Orai

Džiaugiuosi - dalinuosi

Tado NORKAUS nuotr. - 8.6%
Rūtos VILKIENĖS nuotr. - 2.9%
Eglės TAU nuotr. - 2.9%
Vlado BANIO nuotr. - 57.1%
Linos DAPKIENĖS nuotr. - 25.7%
Karolinos ROMARAITĖS nuotr. - 2.9%

Viso balsų: 35
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 16, 2021

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Gėda:„skaityti tokius pasiteisinimus, kad kvėpavimo aparatams nėra lėšų. Tai ko iš viso važiuoti į gaisrą, jeigu ugniagesiai neaprūpinti reikiama įranga? Reikia spausti rajono valdžią, tarybos narius, kad biudžete tokiems svarbiems dalykams atsirastų pinigų. Budriuose tai ugniagesiai galėjo privažiuoti prie ežero vandens. O kaip būtų kitose kaimo vietovėse? Priešgaisrinių tvenkinių nuo kolūkmečio nebelikę, visokių balų ir tvenkinių prikasiota, bet jie aptverti tvoromis, be privažiavimų, kai kur net nėra vandens. Kodėl apie tai niekas negalvokja?"

Skaityti komentarus (5)

Teismo sprendimas grąžinti Anykščių seniūną Eugenijų Pajarską į darbą nė kiek nenustebino. Juolab kad plačiai sklido kalbos, kad jis tą procesą ir laimės. Tačiau kai perskaičiau devynių puslapių apimties Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų nutartį, buvau šokiruotas. Na, teismo sprendimo nekvestionuosiu (nors norėčiau), nes Lietuvoje teisingumą vykdo teismai, o sprendimus teisėjai priima ne ,,iš lempos“, o vadovaudamiesi kodeksais, įstatymais, aktais ir teismų praktika.


O bet tačiau - esu apakęs. 0,7 prom. ,,įpūtęs“ E.Pajarskas šiaip jau dėl savo ,,pachmielo“ tik išlošė. Per metus trukusią darbo pauzę jis pasitaisė sveikatą, paskui labai normaliai paatostogavo.  Anykščių seniūno sveikatos problema, kurią detalizuoti žiniasklaidai draudžia įstatymai, jo neužgriuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus: sakykim, tai buvęs kūno remontas, kuris galėjo ir palaukti... Žinia, per ,,biuletenį“ darbą turintis žmogus gauna išmokas iš valstybės, o jo iš darbo atleisti ligos metu nevalia. Prieš susirgdamas seniūnas neabejotinai žinojo, kad yra pasirašytas (arba netrukus bus pasirašytas) įsakymas dėl jo atleidimo iš darbo. Sirgti jam pavyko vos ne pusmetį, kol galų gale teko grįžti į darbą. Tiksliau neteko - pirmąją darbo dieną E.Pajarskas buvo atleistas iš pareigų.
Teismas konstatavo, kad atleidžiant E.Pajarską iš darbo buvo pažeistos procedūros, todėl nuspręsta seniūną grąžinti į darbą ir priteisti jam kompensaciją už priverstinės pravaikštos laikotarpį - po 77,01 euro už kiekvieną nedirbtą darbo dieną. Iki teismo sprendimo priėmimo susidarė solidi 8 tūkst. 432,6 eurų suma, o skaitiklis sukasi ir toliau. Kol seniūnas vėl pradės dirbti, už kiekvieną dieną jam prie bendros sumos bus pridedadama po 77, 01 euro. E.Pajarskas nuo balandžio 1-osios greičiausiai gavo ir bedarbio pašalpą. ,,Sodros“ konsultantė ,,Anykštai“ sakė, kad bedarbio pašalapa turės būti grąžinta, tačiau didesnė tikimybė, kad pinigai bus išieškoti ne iš seniūno, o iš jį neteisėtai atleidusio darbdavio, taigi - Anykščių rajono savivaldybės administracijos. Mat žmogus niekuo dėtas, jeigu jo darbdavys idiotas. Na, šito ,,Sodros“ konsultantė nesakė, bet tokia išvada peršasi.
Nesu tikras, ar E.Pajarskas ėmė bedarbio pašalpą, tačiau nematau priežasčių, kodėl jis to turėjo nedaryti. Tokiu atveju, jo bendros pajamos per paskutinį pusmetį buvo gerokai didesnės nei seniūno alga. O tuo laiku dar ir dirbti nereikėjo. Pasaka - ne gyvenimas.
E.Pajarsko istorija turėtų kitus valdininkus paskatinti gerti. Mat tie valdininkai, kurie pagiringi neįkliuvo policijai, dirbo kaip durniai, o uždirbo mažiau nei Anykščių seniūnas. Čia tinka rusiškas posakis: ,,Alus yra maistingas ir naudingas. Degtinė, viskis ir tekila - taip pat. Ypač, kai visa tai sumaišai.“...
Akivaizdu, kad teisiškai analfabetiškas E.Pajarsko atleidimas iš darbo buvo arba sąmoninga provokacija, arba šiaip kvailumas. Abiem atvejais turėtų būti nustatyti kaltieji. Įsakymo dėl seniūno atleidimo iš darbo rengėjų negalima prie savivaldybės pastato prileisti per šūvio atstumą. Apskritai iš jų reikia atimti kompiuterius, išmaniuosius telefonus, popierių, net kreidą, kad tik, gink Dieve, jie savo gyvenime daugiau nieko nesugalvotų rašyti.
Suprasčiau, jog 0,7 prom. girtumas ne darbo dieną prie nuosavo automobilio vairo teisiškai nebūtų traktuotinas kaip valdininko prasižengimas, už kurį jį dera atleisti iš darbo. Tačiau teismas apskritai nekalba apie bausmės adekvatumą: jis nurodo, konstatuoja tik teisinio Anykščių savivaldybės administracijos valdininkų debilumo laipsnį.
Logika sakytų, kad popierių nesutvarkymas užtraukia gėdą jų rengėjams, tačiau niekuo nepalengvina E.Pajarsko kaltės. Promilės dėl to nesumažėja iki 0,3. Kaip buvo, taip ir lieka tos pačios 0,7.
E.Pajarsko procesas sukūrė labai, sakyčiau, gražų precedentą. E.Pajarsko metodiką savivaldybėje galima vystyti toliau. Pavyzdžiui, jeigu mero Sigučio Obelevičiaus patarėja Gabrielė Griauzdaitė - Patumsienė kada nors darbo metu prisigers iki 5 promilių ir Nijolės Dūmanienės motoroleriu ims važinėti administracijos antrojo aukšto koridoriumi, ją nedelsiant iš darbo turi atleisti Anykščių bibliotekos direktorius Romas Kutka. Prieš įsakymo pasirašymą jam, žinoma, taip pat reikės duoti išgerti. G.Griauzdaitė - Patumsienė į administraciją grįš su skydu (čia metafora), pailsėjusi ir su pinigais. Ir visi bus patenkinti. Na, gal išskyrus N.Dūmanienę, motorolerį ir administracijos pastato valytoją.

