Ar šią vasarą jau maudėtės upėje, ežere arba jūroje?

Dienos anekdotas

Aš išbandžiau daugybę priemonių indams plauti. Bet geriausia visgi žmona.

Komentaras

vairuotojas:„sutvarkykit tramplina per gelezinkelio begius Biliuno gatvej,sarmata miesto sveciu."

Komentuoti
Didžioji dauguma apskrito stalo diskusijos dalyvių naują biblioteką įsivaizdavo tik Vyskupo skvere.
Penktadienį Anykščių viešojoje bibliotekoje vyko apskrito stalo diskusija „Nauja biblioteka: Vizija?“, kurioje dalyvavo Anykščių meras Alvydas Gervinskas, klebonas Stanislovas Krumpliauskas, bibliotekininkai, dabartinės ir naujosios rajono Tarybos nariai, partijų, bendruomenių ir įvairių socialinių sluoksnių atstovai.

Situaciją dėl bibliotekos ateities paaiškino bibliotekos direktorius Romas Kutka. Pasak jo, bibliotekininkai išanalizavo anykštėnų poreikius ir įsitikino, kad norint juos tenkinti, reikia naujos bibliotekos.“Iki 2011 – ųjų yra galimybė biblioteką renovuot už šalies biudžeto pinigus, - pastebėjo direktorius. - Šia proga nepasinaudoję atsiliksime ne tik nuo aplinkinių valstybių bet ir kaimyninių rajonų“.

Meras A. Gervinskas liko ištikimas „Anykštoje“ jau aprašytai jo pozicijai biblioteką statyti vyskupo A. Baranausko skvero pakraštyje šiuo pastatu atitveriant neišvaizdžius viešbučio ir parduotuvių kiemus ir teigė dėl savo ryžtingumo net nukentėjęs. 

Rajono vyr. architektė Daiva Gasiūnienė diskusijos dalyviams paaiškino, kad pagal dar 1993 – iaisiais patvirtintą miesto regeneravimo projektą vietoje dabartinės tvoros buvo numatyta vieta visuomeninės paskirties pastatui. „Biblioteka čia labiausiai tiktų, - sakė vyr. architektė. – Ji praplėstų bažnyčios sakralinę erdvę ir paslėptų dabar stovinčių pastatų kiemus. Bus paruošštas detalusis planas ir visuomenė turės galimybę pareikšti savo nuomonę“. Pasak vyr. architektės,bandymas bibliotekai pritaikyti kitus pastatus kainuotų netgi brangiau, nes biblioteka yra specifinis pastatas, kuriam taikomi tam tikri reikalavimai.

Diskusijoje buvo apsvarstytos ir bibliotekos šalia ar prieš Kultūros centrą  statybos vietos, tačiau jas diskusijos dalyviai atmetė dėl vietos stokos ir būsimo Kultūros centro pastato atnaujinimo.

Žibalo į ugnį įpylė anykštėnas Leonas Kaladė, pasiūlęs bibliotekai nebaigtus naujosios ligoninės pastatus. Anykštėnas pabrėžė, kad vyskupo skvero žemę kartą anykštėnai jau apgynė nuo konditerijos cecho ir triuškino oponentus, teigusius, kad biblioteka ligoninės patalpose būtų toli nuo miesto centro. „Invalidams ir ligoniams netoli, o sveikiems būtų toli“, - gynė savo poziciją anykštėnas, teigdamas, kad nebaigtuose ligoninės korpusuose įrengtoje bibliotekoje vaikai net tenisą galėtų pažaist.

Visgi dauguma diskusijos dalyvių argumentuotai įrodinėjo, kad naują biblioteką reikia statyti Vyskupo skvere. O bibliotekos direktorius R. Kutka priminė ir iš Anykščių krašto kilusio profesoriaus Antano Tylos pastebėjimą, kad biblioteka Vyskupo skvere derėtų prie bažnyčios erdvės, būtų miesto centre ir netoli pirmosios Anykščių bibliotekos.

 

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta