Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Jonai, o tu kodėl be kaukės vaikštai? Nebijai užsikrėsti koronavirusu?
- Petrai, man jau 75 metai, pas mane hipertonija, prostatitas, diabetas, prieširdžių virpėjimas, pleuritas, akmenys instuose, tachikardija ir alergija katėms ir seksui. Ten tokia konkurencija norinčių mane pribaigti ligų, kad jei į organizmą dar papuls koronavirusas, tai jam teks stoti į eilę...

Komentaras

Jadze iš Svedasu:„Mysliju kad karantinas del važinejimo atlaisvintas par anksti. Užsikrėtusių ir sergančių kasdien tūkstančiai, a valdžia be reikala nusramina, gal mislija kad jau virusa par mum nebelyka. Dabar visi kaip padūky važiuoja Palangon, prie jūras. Anykščiai nelabai kū domina. Gal kai kas ir čia atvažes, kake bednesni žmones katre neišgali prie jūras nuvažiuot. Gal ir Svedasys užvažes kake turistai, par mum irgi gražu."

Skaityti komentarus (1)

Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį buvusiam „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovui Vismantui Užalinskui skyrė puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę už finansinius nusikaltimus, didžioji dalis bausmės skirta su atidėjimu.

 Kaip pranešė teismas, V. Užalinskas buvo pripažintas kaltu dėl didelės vertės turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu.

Teismo sprendimu, įsiteisėjus nuosprendžiui buvęs „siauruko“ vadovas privalės būti suimtas ir atlikti pusę metų laisvės atėmimo bausmės, o likusios bausmės dalies vykdymas bus atidėtas dvejų metų laikotarpiui.

V. Užalinskas taip pat įpareigotas, atlikęs bausmę pataisos namuose, per tris mėnesius susirasti darbą ir vienerius metus neišvykti už gyvenamojo miesto ribų be jo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Valstybės naudai iš buvusio „siauruko“ direktoriaus teismas priteisė beveik 209 tūkst. eurų, kuriuos jis pasisavino iš viešosios įstaigos „Siaurojo geležinkelio klubas“.

Bylos duomenimis, V. Užalinskas šiai viešajai įstaigai oficialiai vadovavo iki 2014 metų, tačiau net ir pasitraukęs iš šio posto ir toliau išliko faktiniu jos vadovu.

„Būtent V. Užalinskas disponavo klubo dokumentais ir turtu, be jo žinios ir patvirtinimo nebuvo atliekami jokie mokėjimai, jis turėjo prieigą prie įmonės bankų sąskaitų ir galėjo atlikti bankinius pavedimus, vedė apskaitą ir apskaitė darbo užmokesčius, pildė apskaitos registrus, dalyvavo įstaigos sandoriuose“, – rašoma teismo pranešime.

Anot teismo, liudytojų parodymai, telefoninių pokalbių įrašai ir kiti bylos įrodymai patvirtinta, kad būtent V. Užalinskas inkriminuojamu laikotarpiu apgaulingai tvarkė įstaigos buhalterinę apskaitą, pateikė neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ir turtą, klastojo dokumentus ir pasisavino didelės vertės „Siaurojo geležinkelio klubui“ priklausantį turtą.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad buvęs vadovas įvykdė vieną nesunkų, du apysunkius ir vieną sunkų nusikaltimą, už kurį įstatymas numato vienintelę bausmę – laisvės atėmimą iki dešimties metų.

Taip pat teismas pažymėjo, kad pasisavinto turto vertė 21 kartą viršija ribą, nuo kurios kyla baudžiamoji atsakomybė, o V. Užalinskas įstaigai žalos neatlygino.

„Teismas vertino ir tą aplinkybę, kad V. Užalinskas, siekdamas išvengti atsakomybės bei neigdamas savo kaltę, atsakomybę siekė perkelti nekaltam asmeniui“, – teigia teismas.

Panevėžio apygardos teismo nuomone, bausmės tikslai bus pasiekti ir V. Užalinskui atlikus tik dalį laisvės atėmimo bausmės, kuri turės padėti jam suvokti nusikaltimo pavojingumą ir žalą visuomenei.

„Tokia bausmė leis kaltinamajam pajusti neigiamas savo veiksmų pasekmes ir įgyvendinti teisingumo principą“, – pažymėjo teisėjas Donatas Jatužis.

Vasario viduryje Panevėžio teismas taip pat pripažino V. Užalinską kaltu dėl 20 tūkst. eurų pasisavinimo iš „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ ir skyrė jam 25 tūkst. eurų baudą.

Bylos duomenimis, V. Užalinskas sudarydavo fiktyvias pirkimo ir pardavimo sutartis, pagal kurias jo vadovaujama įstaiga neva pirko įvairias jos veiklai reikalingas prekes – bėgius, pabėgius, aširačius, variklius, vagoną-cisterną, tačiau šie sandoriai realiai nevykdavo.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • tai kas tuo

  Nuoroda

  metu buvo meru

  Prieš mėnesį
 • Baisu

  Nuoroda

  Net pagalvoti kokias pareigas užėmė toks sukčius jis turėtų būti įkalintas iki gyvos galvos ir kiti tokie patys kur suėmė gydytojus kaip nebereikia gydyti žmonių tai sugalvojo kaip vogti

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Neišsipirko. Spėčiau, kad Tubis išsipirks ir nesės nei savaitei...

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Donce už "stukačiavimą" neišsipirks

  Prieš mėnesį
 • proo

  Nuoroda

  VALIO

  Prieš mėnesį