Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Pirkau kojų tepalą „Arkliška galia“, pasitepiau, tai dvi dienas niekaip negalėjau namo patekti – vis prašuoliuodavau...

Komentaras

To dar nebuvo:„...didžioji dalis šio projekto lėšų bus skirta Sodų gatvėje esančio vandens telkinio, kuriame aptikta nykstančios rūšies varlė, sutvarkymui. Dėl varlės nieko negaila. Reikia kurti prie tvenkinio laužus, kad toji nesušaltų. Ir šert ją reikia, tik kuris nusimano kuo? Važiuos turistai iš viso svieto varlės žiūrėti."

Skaityti komentarus (3)
Vestuvių epizodas: dešinėje už stalo gražbyliauja Piršlys (kunigiškietis Pranas Maišelis).

Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyriuje lapkričio 10-ąją buvo organizuota rudens darbų pabaigtuvių šventė „Jau duonelė aruoduose“.
Toks renginys tradiciškai Vaitkūnuose organizuojamas kiekvieną rudenį.

 

Susirinkusius į renginį kultūros namuose pasitiko parodų gausa. Vestibiulyje buvo eksponuojama meninių fotografijų paroda „Prisiminus vasarėlę...“. Čia pat veikė ir gamtos keistenybių paroda, kurioje buvo eksponuojamos  visokiausios grožybės, užgimusios iš paprasčiausių medžių šakų ar šaknų. Na o salėje, ant scenos, puikavosi tikrų tikriausiais raudonšoniais obuoliais papuošta obelis, o šalia jos - iš moliūgų sumeistrautas nuotaikingas „Dėdė derlius“. Ant palangių buvo išdėliotos iš  dar rudens šalnų nepakąstų  žolynų sudėliotos originalios kompozicijos. Gamtos gėrybių parodoje deramą vietą užėmė krūvelė vienas už kitą didesnių, įspūdingesnių moliūgų. Na o šios parodos „vinis“ buvo kunigiškiečio Jaroslavo Vetenkio ir jo gyvenimo draugės Aldonos išaugintos milžiniškos morkos, didžiulės kopūstų galvos, vos pakeliami runkeliai.
Renginio organizatorė Vaitkūnų skyriaus padalinio vadovė Aldona Bagdonienė, pasveikinusi visus su darbymečio pabaigtuvėmis, iš laukų parkeliavusiu derliumi, pakvietė po didžių darbų atsipalaiduoti, pailsėti, pabendrauti  susirinkus į sambūrį kultūros namuose. Simbolinį duonos kepalą, iškeptą iš naujojo derliaus grūdų, ji įteikė vyriausiajai  šventės dalyvei, į devintąją dešimtį įkopusiai vaitkūnietei Magdalenai Apčelauskienei. Nedideliais suvenyriniais  duonos kepalėliais ji pradžiugino jauniausius renginio dalyvius - Augustą ir Adelę. Nepamiršta pasveikinti ir naujai kadencijai perrinktų Kunigiškių ir Vaitkūnų seniūnaitijos seniūnaičių, kultūros renginių rėmėjų Prano Maišelio ir Zitos Berkevičienės, jiems padėkota už rūpestį ir paramą.
Vaitkūniečius, kunigiškiečius ir kitų vietovių gyventojus, susirinkusius į darbų pabaigtuves, pasveikino Anykščių rajono savivaldybės mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas, atvežęs rajono mero Kęstučio Tubio padėką už sėkmingą darbą kultūros namų darbuotojai Aldonai Bagdonienei. Jis atvežė ir gausybę dovanų: didžiulį šakotį, suvenyrinį obuolių sūrį ir nemenką krūvelę knygų.
Saldžia dovana pradžiugino ir Svėdasų seniūnijos seniūnas Valentinas Neniškis, pasidžiaugęs ir darbščiais šių vietovių žmonėmis,  ir Vaitkūnų kultūros namuose organizuojamais renginiais.
Šios tradicinės šventės organizatoriai taip pat neliko skolingi svečiams: kai kam įteikė prisiminimui iš Vaižganto gimtojo krašto suvenyrą, fotografijų albumą, kai kam – svarų moliūgą. Beje, mero patarėjas ir seniūnas dar buvo pakviesti savo sumanumą išbandyti konkurse: nesuklydus išvardyti apčiuopus ranka  maišelyje esančias įvairių augalų sėklas ir vaisius.Visi taip pat turėjo galimybę dalyvauti  moliūgų konkurse, išaiškinti nugalėtojus. Pasirodo, pirmąją vietą žmonės skyrė ne pačiam didžiausiam, bet sunkiausiam moliūgui...
Baigiantis oficialiajai daliai,  rudeniško renginio organizatorė ir vedėja Aldona Bagdonienė neatsitiktinai prisiminė  lietuvių poeto Kazio Binkio parašytas eilutes - „Rudenį šaltėja oras, visi buriasi į poras...“ - ir buvusius papročius pasibaigus darbymečiui iki prasidedant Adventui, sodžiuose kelti vestuves. Juk susirinkusiųjų laukė susitikimas su... senovinėmis vestuvėmis.
 Būtent tą šeštadienio popietę Svėdasų ir Vaitkūnų  skyrių meno mėgėjai atkūrė vestuves, pradžiuginę visus  skambiomis dainomis, linksmais šokiais, įdomiais senaisiais papročiais. Ramunė Lapienytė, Alma Švelnienė, Rožė Lapienienė, Irena Guobienė, Pranas Maišelis, Danutė Kutkienė, Donatas Kutka, Gražina Puolienė, Vanda Mikšienė, Rasa Karūžienė, Genovaitė Martinonienė, Aldona Dominienė, Aldona Bagdonienė, Jaroslavas Vetenkis, Zenonas Navickas, Vilius Lapienis taip įsijautė į jiems patikėtus vaidmenis, kad kartais atrodė, jog tai tikros vestuvės, o ne jų inscenizacija.

Vytautas BAGDONAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Kaimo Jurgis

  Nuoroda

  Tai ar bus remontuojamas kultūros namų pastatas ar uždarytas ir nugriautas? Būtų gaila.

  Prieš 2 metų
 • Benamis

  atsakymas į: Kaimo Jurgis Nuoroda

  Yra ir kitų patalpų, priklausančių savivaldybei, kuriose kaimiečiai gali teatrus daryt.
  Va kad benamiams kokį PK pastatą nenaudojamą sutikti prieglobsčiu tai būtų Donaldo darbo vaisius. Galėtume ir vaidinimus nemokamus rodyti apie benamišką dalią.....

  Prieš 2 metų
 • Jurgis

  Nuoroda

  Pranas šaunuolis, bet ir kiti artistai šaunūs. Ačiū kultūros darbuotojams, kurie subūrė saviveiklininkus ir pastatė tokį nuotaikingą vestuvių vaidinimą.

  Prieš 2 metų
 • Vaidas

  Nuoroda

  Šaunuolis Pranas visada pilnas idėjų ir humoro jausmo, sėkmės.

  Prieš 2 metų
 • Barbė devyndarbė

  Nuoroda

  O juk kažkas ketino Vaitkūnuos kultūrnamį uždaryti. Reikia ne uždaryti, o R E M O N T U O T I!

  Prieš 2 metų
 • Kaimynai rokiškėnai

  Nuoroda

  Kultūros namai baigia sugriūti, o kultūra Vaitkūnuose aukščiausio lygio. Kaip gera dalyvauti tokiuose renginiuose.

  Prieš 2 metų
 • vau

  Nuoroda

  mielas patarėjas jau į staravierus prisirašė?

  Prieš 2 metų