Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)

Kunigas Algirdas Toliatas savo feisbuko puslapyje ištrynęs komentaro dalį, kviečiantį pagalvoti prieš pasirašant Stambulo konvenciją, turbūt pasijuto peržengęs raudoną liniją.

Tai  parodė , kad atėjo laikas atverti Overtono langą.   
Kas tas Overtono langas? Prieš keletą metų žuvęs JAV sociologas Džozefas Overtonas aprašė metodą, kaip nepopuliarias, doroviškai nepriimtinas idėjas galima paversti skatintinomis, remiamomis ir įtvirtinamomis įstatymu. Šia technologija mielai naudojasi politikai ir propagandistai. O jei neparanku – vadina juodosiomis technologijomis.
Naudojant Overtono lango principą galima pakeisti požiūrį ne tik į baisųjį Lietuvos priešą Filipą Kirkorovą, bet ir priimtinu dalyku paversti, pavyzdžiui,…kad ir kraujomaišą. Žinoma, kad incestas skatina ne tik apsigimimus, bet stiprina ir prigimtines žmogaus savybes. Todėl tikėtina, kad iš mokančių piešti brolio ir sesers santuokos gali gimti naujasis Leonardas.
Iš pradžių reikia panaikinti tokios temos svartymo tabu. Pirmasis Overtono langas - ,,Nuo neįmanomo iki radikalaus“: apie incestą pradeda diskutuoti mokslininkai. Neutraliai ir nešališkai. Juk pažinimui mokslo tikslais tabu neegzistuoja. Neįmanoma tema po viešų mokslinių diskusijų ir konferencijų išlieka radikali, tačiau patraukia visuomenės dėmesį kaip dalykas, apie kurį diskutuoti padorioje draugijoje nėra nepadoru. Antrasis langas - ,,Nuo radikalaus iki priimtino“. Į areną išleidžiami buliai, kurie erzina visuomenę savo radikalia pozicija ir tuomet kaip kompromisas suformuojamas nuosaikiųjų arba ,,sveiko proto“ skluoksnis. Incestas - vis dar dorovinis tabu, tačiau jo pavadinimas pakeičiamas eufemizmu – sakykim, ,,meile tarp giminaičių“. O tai jau  nesukelia atmetimo reakcijos ir net skatina užuojautą - argi jie kalti, kad myli?  Trečiasis langas - ,,Nuo priimtino iki protingo“. Pateikiami moksliniai įrodymai. Štai Egipto faraonai į žmonas ėmė savo dukteris - o  buvo sukurta neprilygstama civilizacija: piramides be kranų pastatė! Paradigma vis labiau keičiasi – kraujomaiša buvo nuo seno! Ir ką? Žemė sugriuvo? Langas prasiveria. Įsitvirtina norma - ,, Nuo protingo iki populiaraus“. Tuomet įsijungia autoritetai. Kokie nors influenceriai, kurie sako, kad tai kaip tik yra labai „cool“. Ne tik monarchai yra artimi giminės, bet ir Kiškė gyvena su tikru pusbroliu Kiškiu. Laaaabai laimingi. Bruzdantys užtyla. Kas nori lįsti po  autoritetų volu?! O tada jau švenčiama pergalė. Langas atsiverai iki galo. Įgyvendinamas principas - ,,Nuo populiaraus prie politinio“. Reiškinys tampa politiškai svarbus. Nepritarimas jau vertinamas kaip žmogaus teisių pažeidimas. Abejojantys smerkiami, kalbantys užtildomi, protestuojantys žeminami ir baudžiami. Kodeksu ar kokia Konvencija. Viskas daroma dėl bendro gėrio. Siekiant pozityvių tikslų. Žinoma, geriesiems žmoneliams tylint.
Šiukštu, netapatinkite pavyzdžio apie incestą su bandymais įteisinti vienalyčių asmenų santuokas ar socialines lytis. Tai tik pavyzdys. Overtono principu remiantis, galima įrodyti bet ką. Net ir nevertų gyventi žudymo naudą.
Po to, kai populiarus, iškalbus, išvaizdus, motociklu lakstantis ir ant žurnalų viršelių  vis atsiduriantis kunigas per naktį virto baisuokliu homofobu ,,Toletu” ir jį  viešai pasmerkė dvasiniai autoritetai -  humoristas, dainininkė bei madų žinovė, valdančioji dauguma jau gali imtis paskutinio Overtono lango -  įstatymu įtvirtins cenzūrą ir bausmes už neapykantos kalbos vartojimą, kai realiai tik diskutuotuojama, kuo skiriasi šeima nuo vieno namų ūkio. Su tuo ir sveikinu Lietuvos populiaciją (naujas valdančiosios daugumos terminas). Netrukus galėsime legaliai ir nebaudžiamai šniaukšti ne tik narkotikus, bet ir sveikinti pažangias šeimas, kuriose augs naujas, patriarchalinių papročių nestigmuotas homo sapiens. Iš kur homo atsiras, jei vienalyčiai negali palikti genetinių klonų? Gali būti, kad iš tamsių ir atsilikusių vatnikų bei kaimiečių šeimų, kurie dar ims ir žabine išreiks savo paaugliui požiūrį į sijoną. Homofobiškai.
Neabejoju, kad jau netrukus Ligonių kasos finansuos ir  lyčių keitimo operacijas. Dieve duok, kad tai juos padarytų mažiau įnirtusius.
Tai ne mano homofobiška fantazija, bet netolima ateitis. Kaip žinia, visos naujos mados – kaip ir viešas tyčiojimasis iš kitaip manančių - toji ,,atšaukimo“ arba ,,cancel kultūra”, kuri šiomis dienomis taikyta tiek  700 kultūrininkų rašto susilaukusiam Seimo nariui Petrui Gražuliui, tiek 365 tūkstančiais parašų paniekintam Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkui Tomui Vytautui Raskevičiui, tiek kunigui A. Toliatui, į Lietuvą ateina iš JAV.
Todėl mūsų suvokimo laukia ir daugiau Overtono langų  – JAV Kongreso Žemuosiuose rūmuose demokratai užregistravo pataisą,  kurioje, siekiant ,,išreikšti pagarbą visoms socialinės lyties tapatybėms”, siūloma įtvirtinti  neutralią lyties atžvilgiu kalbą ir keisti šeiminius santykius nusakančius terminus - ,,brolis”, ,,sesuo”, ,,motina”, ,,sūnus” - į lyties atžvilgiu neutralius žodžius. Užjaučiu Valstybinės lietuvių kalbos komisijos „tijūnus“:  teks jiems gerokai pasukti galvas, kaip neužgaunat 72 lyčių perkurti  dainelę - ,,Sėk, sesute, žalią rūtą,/ Kad Lietuva laisva būtų,/ Sėk, sesute, ir gvazdiką,/ Kad nebūtų bolševikų”, kad nesugadintų rimo.
O kalbant rimtai, žinomas Lietuvos kunigas  nepasakė nieko nauja. Jis paprasčiausiai pritarė savo dvasinės vyresnybės  Lietuvos Vyskupų konferencijoje 2018  metais  priimtam kreipimuisi nepritarti Stambulo konvencijai. Būtų keista, jeigu bažnyčios tarnas kalbėtų kitaip.
Beje, kai dėl  žeminančios kunigą pravardės („pisToletas“)retransliavimo papriekaištavau fb draugei menininkei Vilmai Fioklai Kiurei, kad taip ji skatina patyčias, žinoma Žmogaus teisių aktyvistė sureagavo akimirksniu - parašė, kad nuo noro tikėtis norminės kalbos ir prasideda cenzūra. Ir tolerantiškai išmetė mane iš draugų. ,,Manęs nemokė slėpti pykčio”, - taip apie save vasarą ji kalbėjo ,,Delfiui”. Kaip gaila. O mane mokė. Tiesa, ne visuomet tai pavyksta. Bet nors stengiuosi.

 

Gražina ŠMIGELSKIENĖ

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • konvencija man nerūpi,

  Nuoroda

  bet aš prieš lendančius iš urvų gėjus ir lesbietes.Dėl manęs ,tegu sau ramiai gyvena kaip LTSR laikais ir nelenda į akis su savo norais,ir aš daug ko noriu,bet susilaikau jei kam nors nepatinka

  Prieš 3 savaičių
 • Piatra

  Nuoroda

  Fainuole Tu Grazina, režei ka manai

  Prieš 3 savaičių
 • VK

  Nuoroda

  Puikus straipsnis

  Prieš mėnesį
 • Vilius

  Nuoroda

  geras straipsnis

  Prieš mėnesį
 • Laimutė

  Nuoroda

  Taip, reikia laikytis savo įsitikinimų, o netapti isoperuoto proto "nauju žmogumi" ono". Homoseksualai tikrai turi didžiulius tikslus, ir yra be galo agresyvūs, patys specialiai provokuoja normalios orientacijos žmones savo iškrypimo agresyviu kišimu visiems. Ir patys rėkia gaudami atatinkama atsaką. Tai yra jų programos dalis. Tokiu pat principu veikia ir radikalus feminizmas. Eskaluojamos tik moterų teisės, vyrai lyg nebe žmonės, Vienu žodžiu, tokią teisė, kaip gimti, tapti ir būti tik Žmogumi, kažkam per maža. Na dar tik vaikų teisės, tėvai daromi blogiu. Klausimas, kas yra tikrasis fašizmas ir sovietizmas?!

  Prieš mėnesį
 • Romualda

  Nuoroda

  Pritariu teksto autorei. Norėtųsi, kad Lietuvos žmonės būtų ne tik labiau apsišvietę, bet ir kritiškesni. Gaila, kad kritinio mąstymo stokojama.

  Prieš mėnesį
 • Mama

  Nuoroda

  Puikus tekstas.

  Prieš mėnesį
 • Kas prieš šeimą?

  Nuoroda
  Prieš mėnesį
 • Kestutid

  Nuoroda

  Grazina, tamstai reikia rimtai apsvarstyti Vito Tomkaus ideja ..
  Gal verta Anyksta paversti Anykscio krasto ltautos tribuna, kaip Respublika nori padaryti tautos tribuna...

  Prieš mėnesį
 • Kristina

  Nuoroda

  Dieve, visos tos Mergelės kaip Jazzu, Jagelavičiūtė ir dar daug kitų "laisvų žvaigždžių (?) Yra įtikėję savo žvaidždišku statusu, ir galvoja, kad vyrų, ar kitų lyčių partnerių ,papų, veidų ir kitų kūno dalių keitimas jas daro protingomis ir galinčiomis "įšventintas" bet kokius komentarus apie kitaip galvojančių su ir tiesiog protingesnis Cool?

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau