
Renkantis boilerį reikia apgalvoti labai daug dalykų. Turite įvertinti ne tik sistemos įsigijimo kainą, bet ir apskaičiuoti kaštus, kiek per metus kainuos tokį boilerį iš laikyti. Jeigu namą dar tik statote, pasistenkite realizuoti visus pasyviam namui būtinus atributus ir tik po to investuokite į boilerį. Nebijokite pasikonsultuoti su specialistais, kurie išmano boilerių įrengimo ypatybes arba pažįstamais, kurie neseniai įsirengė tokią sistemą.
Kad boilerio įsigijimo procesas netaptų sudėtingu, b-a.eu pataria atkreipti dėmesį į 4 pagrindinius faktorius: kurą, efektyvumą, degimo sistemą ir karšto vandens poreikį. Jeigu apsispręsite dėl šių keturių punktų, tolimesnis boilerio pasirinkimas taps visai nesudėtingu procesu.
- 1.Kuras
Renkantis boilerio kuro tipą galima remtis keliais skirtingais faktoriais. Pavyzdžiui kuro kaina arba poveikiu aplinkai. Žinoma, kuro kainas numatyti sunku, tačiau įvertinkite ir pasiskaičiuokite, kiek jo vidutiniškai sunaudotumėte. Apskaičiuokite, kiek kainuos išlaikyti boilerį ir kiek reikės investuoti į kuro paruošimą. Jeigu pasirinksite dujas, į jas nereikės papildomai investuoti savo laiko. Tuo tarpu pasirinkus boilerius su kietu kuru, reikės atsivežti malkas, anglis ar briketus, juos reikės sandėliuoti ir pan. Todėl būtina įvertinti, kiek laiko norite ir numatote skirti boilerio priežiūrai.
Kitas faktorius, pagal kurį galite rinktis kurą – poveikis aplinkai. Jeigu stengiatės gyventi tausodami aplinką, apsvarstykite alternatyvių energijos šaltinių galimybes. Įvertinkite, kuri pasirinkta kuro rūšis daro mažiausią poveikį aplinkai.
- 2.Efektyvumas
Boileris, turintis didelį efektyvumą ne tik padės sumažinti šilumos energijos kainą. Efektyvūs boileriai išskiria mažiau CO2 į aplinką. Paprastai didelį efektyvumą turi žemos temperatūros dujų boileriai arba kondensaciniai boileriai. Tokių vandens šildytuvų kainos paprastai yra didesnės, tačiau per ilgą laikotarpį dėl didelio efektyvumo sutaupoma lėšų, skirtų kurui.
- 3.Degimo sistema
Boileriai gali turėti atvirą arba uždarą degimo sistemą. Atviros degimo sistemos boileriai deguonį, reikalingą degimo procesui palaikyti, ima iš patalpos, kurioje įrengta įranga. Todėl būtina užtikrinti gerą patalpos vėdinimą ir oro į ją patekimą. Tokie boileriai turi kaminą, per kurį šalinami nereikalingi degimo produktai.
Uždaros degimo sistemos boileriai patalpos oro nenaudoja. Oras, reikalingas degimui palaikyti į boilerį patenka iš išorės per tam tikslui įmontuojamus vamzdžius. Šie vamzdžiai taip pat naudojami ir degimo produktams šalinti. Dėl tokios konstrukcijos sistema ir jos montavimas yra brangesni, tačiau ji pasižymi keliomis itin geromis savybėmis. Visų pirma jai nereikalingas standartinis kaminas. Oro ir degimo produktų judėjimą galima užtikrinti išmetimo vamzdžiais. Tokią sistemą galima montuoti bet kokioje nevėdinamoje erdvėje, ji neskleidžia pašalinių garsų, yra saugesnė, nes sumažėja tikimybė apsinuodyti anglies monoksidu. Be to, tokia sistema sunaudoja 5 proc. mažiau kuro.
- 4.Karšto vandens poreikis
Prieš įsigyjant boilerį reikia gerai įvertinti, kiek karšto vandens Jums reikia ir kiek per parą jo sunaudoja visa šeima. Nuo to priklauso kiek vandens turėsite pašildyti ir kokio tipo boilerį pasirinksite. Jeigu naudojate daug karšto vandens galbūt vertėtų įsigyti papildomą akumuliacinę vandens talpą, kurioje būtų nuolat laikomas karštas vanduo. Energetiniu požiūriu tai gana prastas sprendimas. Kombinuoti vandens šildytuvai šiuo požiūriu yra daug ekonomiškesni ir praktiškesni, todėl labiau tinka nedideliam būstui. Visuomet nebloga mintis apvarstyti kombinuotas sistemas, kuriose dalis vandens šildoma saulės energijos pagalba. Tai ne tik ekologiškas, bet taip pat modernus ir papildomo kuro nereikalaujantis vandens šildymo būdas. Todėl įvertinkite savo poreikius ir pasirinkite tinkamiausią boilerį.
Užsak.nr.1154