Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Pirkau kojų tepalą „Arkliška galia“, pasitepiau, tai dvi dienas niekaip negalėjau namo patekti – vis prašuoliuodavau...

Komentaras

To dar nebuvo:„...didžioji dalis šio projekto lėšų bus skirta Sodų gatvėje esančio vandens telkinio, kuriame aptikta nykstančios rūšies varlė, sutvarkymui. Dėl varlės nieko negaila. Reikia kurti prie tvenkinio laužus, kad toji nesušaltų. Ir šert ją reikia, tik kuris nusimano kuo? Važiuos turistai iš viso svieto varlės žiūrėti."

Skaityti komentarus (3)

Nedidelė, bet vieninga Dabužių bendruomenė spalio 21 d., sekmadienį,  miestelio Kristaus paėmimo į dangų bažnyčioje paminėjo Šv. Luko atlaidus.

 

Jau iš vakaro būrelis darbščių bendruomenės moterų iš gražiausių klevo lapų nupynė juostas bažnyčiai puošti. Sekmadienį, dar prieš atlaidus, bendruomenės namai šurmuliavo nuo vaikų juoko, šventinio jaudulio, pokalbių. Moterys puošėsi tautiniais drabužiais, mergaitės lakstė baltomis suknelėmis. Visi pasipuošę išskubėjo į bažnyčią.

Bažnyčioje žmonės susitelkė bendrai maldai, klebonas Petras Baniulis papasakojo apie šventą Luką, vėliau prasidėjo iškilminga tikinčiųjų procesija. Eisenos dalyviai pasipuošę procesijų rūbais ir spalvingais tautiniais drabužiais, gaudžiant bažnyčios varpams ir giedant giesmes, mergaitėms barstant gėles, ėjo aplink bažnyčią. Eisenoje stiprėjo visų tikinčiųjų dvasia, jautėsi bendrystė, šventinė nuotaika. Vieniems – tai nauja patirtis, kitiems – šilti prisiminimai apie ankščiau vykdavusius atlaidus.

Po atlaidų visi besišnekučiuodami keliavo į bendruomenės namus gerti arbatos, pabūti drauge ir apžiūrėti rudenėlio darbelių, kai kas prisimindami vaikystę dar stabtelėjo kermošiaus saldainių. Besibaigiant rudeniui buvo labai smagu apžiūrėti spalvotus, kūrybingus darbelius. Labai džiugu, kad į juos įdėta tiek meilės, darbo. Visiems už pastangas įteiktos padėkos. Gaila ne visi dalyvavo, bet pamačius darbelius daugelis sakė, kad tai bus paskata kitiems metams. Sėdint prie arbatos puodelio visi kaip vienas džiaugėsi, kad nors ir maža, bet Dabužių bendruomenė stiprėja, auga, vienijasi ir viliasi, kad taip bus ir toliau.    

Rima PLEKAVIČIENĖ

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Jurgita

  Nuoroda

  Sugįžau į vaikystės prisiminimus.Taip gera,šilta tai prisiminti.Kitais metais dalyvausime ir mes.

  Prieš 2 metų
 • Stanislava

  Nuoroda

  Tiesiog nuostabu. Šaunuoliai. Atgaivino seną tradiciją-procesijoj daug jaunimo. Sėkmės ir sveikatos ir Dievo palaimos visiems.

  Prieš 2 metų
 • Inga

  Nuoroda

  Man labai patinka, kad " Anykšta" aprašo atlaidus miestelių bažnyčiose ir įdeda daug nuotraukų. Visuomet perskaitau tuo straipsniu mamai. Pasidžiaugiame atradę pažįstamų veidų. Juk atlaidai tai ne tik religinė šventė, bet ir proga susitikti klasiokams, giminaičiams, kaimynams. Sveikintina idėja. Siūlyčiau dažniau ypač laikraštyje, kurį skaito vyresni žmonės, spausdinti aprašymus iš atlaidų.

  Prieš 2 metų
 • Šaunuoliai dabuziečiai

  Nuoroda

  Tai ne Anyksciuos mato atlaiduose visai graudu buvo

  Prieš 2 metų
 • P.s

  Nuoroda

  Labai smagu, kad prisimenamos senos tradicijos. Sėkmės Dabužių bendruomenei ir toliau testi pradėtus darbus. Šaunuoliai!

  Prieš 2 metų
 • Pagarba

  Nuoroda

  Labai šauni bendruomenė, tikėkimes, kad Šv. Luko atlaidai taps gražia Dabužių tradicija kiekvienais metais. Sekmės Dabužiams.

  Prieš 2 metų