 

P.S.
Nesiimu vertinti E.Pajarsko poelgio moralinės ir etinės pusės, o iš praktikos žinau, kad ,,pachmielas“ yra ne nusikaltimas, o bausmė.  

P.P.S.

Premija už ,,pachmielą“ vis tiek  nepriklauso!

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • deja

  Nuoroda

  kiekvienas turi savo gyvenima ir daro ka nori, geria, vaziuoja isgere ar dar ka. tai visai su darbu nesusije, ir negalima uz asmenini gyvenima atleidineti is darbo. taskas.

  Prieš metus
 • o

  atsakymas į: deja Nuoroda

  o košmaras. Tikrai. Galiu žmoną mušt, girtas vairuot, narkotikais prekiaut ar dar ką. O esat apie valstybės tarnautojo etiką girdėjęs? Ar ką nors sako neprikaištinga reputacija? O kaip žiūrit į žuvusių skaičių avarijose, kurias sukėlė vat tokie pachmielo darytojai. Tiesiog net pykina nuo jūsų komentaro.

  Prieš metus
 • deja

  atsakymas į: o Nuoroda

  uz avarijas ir kitka yra numatytos bausmes. ir tenai nera pamineta atleidimo is darbo. taigi, bet koks atleidimas is darbo, jei zmogus prisidirbo ne darbo metu, yra neteisetas. o jei jus pykina, tai pabandykit nueiti iki toleto, o ne rasinekit nesamones.

  Prieš metus
 • O

  atsakymas į: deja Nuoroda

  Žodis tualetas rašomas ne su o. Jūsų komentaras daug apie jus pasako. ????

  Prieš metus
 • oi

  atsakymas į: O Nuoroda

  jezau jezau, raide praleido... tai gal is darbo ir atleisti? uz kiekviena niekneiki atleiskim gerus darbuotojus ir pasikvieskim ukrainiecius...

  Prieš metus
 • Draige

  Nuoroda

  Superinis straipsnis. Šmaikštus. Aštrus. Bravo Vidai

  Prieš metus
 • AA

  Nuoroda

  Runkeliams ir šunaujai tinka bet koks teismo sprendimas

  Prieš metus
 • 0,7 promilių agentas!

  Nuoroda

  Puikus straipsnis! Tik labai švelnus " kvepiančiomis gėlytėmis parašytas . Parodo koks Lietuvoje teisingumas ir kokia teisėjų kompetencija bei jų moralinis veidas.. Ir toliau mus valdo tik " švogeriai " ir " pinigai ". Plačiai sklido kalbos, kad ne teismai vykdo teisingumą, o teismai tėra jų įrankis turtėti ir tyčiotis iš kitų žmonių pagal jų norus..Būtina šiuo atveju atlikti teismų auditą. Gerbianti save savivaldybės administraciją tokį nutartį privalėtų apskųsti. Visi turėtų susimąstyti ir padaryti išvadas!

  Prieš metus
 • Trinidada

  atsakymas į: 0,7 promilių agentas! Nuoroda

  Kalta savivaldybė, tirdama ir atleisdama E. Pajarską, nesivadovavusi teisės aktais.

  Prieš metus
 • Tfu!

  Nuoroda

  Kol Anykščiai terliojasi su kažkokiu girtuokliu, Panevėžyje atidaryta nauja gamykla: sukurta 100 naujų darbo vietų

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/konfliktas-panevezio-parduotuveje-vyras-i-akis-pripurske-duju-59-1205990?copied

  Prieš metus
Įkelti daugiau