Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)

Tas, kas sukūrė UAB Anykščių komunalinis ūkis, prieš tai buvo gerokai parūkęs žolės. Uždaroji akcinė bendrovė valdo pirtį, laidojimo namus, turgų, surenka atliekas, atlieka daugiabučių renovacijos priežiūrą ir t.t. Iš konteksto nekristų, jeigu komunalininkai savo žinioje turėtų ir Anykščių baseiną, odontologijos kabinetą bei kurtų televizijos laidas.

 

Jeigu pirtis yra ne pramoga, o socialinė paslauga - tegul neturinčius vandens prausia socialinių paslaugų centras. Turgus ir laidojimo namai - solidų pelną nešantys verslai. Privatizuot - ir baigtas kriukis. Valdiški laidojimo namai - lygiai tokia pat nesąmonė kaip valdiška parduotuvė. Sakot, vargšai neturės už ką ,,pasilaidoti“? Dauguma numirusių ir tuose miestuose, kur nėra valdiškų laidojimo namų, vis tiek būna palaidojami. Na, vieni prabangiau, giliau užkasami, kiti gal tik dirvos paviršiuje įterpiami, bet problema paprastai būna išsprendžiama. O kiek neturinčių ką valgyti? Kiek pensininkų ir bedarbių neįperka Parmos kumpio ir papraščiausio sūrio ,,Džiugas“. Valdiška, Savivaldybės dotuojama krautuvė problemą išspręstų. Sugriovus prekybininkų monopolį, prekės ,,Norfose“ ir ,,Maximoje“ taptų beveik nemokamos. Į Anykščius plūstų molėtiškiai, kupiškėnai, o ypač lenkai. Jie iš tvartų, daržinių ir malkinių vėl išsitraukų ,,polsky fiat“, tiesa, į Lenkiją iš Lietuvos svečiai grįžtų jau ne su televizoriais ,,Tauras“ ant ,,maliukų“ stogų, kaip 1990-aisiais, o tarsi ietimis automobilius apsivynioję lietuviškais prancūziškais batonais...

Na, restruktūrizuoti mūsų komunalinį reikia, nes praš...m ir kitas paslaugas, kaip jau praradome gatvių ir gėlynų priežiūrą. Laidojimo namus - privatizuot, turgų - irgi. Iš šiukšlių padalinio įkurti atskirą UAB, kur 100 proc. akcijų valdytų Savivaldybė. Viskam, kas dar liko, likusiam UAB Anykščių komunalinis ūkis veiklos vystymui užteks iki kaklo. Tiesa, nesuprantu, kodėl Molėtų šiukšlininkai yra pasivadinę UAB ,,Molėtų švara“. Mes - ne pižonai, mes savo įmonę normaliai pavadintume - ,,Anykščių šiukšlės“.

Iš atliekų surinkimo UAB Anykščių komunalinis ūkis pernai gavo per 600 tūkst. eurų pajamų. Sutvarkius šiukšlių srautus, žiūrėk, pajamos visą milijoną siektų. Visai neblogas įmonėlės biudžetas.

Kodėl šiukšlės svarbiau nei laidojimo namai? Tegul ir atliekų surinkimo paslaugą teikia privatus operatorius. Tegul teikia. Nematau čia baisios tragedijos. Bet nematau ir naudos - nei sau asmeniškai, nei rajonui, nei globaliai visai Lietuvai.

Šiukšlės, kaip ir vanduo, šiluma ar elektra, nieko bendra neturi su žmogaus pasirinkimo laisve, o drauge ir su laisvąja rinka. O būtų gerai... Turi bute, pvz., šešiolika čiaupų, šešiolika skaitiklių ir leidi vandenį iš to čiaupo, kur vanduo pigesnis. Nori - geri ,,Anykščių vandenų“ vandenį, nori - individualiosios įmonės ,,Petras ir sūnūs“, nori - ,,Utenos alaus“... Pagal papildomą sutartį ,,Utenos alus“ valandą per parą galėtų pumpuoti ne vandenį, o alų.

Dėl šiukšlių rinkos - tas pats. Jeigu aš turiu galimybę jas mainais už kanapes parduoti olandams, tebūna jie investuotojai. Bet juk savo esme atliekos vis tiek liks valstybės monopolis, tuomet kokia prasmė žaisti laisvąją rinką.

Esu žiaurus demokratijos stabdys ir net antiliberalas (o Dieve!), bet niekaip nesuprantu, kaip Savivaldybės valdoma bendrovė gali pralaimėti Savivaldybės skelbiamą gatvių šlavimo ar gėlynų priežiūros konkursą. Na, dėl gelynų - dar bala nematė. Specifika. O kokia specifika šluojant gatves, kai procese dalyvauja tik du komponentai - boba ir šluota? Kiti konkurso dalyviai gal tailandietes įdarbina, kad mažesnę kainą išlaužia?

