Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Jonai, o tu kodėl be kaukės vaikštai? Nebijai užsikrėsti koronavirusu?
- Petrai, man jau 75 metai, pas mane hipertonija, prostatitas, diabetas, prieširdžių virpėjimas, pleuritas, akmenys instuose, tachikardija ir alergija katėms ir seksui. Ten tokia konkurencija norinčių mane pribaigti ligų, kad jei į organizmą dar papuls koronavirusas, tai jam teks stoti į eilę...

Komentaras

Jadze iš Svedasu:„Mysliju kad karantinas del važinejimo atlaisvintas par anksti. Užsikrėtusių ir sergančių kasdien tūkstančiai, a valdžia be reikala nusramina, gal mislija kad jau virusa par mum nebelyka. Dabar visi kaip padūky važiuoja Palangon, prie jūras. Anykščiai nelabai kū domina. Gal kai kas ir čia atvažes, kake bednesni žmones katre neišgali prie jūras nuvažiuot. Gal ir Svedasys užvažes kake turistai, par mum irgi gražu."

Skaityti komentarus (1)

Nuosava transporto priemonė – vienas didesnių pirkinių kiekvieno asmens gyvenime, o jeigu tai pirmasis pasirinkimas – teigiamų emocijų bei klausimų iškyla nemažai.

Turbūt didžioji dalis gyventojų savo kasdienybės neįsivaizduoja be nuosavos transporto priemonės. Automobiliu keliaujama į darbus, vežami vaikai į darželius, mokyklas, savaitgaliais, ne karantino metu, populiarios kelionės po gimtąją šalį ar vykstama atostogauti į užsienį. Tačiau planuojant įsigyti pirmąjį automobilį dera nepamiršti, kad kišenę atverti plačiau reikės ne tik pačios transporto priemonės įsigijimui, bet ir jos išlaikymui, degalams, draudimui, esant būtinybei – remontui. Užpildę paraišką internetu, galite sužinoti daugiau informacijos apie finansavimą automobiliui įsigyti.

 

Pastebima tendencija, jog asmenys, besirenkantys pirmąjį automobilį, dažniausiai iš anksto yra suplanavę kokio modelio, markės, spalvos nuosavos transporto priemonės norės ir tai jiems padeda pagreitinti pirkinio įsigijimą, tačiau taip pat svarbu įvertinti kitus, techninius automobilio parametrus bei niuansus. Jeigu perkate naują automobilį, visą reikiamą informaciją suteiks salono darbuotojai, jeigu naudotą – patariama keliauti apžiūrėti transporto priemonės kartu su jau turinčiu automobilį asmeniu, gerai nusimanančiu šių subtilybes. Taigi, pirmasis klausimas, į kurį turite sau atsakyti prieš rinkdamiesi pirmąjį automobilį – kokio norėsite: naujo ar naudoto?

Jeigu jus domina naudotas automobilis, specialistai pataria naudotis specialiais tinklapiais internete, kurie vos kelių mygtukų paspaudimu papasakos visą transporto priemonės istoriją. Daugeliui pirkėjų ne paslaptis, jog automobilius parduodantys žmonės kai ką apie transporto priemonės būklę yra linkę nutylėti, kitą kartą – nepaminės, jog automobilis buvo daužtas bei taisytas ar panašiai. Nors tai ir gali neturėti įtakos jūsų apsisprendimui, verta apsidrausti ir tokiu būdu įsitikinti, ar automobilio praeities niuansai atitinka prekės kainą.

Taip pat renkantis naudotą automobilį apžiūrėkite, kas slepiasi po variklio dangčiu, kokia yra padangų būklė, ar transporto priemonė nėra paveikta korozijos, kokia elektronika įdiegta. Kai kurie gedimai ir automobilio reali būklė gali būti matomi plika akimi, todėl iš anksto apsilankyti servise ir atlikti kvalifikuotą patikrą kartais net nebūtina. Tačiau vien tik apžiūrėti elektroniką – nėra geras sprendimas, svarbu įsitikinti, ar veikia kiekviena šių funkcija. Patikra po variklio dangčiu gali būti sudėtinga, tačiau kiekvienas galime įvertinti, ar nebėga skysčiai, ar nėra įtrūkusių žarnelių, taip pat rekomenduojama apžiūrėti tepalą. Nors ratus naujais visuomet galite pakeisti, svarbu atkreipti dėmesį į šių netolygumą, kadangi tai gali liudyti važiuoklės problemas. Atlikus apžiūrą asmeniškai, sėskite už vairo bandomajam važiavimui ir jeigu, jūsų akimis, naudoto automobilio pasiūlymas jums tinka, keliaukite į servisą detaliai transporto priemonės patikrai.

Jeigu jus domina tik naujas automobilis – neapsiribokite vien tik šio gražiu modeliu ar odiniu salonu. Gerai apgalvokite, kiek laiko planuojate naudotis automobiliu, kur ir kokiais atstumais dažniausiai su juo keliausite, nes atsakymai į šiuos klausimus turės įtakos jūsų pasirinkimui, ar rinktis hibridinį, dyzelinį ar benzininį variklį turinčią transporto priemonę. Taip pat atkreipkite dėmesį į apsaugos sistemų integravimą automobilyje. Galinio vaizdo kamera, elektroninės stabilumo programos, greičio palaikymo sistema – visa tai bei kitos naudingos funkcijos vairavimui suteikia lengvumo bei saugumo jausmą. Specialistai vieningai sutaria, jog taupyti saugumo sąskaita – nevalia.

Tiek perkant naudotą, tiek naują automobilį, bandomojo važiavimo svarba yra labai didelė. Tokiu būdu ne tik išbandomos visos funkcijos, salono patogumas, bet ir susidaroma nuomonė apie automobilio valdymą, važiuoklės standumą ar garso izoliaciją.

Užsak. Nr.153