveik 60 procentų“, – sako G. Kacevičius.
Pasak jo, tai kelia tam tikrą nerimą, nes, kaip pastebi patys medikai, skubios pagalbos ar į specialistus pavėluotai besikreipiantys pacientai būna sunkesnės būklės. Iš dalies tai galima būtų aiškinti tuo, kad karantino metu žmonės vengia kreiptis į savo šeimos gydytojus, taip pat sumažėjusiu kontaktinių apsilankymu skaičiumi.
„Sutikime, kad nuotolinės konsultacijos metu gydytojai ne visada gali išsamiai įvertinti pacientų būklę ir atlikti jiems reikalingų tyrimų. Dėl šios priežasties numatoma stebėti tam tikrus šeimos gydytojo darbo rodiklius, t. y. – pacientų apsilankymų skaičių 1000 prirašytų pirminės sveikatos priežiūros centre gyventojų bei kokią apsilankymų dalį sudaro būtent kontaktiniai – ne nuotoliniai apsilankymai“, – sako G. Kacevičius.
Ligonių kasos dar kartą atkreipia dėmesį, kad šiuo metu gydymo įstaigose teikiamos visos sveikatos paslaugos – tiek kontaktiniu, tiek ir nuotoliniu būdu. Sveikatos priežiūros specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, priima sprendimą dėl paslaugų teikimo būdo, labiausiai atitinkančio paciento interesus.
Gydymo įstaigos deda dideles pastangas, kad pacientui būtų teikiamos saugios paslaugos: personalas (didžioji dalis) paskiepytas nuo koronavirusinės infekcijos, dirba su reikalingomis asmens apsaugos priemonėmis laikantis visų epidemiologinių rekomendacijų. Specialistų vertinimu, rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnu atveju yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronavirusine infekcija.
Ligonių kasų duomenimis, 2020-ųjų gruodį buvo fiksuota 155 tūkst. apsilankymų pas šeimos gydytoją (iš jų 58, 5 proc. buvo nuotoliniai), lapkritį – 144 tūkst. (46,5 proc. nuotoliniai), spalį – 155 tūkst. (31,7 proc. nuotoliniai). Gruodį buvo suteikta 430 tūkst. gydytojų specialistų konsultacijų (3,2 proc. buvo nuotolinės), lapkritį – 516 tūkst. (2,1 proc. nuotolinių), spalį – 638 tūkst. (nuotolinių – 1,4 proc.).
Per minėtą laikotarpį mažėjo ir stacionarinių paslaugų, vis dėlto gruodį tas mažėjimas gerokai sulėtėjo.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • senjorei

  Nuoroda

  tai , kad taip buvo ir prie valstiečių .

  Prieš 2 mėnesių
 • senjorė

  Nuoroda

  nesustabdytos, bet neprieinamos, registruoja vos kelis per dieną, kaimuose beveik nevažuoja autobusai, o lengvosios neįleidžiamos įvažuoti ir neaiškinkit, kad normalu . Čia konservatorių dar vienas pasišaipymas iš prastų žmogelių

  Prieš 2 mėnesių
 • Na tai

  Nuoroda

  Gydytojai kontaktiniu būdu nepriima ir nereikia nesąmoniu skleist tik nuotolinis išrašo vaistus dar ir gydykis o jie užsidare sėdi. Prašyta buvo kad priimtu sakė ne tik nuotolinis todėl nereik meluot ir sakyt kokie mes geri taigi priimam tik žmonės neina . NEMELUOKIT .

  Prieš 2 mėnesių
 • Neleidžia

  Nuoroda

  Net prie durų poliklinikos prieiti kam man toks gydimas per telefoną, tai savigyda o ne gydimas, o dulkis asilas ia jis žyno

  Prieš 2 mėnesių
 • galJonas

  Nuoroda

  Baimė kreiptis pas medikus išliks ilgam. Ypač kai netenki savo artimojo kuris apkrečiamas Covidu ligoninėje ir išgirsti pasiteisinimą - "apsikrėsti Covid galima ir gatvėje".

  Prieš 2 mėnesių
 • tyciojasi

  Nuoroda

  tiesa Ona sako

  Prieš 2 mėnesių
 • ona

  Nuoroda

  Pas seimos gydytoja galima patekti tik nuotoliniu budu registravaus ir tik nuotolinis tai koks cia gydymas kai nemato ir nepaklauso zmogaus nesuprantamas dalykas kai pats turi nustatyti lyga

  Prieš 2 mėnesių