Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

V. STANKEVIČIENĖ - 6.2%
V. KVASAUSKIENĖ - 1.4%
L. JACUNSKIENĖ - 6.5%
E. ŠALTENĖ - 1.1%
L. RAGAUSKIENĖ - 15.9%
G. JANULIENĖ - 1.1%
B. PRANSKŪNIENĖ - 0.4%
A. VALAITIENĖ - 2.5%
R. JANKIENĖ - 9.1%
K. LIUTKIENĖ - 9.8%
L. SLAPŠIENĖ - 7.2%
R. BURNEIKIENĖ - 4%
R. VIRŠYLIENĖ - 5.1%
A. BARTULIENĖ - 10.1%
J. ABRAŠKEVIČIENĖ - 3.3%
R.SRAZDIENĖ - 5.8%
R. PACIŪNIENĖ - 8.3%
R. BAGOČIŪNIENĖ - 1.8%

Viso balsų: 276
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 21, 2021

Dienos anekdotas

Nuostabus laikas! Per pastarąją parą, pirmą kartą (!) istorijoje į greitąją pagalbą nesikreipė nei vienas ligonis dėl vidurių infekcijos! O juk tik pradėjome plauti rankas...

Komentaras

Ungele:„Jeigu pilvu suks reiškia Kavarcka virusus koks gali būt.Visam pasauly isgarsesma ,a turistų a turistų tada.Pinigus giminių UAB siupeliais kabins"

Komentuoti

Naujas prieskonių indelis gali tapti vienu paprasčiausiu būdu nuo įgrisusios darganos pasprukti į saulėtus kraštus.

Žiupsnelis ciberžolės patiekalui suteiks šildančio aromato bei apetito žadinančios skaisčiai geltonos spalvos. Verta žinoti ir tai, kad tūkstančius metų šis prieskonis buvo naudojamas sveikatos stiprinimui, todėl yra ir puikus maisto papildas. Jis teigiamai veikia virškinimo sistemą, turi priešuždegiminių savybių bei padeda palaikyti stipraus imuniteto funkciją. Tai dar viena puiki priežastis susipažinti su bene pačiu populiariausiu Indijos prieskoniu, kuris yra vertas pagarbios vietos tiek prieskonių, tiek maisto papildų lentynėlėse.

 

Imbierinių šeimai priklausantis daugiametis ciberžolės augalas (lot. curcuma longa, angl. turmeric) savo išvaizda primena įprastus plačialapius. Indijoje ciberžolė labai plačiai ir įvairiai naudojama jau nuo priešistorinių laikų. Iš šio augalo šaknies ruošiamais milteliais gardinamas maistas, stiprinama sveikata, gydomos žaizdos, jais net dažoma oda, audiniai, maistas bei kosmetikos priemonės. Iš specialiu metodu apdorotos šaknies išgaunamas ir geltonasis pigmentas kurkuminas. Ši veiklioji medžiaga taip pat naudojama ir kaip maisto papildas.

Savaime suprantama, kad viena svarbiausių ciberžolės prieskonių populiarumo priežasčių yra jų universalumas. Šildančio, salsvai kartoko skonio ciberžolės milteliai tinka gardinti tiek mėsos, tiek vegetariškus patiekalus. Jie yra tiesiog nepakeičiami ruošiant indiškos virtuvės patiekalus, tačiau lygiai taip pat puikiai tiks paįvairinti mėgstamų sriubų, troškinių ar padažų skonį. Smagia permaina taps ir apetitą žadinanti geltona patiekalų spalva. Beje, būtent dėl malonios spalvos ciberžolės galima berti ir į kepinių tešlą.

Eksperimentuodami virtuvėje nepamirškite ir indiškojo prieskonių karaliaus – kario. Sakoma, kad šis prieskonių mišinys turi tiek skirtingų versijų, kiek Indijoje yra šeimininkių. Nepriklausomai nuo sudėtinių dalių sąrašo ilgio ar skirtingų ingredientų proporcijų, svarbiausia ir nesikeičianti kario sudėtinė dalis yra ciberžolė. Jau paruoštų kario prieskonių pasirinkimas gana platus ir parduotuvių lentynose – galite rinktis nuo itin aštraus iki švelnaus skonio. Kario milteliai puikiai tinka įvairiems troškiniams, mėsos patiekalams bei ryžiams gardinti.

Sumanę išbandyti naujus skonius, verčiau rinkitės aukštos kokybės produktus, nes pigiai ir netinkamai apdorotų ciberžolės ir kario prieskonių skonis gali pasirodyti nepriimtinas. Neapsiriksite pirmai pažinčiai pasirinkę sertifikuotuose ekologiniuose ūkiuose užaugintos ciberžolės miltelius. Taip auginama ciberžolė nelaistoma ir nepurškiama chemikalais, todėl išsaugomos geriausios jos aromatinės ir maistinės savybės. Ieškantys mėgstamo kario taip pat turėtų pirmenybę teikti ekologiškam prieskonių mišiniui. Mėgstantiems eksperimentuoti virtuvėje pravers ir ekologiška ciberžolės šaknis, pripildanti virtuvę sodraus rytietiško aromato.

Ciberžolės, kaip maisto papildo, stažas taip pat siekia ne vieną tūkstantį metų. Šiuolaikinis mokslas patvirtina, kad gydančio augalo reputacija nėra atsitiktinumas. Ciberžolės maisto papildus rekomenduojama vartoti siekiant sureguliuoti virškinimo sistemos veiklą, palaikyti sąnarių ir kaulų bei nervų sistemos funkciją, sustiprinti imuninę sistemą. Naujausių tyrimų duomenys patvirtina, kad ciberžolės vartojimas gali teigiamai veikti ir normalizuoti širdies bei kraujagyslių veiklą. Organizmas lengviau įsisavins ciberžolės milteliuose esančias veikliąsias medžiagas, jei juos vartosite kartu su naudingaisiais riebalais bei juodaisiais pipirais.

Ciberžolėje esanti kurkumino medžiaga pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, o vartojama ilgesnį laiką gali sumažinti ir lėtinį skausmą. Ciberžolės milteliuose kurkuminas sudaro vos keletą jų masės procentų, todėl siekiant ženklesnio poveikio reikėtų gausiai vartoti ciberžolės miltelių arba rinktis koncentruotus maisto papildus. Ciberžolės ar kurkumino kapsulės – puikus pasirinkimas, kuomet pabosta specifinis šio prieskoninio augalo skonis. Atminkite, kad pirmenybę teikdami ekologiškiems ciberžolės papildams be dirbtinių kvapiųjų medžiagų, dažiklių ar kitų nereikalingų priedų niekada neapsiriksite.

Jei ryžotės bent trumpam ištrūkti iš darganotos mūsų padangės ir pasijusti lyg atostogaudami saulės nutviekstuose egzotiškuose kraštuose – užsukite į Livin.lt. Čia atostogų kelialapių gal ir nerasite, tačiau greitai ir patogiai galėsite įsigyti ekologiškos ciberžolės šaknies, miltelių bei kitų egzotiškų prieskonių, kurie nukels tiesiai į saulėtuosius rytus. Pirkinių krepšelį taip pat verta papildyti ir ekologiškų ciberžolės ar kurkumino maisto papildais, kurie padės išsaugoti gerą savijautą ir stiprią sveikatą.

Užsak.Nr. 151