Dirbu jau prie septintojo UAB Anykščių komunalinis ūkis direktoriaus. Jono Žukausko niekas nepranoko. Būtų Jonas dar kiek ,,palepavęs“, turėtume komunaliniame ir statybininkų, ir kaminkrečių, ir nardytojų (o gal kam prireiks?) brigadas. Bet ir kitiems vadovams darbas komunaliniame neslydo kaip per sviestą. Na, per daug sudėtinga, per daug daugialypė įmonė... Negi tai sunku suprasti?

Pavyzdžiui, Vygantas Šližys yra labai gudrus. Jis augina karves, sunkvežimius ir ,,Kautrą“. Sakysit, sunkvežimių ir ,,Kautros“ neaugina? Augina, augina... Jis pajėgus imtis sąvaržėlių, šaukštų, kiniškų sportbačių, o gal net ir tankų gamybos. Kodėl negamina? Vienas dalykas - karvės protestuoja, o kitas, svarbesnis aspektas - jis, matyt, suvokia, kokio dydžio kąsnį gali apžioti, kad neužspringtų. Ir taip pat suskaičiuoja, kad viena karvė geriau nei tūkstantis sąvaržėlių.

Manau, kad jeigu visą savo darbo laiką l.e.p. Anykščių komunalinis ūkis direktorius Linas Pravilionis būtų galvojęs apie šiukšliavežę, jis galbūt būtų ir ką nors sugalvojęs. O dabar - panašu, vėl reiks galvoti, kas galėtų apie tai pagalvoti.

P.S.

Panaši nesąmonė, kaip ir UAB Anykščių komunalinis ūkis, yra ir Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio Žukausko memorialinis muziejus. Jau vien dėl to, kad visus muziejaus savininkus į jo pavadinimą surašius išeitų ,,kompiuterlapis“ teksto... Bet žinot - geri Verbickai nesimėto.    

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • As

  Nuoroda

  Dali darbu gali atlikt bedarbiai kurie gauna pasalpas. Kiek tokiu 1000? O dabar nereikalingu darbo vietu sukurta.

  Prieš metus
 • m.

  atsakymas į: As Nuoroda

  Idomu kada suprasi apie ka rasai ar ir liksi nauseriu ?

  Prieš metus
 • lT

  Nuoroda

  "BOBA SU ŠLUOTA" GALI BŪTI TIK TAMSTOS KIEME.

  Prieš metus
 • Nuoroda

  Ir gerai, kad vienoje vietoje daug paslaugų, kuo didesnė įmonė tuo mažesnė paslaugų kaina.

  Prieš metus
 • nuomonė

  Nuoroda

  juk niekas netrukdo verslininkams atidaryti naujus laidojimo namus, turgų, pirtį, dalyvauti konkursuose dėl daugiabučių administravimo ir kt. ir jeigu privačios paslaugos gyventojams bus pigesnės negu komunalininkų, tai arba jie irgi dar mažins kainas arba dėl sudarytos konkurencijos stengsis teikti kokybiškesnes paslaugas arba savaime užsidarys

  Prieš metus
 • Trukdi ir dar kaip

  atsakymas į: nuomonė Nuoroda

  Visi laisvi plotai matėt kaip dalinami, net STT įsikišo. Komunalinis ir kitos savivaldybės įmonės turi visas nuostolingas funkcijas deleguoti verslui. Gal saviem partiniam ponams ir mažiau darbo vietų liks, gal ponai valdininkai nebe tokie svarbūs būsite, kai "saviem" neturėsite ko pasiūlyti, bet jei nemokate tvarkytis, tai nėra ko apžiojus laikyti.

  Prieš metus
 • tryda

  atsakymas į: Trukdi ir dar kaip Nuoroda

  tai jei tos funkcijos tokios beviltiškai nuostolingos, kam jas norite įpiršti privačiam verslui. kad anas bankrutuotų?

  Prieš metus
 • Tu

  atsakymas į: tryda Nuoroda

  Nėra su kuo ir apie ką diskutuoti, nusišneki visiškai. Turbūt tamsta sėdi kokioje šiltoje partiečių parūpintoje kėdėje?

  Prieš metus
 • tryda

  atsakymas į: Tu Nuoroda

  argumentai "geležiniai" - sėdi partiečių parūpintoje kėdėje. Tai paaiškink, kaip būdamos nuostolingos funkcijos, taps pelningomis pas privatininkus? O gal žinai tik vieną argumentą: "pats kvailys"?

  Prieš metus
 • Vietinis

  Nuoroda

  Nusišnejai

  Prieš metus
Įkelti daugiau