
Vitkų šeimos valdomo „Anūkio“ atsiradimas buvo gana proziškas: reikėjo, kad kažkas prižiūrėtų kartodromo teritorijoje esančias pievas. Todėl šienautojomis buvo įdarbintos avys. Dabar „Anūkyje“ gyvena praktiškai visi lietuviškam ūkiui būdingi gyvuliai bei paukščiai, rengiamos edukacinės programos mokiniams, yra konferencijoms bei pobūviams tinkanti salė.
Anykščių kartodromą valdantis Romualdas Vitkus lankytojams atviro ūkio idėją atsivežė iš Austrijos. Išplėtus ūkį paaiškėjo, kad ir Lietuvos jaunimui pasivažinėjimas arklio traukiamu vežimu ar karvės melžimas jau yra egzotika. Yra pas mus vyresnio amžiaus žmogus, kuris padeda, perduoda įgūdžius“, – apie arklio kinkymo specifiką kalbėjo R.Vitkus. Kaime augę žmonės žino, jog darbiniai arkliai neturi turėti perteklinio poilsio, ilgai į vežimą ar į plūgą nekinkyti gyvuliai tampa sunkiai suvaldomi. Todėl arkliams nuolat reikia sugalvoti veiklos.
Apsilankymas „Anūkyje“ vaikams iki 16 metų kainuoja 3 eurus, suaugusiems – 4. Mokslo metų pabaigoje į šį anykštėnų įkurtą ūkį dažnai užsuka ir mokykliniai autobusai, atvyksta ir šeimos, nes jau reta, kad kurio mažylio močiutė dar laikytų žąsis ir antis, o juo labiau – avis ir ožkas.
„Anūkis“ gali priimti ir konferencijas, rengti korporatyvus bei šeimos šventes.